بودجه تعرفه پرستاری از وزارت بهداشت به صندوق سلامت واریز می شود

558887 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بهروز رحیمی افزود: برنامه ما امسال انتقال سطح قیمت گذاری خدمات درمانی از وزارت بهداشت به بیمه سلامت است. در حال حاضر نزدیک به هزار میلیارد تومان منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته و این کار در قالب 17 بسته و بیش از هفت میلیون ثبت نام خدمات انجام شده است. با محاسبه و پرداخت دانشگاه ها از بیمه سلامت طبق دستورالعمل های منتشر شده، پرداختی به پرستاران انجام می شود.

ادامه مطلب

به گفته رحیمی، قانون تعرفه خدمات درمانی نزدیک به 14 سال است که در مجلس تصویب شده است. اما هیچ آیین نامه اجرایی یا دستورالعمل قاطعی وجود ندارد.

وی ادامه داد: امسال با مساعدت شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه های خدمات مشخص شده تصویب و تصویب شد و دستورالعمل آن به تصویب شورای دولت رسید. منابع اجرای این طرح پنج هزار میلیارد تومان در قالب وزارت بهداشت دیده می شود.

رحیمی افزود: یکی از موضوعات مهم دولت اجرای قانون نرخ پرستاری است زیرا به حرفه پرستاری هویت می بخشد و معتقدیم باید زحمات جامعه پرستاری دیده و قدردانی شود و بتوانیم خرید بیمه به عنوان یک خرید استراتژیک.”

وی ادامه داد: با هماهنگی سازمان بودجه برنامه و سازمان بیمه سلامت تفاهم نامه ای بین معاونت درمان، توسعه و پرستاری رئیس جمهور منعقد شد. از روز اول سال گذشته در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته و پرداخت ها در قالب خرید خدمات انجام شده است.

انتهای پیام/

  مهلت ثبت نام المپیاد ملی مهارت دانش آموزی تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید