بیش از هزار شکارچی غیرمجاز در تعطیلات نورزو ثبت شدند

جمشید محبتانی با اشاره به اقدامات یگان حفاظت محیط زیست در ایام نوروز گفت: پیش از آغاز سال جدید، ما در یگان حفاظت محیط زیست با چهارشنبه آخر سال مواجه بودیم. بر اساس پیش بینی های لازم پلیس و حراست پارک پردیسان (محل سازمان حفاظت محیط زیست) این جشن در پارک پردیسان و مناطق چهارگانه کشور بدون حادثه خاص و بدون مورد آتش سوزی عمدی برگزار شد. این مراسم همچنین خسارات جانی و مالی نداشت.

وی ادامه داد: در ایام نوروز طی جلسه ای با فرمانده یگان حفاظت استان، توصیه ها برای آمادگی کامل در تمامی ابعاد به یگان حفاظت محیط زیست استان ارائه شد و پلیس، تجهیزات، خودروها و موتورها آماده باش بودند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: در این مدت به چند موضوع رسیدگی شد که یکی از آنها ورود مردم به مناطق چهارگانه است. سیاست ما این بود که اگر مردم حق ورود به منطقه را دارند، همکاری کنیم.

محبت هانی با بیان اینکه هم به مسائل آتش سوزی و هم پسماند رسیدگی شده است، گفت: برای مدیریت معضل زباله نوروزی کیسه های تجدیدپذیر در اختیار محیط بانان سراسر کشور قرار گرفت. علاوه بر این اطلاعات کافی ارائه شد و مردم می توانستند وارد مناطق شوند. کیسه های زباله طبیعی تجدید پذیر را دریافت کنید.

وی با اشاره به ارائه یگان حفاظت محیط زیست در روز طبیعت گفت: یکی از حساس ترین مناسبت های یگان حفاظت محیط زیست روز طبیعت است. 400 نفر از ماموران نیروی انتظامی و راهداران در آن روز حضور داشتند و مستقر شدند. در روز 13 فروردین در پارک پردیسان که محل سازمان حفاظت محیط زیست و پارک طبیعت محسوب می شود، اتفاقی نیفتاد و همچنین با مساعدت سایر دستگاه ها اقدامات لازم برای فرهنگ سازی و انتقال فرهنگ حفاظت انجام شد. محیط زیست به جامعه خوشبختانه وضعیت ما در روز طبیعت نسبت به سال های گذشته بهتر بود، البته هنوز مواردی مانند شکستن درخت وجود دارد که امیدواریم در آینده کاهش یابد.

  حقایقی در مورد مثلث برمودا که نمی دانید

محبت هانی گفت: در نوروز به چند استان از جمله فارس، لرستان و بوشهر سفر کردیم و عملکرد دوستداران محیط زیست را تماشا کردیم. محیط زیست شغلی است که حتی در زمان تحویل سال رها نمی شود و سال جدید که می گذرد 50 درصد نیروهای ما در حال انجام وظیفه هستند و حافظین را با خانواده خود نمی بینند.

وی افزود: من شخصا در پارک ملی بمو در استان فارس دیدم که نیروهای یگان حفاظت خودرو و موتورسیکلت برای برخورد با شکارچیان غیرمجاز در حال گشت زنی هستند و در قالب فرصت و عشق به ماموریت این خدمت را می پذیرند. در روز طبیعت، 100 درصد نیروهای ما در حال انجام وظیفه بودند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به فعالیت های فرهنگی یگان حفاظت محیط زیست گفت: برای راهبری و اجرای طرح های فرهنگی در ایام نوروز در ورودی شهرها چادر برپا کرده ایم. همچنین بروشورهای فرهنگی برای ترویج حفاظت از فرهنگ محیط زیست طراحی شد.

محبت هانی در تشریح اقدامات یگان حفاظت محیط زیست در حوزه عملیاتی گفت: 27 هزار و 954 نفر در ایام نوروز مشغول به کار شدند، همچنین تعداد ثبت نام شده برای گشت پیاده پنج هزار و 969 نفر، گشت موتوری 7 هزار و 69 نفر و گشت خودرویی 9 هزار و 236 نفر بوده است. تعداد بازدیدکنندگان ایرانی در ایام نوروز 236 هزار و 781 نفر است که 828 بازدیدکننده خارجی به آن اضافه می شود.

وی افزود: در این مدت 895 مورد صید غیرمجاز، 179 مورد شکار خزندگان، 64 مورد شکار پرندگان و 45 مورد شکار پستانداران به ثبت رسیده است.

  تیم کشتی دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ برتر به مقام چهارمی دست یافت

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در پایان گفت: یکی از اتفاقات خوبی که در این مدت رخ داد دستگیری 183 متخلف در مرحله شکار بود. همچنین 171 قبضه سلاح غیرمجاز کشف و در مجموع 258 پرونده تشکیل شد. در ایام نوروز.”

دیدگاهتان را بنویسید