بیشتر موضوعات در دپارتمان ها سوگیری فرهنگی و اجتماعی است

559515 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، سال ها در بیانات رهبر معظم انقلاب، کرسی های آزاد اندیشی نمایان بود و بسیاری از نکات برجسته و آرمان های معظم له همواره نمایان بود و دانشگاه آزاد اسلامی تلاش کرد در این راه گام بردارد. چهار حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر اساس اولویت های روز و نیازها و علایق دانش آموزان در آن.

بحث آزاد اندیشی یکی از دلایل رکود و پویایی یک تمدن است. یکی از تاثیرگذارترین و مهم ترین اقداماتی که در دوران ولیعهد انجام شد، برنامه های فرهنگی ملی مانند کرسی های آزاداندیشی بود. این دانشگاه موفق شد تعداد زیادی از کرسی های آزاد اندیشی دانشجویی را حفظ کند و رویداد کرسی آزاد اندیشی حاصل تلاش دانشجویان و سربلندی دانشگاه آزاد اسلامی است.

صغری باباپور مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد قدس در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص روند تصرف مناصب آزاد اندیشی گفت: تعداد تیم های شرکت کننده در قالب 30 تیم 4 نفره بود. حدود 120 دانشجو پس از تعطیلات دانشجویی بازداشت شدند.

وی افزود: چند نفر در مرحله استانی شرکت کردند و یکی از تیم ها به مرحله کشوری راه یافت. به عنوان مثال سال گذشته دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس رتبه دوم تیم ملی اقتصادی را کسب کردند.

مسائل فرهنگی و اجتماعی. موضوعات قابل بررسی در صندلی های باز

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس ادامه داد: بیشتر موضوعاتی که دانشجویان دنبال می کنند در قالب مسائل اجتماعی و فرهنگی است. ممکن است برخی از افراد از مسائل فرهنگی اجتناب کنند، اما مشکلات هول یکسان است.

  کدام داروها برای مبارزه با امیکرون و آنفولانزا مفید هستند؟

باباپور تاکید کرد: در این گروه ها دانشجویان به صورت مثبت و منفی فعالیت می کنند و موضوعاتی مانند موسیقی زنده، جراحی زیبایی، حجاب، حل مشکلات معیشتی مردم در رابطه با برجام و مذاکرات هسته ای، انحصار داخلی در تولید خودرو افزایش کیفیت، اشتغال زنان در جامعه تاثیر منفی بر ازدواج و ثبات زندگی دارد، تغییر نگاه جوانان به ازدواج تحت تاثیر فرهنگ غربی و تبلیغات رسانه های غربی، گرایش به شبکه های اجتماعی باعث کاهش سرانه کتابخوانی در کشور شده است و… مثلاً در این مکان ها می توان حجاب را در قالب یک قانون معرفی کرد و افراد دیگر را جذب کرد.

موارد مطرح شده در مشاغل آزاد چیست؟

وی ادامه داد: با توجه به انتخاب دانش آموزان و گستردگی موضوعات، فعالیت هایی با عناصر و دیدگاه های متضاد در هفته اول خرداد ماه در قالب پوستر فراخوانی می شود و حجاب اجباری و مشاهیر در قالب فراخوانی دانشجویان تمرکز تیم ها روی یک موضوع خاص است و سوالات با توجه به کارکنان دانشگاه در قالب مسابقات و بخش ها و حل مسئله انجام می شود.

به گفته مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدا، سال گذشته این کرسی ها با حضور کارکنان امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد، اما امسال یکی دو موضوع مورد علاقه دانشجویان انتخاب شد. برای موضوعات فراخوانده شد.دانش آموزان بررسی می شوند. میزان علاقه دانشجویان به مشکلات اجتماعی و فرهنگی با در نظر گرفتن مشکل در غیاب سخنرانی در مورد مشکلات دانشجویان تعیین می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید