بوداپست برای حفظ روابط و گفتگوی واقع بینانه با روسیه است

572252 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز گذشته در یک سخنرانی تصویری خطاب به شرکت کنندگان در اولین کنگره جنبش جوانان این کشور ابراز اطمینان کرد که همه تغییراتی که در حال حاضر در روسیه و در جهان به طور کلی در جهت بهبود آن هستند.

رهبر روسیه گفت: امروز نه تنها در روسیه، بلکه در کل جهان تغییرات بزرگی در حال رخ دادن است و من معتقدم که این تغییرات برای بهتر شدن و ساختن جهانی عادلانه تر است.

پوتین افزود: «دنیایی که در آن همه مردم واقعاً برابر هستند، جایی که همه حق دارند مورد احترام باشند، آداب و رسوم خود را رعایت کنند، به زبان مادری خود صحبت کنند و به اجداد خود احترام بگذارند». جایی که همه بدون توجه به شرایطی که در آن بزرگ شده اند و از چه خانواده ای هستند، فرصت تحقق رویاهای خود را دارند.»

بیشتر بخوانید:

پیش از این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه یادآور شد که همه رویدادهایی که اکنون در جهان اتفاق می افتد نه تنها با وضعیت اوکراین، بلکه با تلاش برای ایجاد یک نظم جهانی جدید مرتبط است. وی تاکید کرد: در حال حاضر دایره باریکی از کشورهای غربی قوانین مکتوب دارند و سعی دارند آن را به عنوان «حقیقت نهایی» معرفی کنند و همه را ملزم به رعایت این قوانین کنند. به گفته رئیس اداره دیپلماسی روسیه، وضعیت کنونی روابط بین الملل برای مسکو یک تراژدی نیست، بلکه یک تراژدی برای تمدن غرب و نظم جهانی غرب است.

واسیل نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز هفته گذشته در نشست شورای امنیت اعلام کرد که کشورهای غربی با در نظر گرفتن حق گسترش ناتو، در واقع بر خلاف اصل تقسیم ناپذیری امنیت در جهان عمل کرده و جهان را در معرض خطر قرار داده اند. ریسک بزرگ..

این دیپلمات روس در سخنرانی خود گفت: بدیهی است که مسئله آینده نظم جهانی اکنون در حال تصمیم گیری است. انتخاب پیش روی همه است: یا نظمی که در آن یک هژمون قوانینی را ایجاد کند که فقط به نفع عده کمی باشد و آنها را به بقیه دیکته کند، یا جهانی دموکراتیک، چندقطبی و عادل با محوریت سازمان ملل، و بدون اخاذی، سلطه، ارعاب و تبعیض. .

این دیپلمات روس یادآور شد که غرب در آستانه بحران اوکراین نمی خواست «گفتگوی جامع» انجام دهد و اکنون نیز نمی خواهد برای حل این وضعیت مذاکره کند. به گفته وی، بحران اوکراین که غرب دسته جمعی سعی در مهار آن تا آغاز عملیات ویژه روسیه دارد، تنها یکی از عناصر این بحران چندبعدی است که جهان از دیرباز به سوی آن حرکت کرده است. یک بحران سیستماتیک است که پیش نیازهای آن به تدریج در دو یا سه دهه اخیر ایجاد شده است.

در زیر می توانید تحولات مربوط به دویست و نود و نهمین روز جنگ اوکراین را دنبال کنید:

***

پاپ فرانسیس درگیری در اوکراین را “جنگ جهانی” خواند.

پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک جهانی، معتقد است که درگیری نظامی کنونی در اوکراین در واقع یک «جنگ جهانی» است و به این زودی پایان نخواهد یافت.

  پنالتی گیر پرسپولیس در غیاب ترابی کیست؟

او این نظر را روز یکشنبه در مصاحبه با یک روزنامه اسپانیایی بیان کرد. پاپ گفت: «ولادیمیر زلنسکی در حال حاضر». [رئیس جمهور اوکراین] یکی از مشاوران مذهبی برای بار سوم او را نزد من می فرستد. من آن را می پذیرم و هر کاری که ممکن است برای کمک به من انجام می دهم، اما در کوتاه مدت پایانی برای درگیری نظامی فعلی در اوکراین نمی بینم، زیرا این یک جنگ جهانی است.

فرانسیس گفت: «در حال حاضر چندین دست در این جنگ درگیر هستند. مزایای زیادی در این زمینه وجود دارد.

پاپ شکایت کرد که درخواست های او برای صلح در اوکراین “شنیده نشد”، اما او از صحبت در مورد آن خسته نمی شود.

تلاش های دولت بایدن برای مذاکره با جمهوری خواهان در مورد ادامه کمک به اوکراین

روزنامه «پولیتیکو» شب گذشته علیه یکشنبه به نقل از منابع خبری خود گزارش داد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در تلاش است تا بر سر موضوع کمک به کیف با حزب جمهوری خواه به توافق برسد که بخشی از اعضای کنگره خواهان آن هستند. کاهش آن توافق شده است.

به گفته این منابع آگاه، کاخ سفید اذعان کرده است که در مقطعی کمک های کنگره به کیف کاهش می یابد، زیرا رسانه ها دیگر توجه کافی به درگیری در اوکراین نخواهند داشت. با این حال، مقامات واشنگتن از قانونگذاران آمریکایی انتظار دارند که بودجه خود را برای بازسازی زیرساخت های انرژی و سایر کمک های بشردوستانه برای اوکراین آزاد کنند.

بنابراین کاخ سفید امیدوار است که کنگره با ارائه 37.7 میلیارد دلار دیگر برای حمایت از کیف موافقت کند. دولت بایدن همچنین در حال مذاکره با جمهوری خواهان میانه رو در مجلس نمایندگان و همچنین رهبر اقلیت سنا میچ مک کانل (D-کنتاکی) است تا آنها را وادار به حمایت از کمک به اوکراین کند.

این روزنامه اشاره می کند که مقامات پنتاگون نیز در حال گفتگو با اعضای کنگره در این زمینه هستند. این تلاش ها به این دلیل است که کنگره در 3 ژانویه جلسه بعدی خود را آغاز می کند که در آن کنترل مجلس سفلی به جمهوری خواهان خواهد رسید. کوین مک کارتی (دی-کالیفرنیا) ممکن است رئیس مجلس نمایندگان شود که متعهد شده است از ارائه کمک های مالی نامحدود و غیر ضروری واشنگتن به کیف جلوگیری کند.

قصد بریتانیا برای تحویل چند صد هزار مهمات به اوکراین در سال 2023

در سال 2023، انگلیس چند صد هزار مهمات توپخانه را به اوکراین منتقل خواهد کرد. این در بیانیه ای که شامگاه یکشنبه توسط دفتر ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا منتشر شد، اعلام شد.

بر اساس این اطلاعات، مقامات لندن قراردادی به ارزش 250 میلیون پوند (304 میلیون دلار) امضا کرده‌اند که به این ترتیب امکان ارسال مداوم مهمات توپخانه به اوکراین در سال آینده فراهم می‌شود. در همین حال، دولت بریتانیا در سال جاری بیش از 100000 گلوله توپ را برای مقامات کیف ارسال کرده است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

مقامات انگلیسی پیش از اجلاس نیروهای اعزامی مشترک که قرار است دوشنبه در ریگا برگزار شود، از ادامه تدارکات نظامی به اوکراین خبر دادند. به گفته دفتر سوناک، در این نشست نخست وزیر از همکاران خود خواهد خواست تا سطح فعلی کمک های مالی و نظامی به اوکراین را در سال 2023 حفظ کنند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز از طریق ویدئو کنفرانس در این نشست شرکت خواهد کرد. گفته می شود که در جریان این رویداد، رهبران درباره ارائه کمک های لازم به اوکراین برای تقویت سیستم دفاع هوایی این کشور گفتگو خواهند کرد.

بلومبرگ: اروپا در حال حاضر یک تریلیون دلار به دلیل امتناع از گاز روسیه ضرر کرده است

آژانس بلومبرگ با استناد به محاسبات خود گزارش داد که امتناع از خرید گاز روسیه در بحران کنونی اوکراین تاکنون تقریباً یک تریلیون دلار برای اروپا هزینه داشته است. به گفته کارشناسان، این میزان به دلیل افزایش قیمت برق برای شرکت ها و مصرف کنندگان اروپایی است.

در همان زمان، بر اساس پیش بینی بلومبرگ، یک بحران انرژی در مقیاس بسیار بزرگتر تازه شروع شده است. تحلیلگران هشدار داده‌اند که پس از پایان زمستان، انبارهای گاز خالی خواهند بود و با حداقل ذخایر گاز روسیه، پر کردن آنها سخت‌تر خواهد شد.

بلومبرگ معتقد است که عرضه محدود گاز طبیعی مایع (LNG) به اروپا حداقل تا سال 2026 ادامه خواهد داشت، زمانی که قطر و ایالات متحده بتوانند تولید هیدروکربن کافی را افزایش دهند.

در اوایل نوامبر، بن مک ویلیامز، کارشناس انرژی در موسسه بروکسل، خاطرنشان کرد که کشورهای اروپایی مبالغ هنگفتی را برای پر کردن ذخایر گاز خود هزینه کرده‌اند، زیرا از استفاده از انرژی روسیه خودداری کرده‌اند. ارزش کل ذخایر سوخت 104.8 میلیارد دلار است. در عین حال، هزینه های جاری تقریباً دو برابر کل کمک های مالی ارائه شده توسط ایالات متحده به اوکراین است.

سفیر اسرائیل در کیف: برای کمک به اوکراین روابط با روسیه را به خطر نمی اندازیم

مایکل برادسکی، سفیر رژیم صهیونیستی در اوکراین شب گذشته یکشنبه در گفت و گو با روزنامه واشنگتن پست اعتراف کرد که دولت اسرائیل از وخامت اوضاع در اوکراین کاملا آگاه است، اما به دلیل خطرات آن. خودش می بیند، او نمی خواهد به کیف تسلیحات بفرستد.

برادسکی گفت: «هیچ دولتی در اسرائیل منافع امنیتی خود را به خطر نمی‌اندازد، نه برای اوکراینی‌ها و نه برای هیچ‌کس دیگری».

وی همچنین تاکید کرد که بر خلاف آمریکا و کشورهای اروپایی، اسرائیل بخشی از ناتو نیست و در موقعیت آسیب پذیری قرار دارد. برادسکی در خصوص امتناع از ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین تاکید کرد که روابط امنیتی اسرائیل با روسیه محدودیت هایی را در این زمینه ایجاد می کند که قابل رفع نیست، بنابراین کمک های نظامی به اوکراین به سادگی کنار گذاشته می شود.

  آمار رسمی استخدام در شهرداری تهران در دوره تهدید

در اواخر نوامبر، یک هیئت اوکراینی برای مذاکره درباره کمک نظامی به اسرائیل سفر کرد. میهمانان چندین جلسه با نمایندگان وزارت دفاع و نیروهای دفاعی اسرائیل برگزار کردند. این هیئت از مقامات اسرائیلی خواست تا به کیف تسلیحات ارائه دهند. هیچ چیزی در مورد نتیجه مذاکرات منتشر نشد، زیرا اسرائیل سعی کرد این دیدار را مخفی نگه دارد تا از تیرگی روابط خود با روسیه جلوگیری کند.

پیش از این، در اواسط نوامبر، روزنامه “آآرتص” از کمک های اسرائیل به کیف تحت فشار آمریکا خبر داده بود. به گفته منابع این روزنامه در محافل دیپلماتیک اروپایی، مقامات آمریکایی با دولت اسرائیل تماس گرفته و دستور کمک به اوکراین در جنگ علیه روسیه را داده اند.

وزیر خارجه مجارستان: بوداپست طرفدار حفظ روابط و گفتگوی واقع بینانه با روسیه است

پیتر سییارتو، وزیر امور خارجه و روابط اقتصادی خارجی مجارستان روز یکشنبه اعلام کرد که کشورش همیشه روابط واقع بینانه و گفتگوی صریح با روسیه داشته است. به همین ترتیب بوداپست به حفظ روابط تجاری و سیاسی با مسکو در آینده ادامه خواهد داد.

در همان زمان، Szijjartó یک بار دیگر اعلام کرد که مجارستان مداخله نظامی روسیه در اوکراین را محکوم می کند. وی یادآور شد: از آنجایی که طرف مجارستانی همواره توانسته روابط عملگرایانه خود را با روسیه حفظ کند، اکنون به خود اجازه می دهد تا نظر خود را در مورد وضعیت کنونی آشکارا بیان کند.

به گفته وی، اقدامات نظامی روسیه “خسارات زیادی به بار آورد” و “مشکلات زیادی برای اروپا ایجاد کرد” و همچنین به تحریم روسیه منجر شد. بنابراین، بهترین راه حل پایان دادن به درگیری نظامی و آغاز مذاکرات صلح است، اما بدون گفتگو و بدون کانال های ارتباطی باز، این امر غیرممکن خواهد بود.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه مجارستان در حال حاضر به خرید نفت و گاز از روسیه ادامه می دهد، تاکید کرد: چنین اقدامی مستقیماً با این واقعیت ارتباط دارد که امنیت انرژی مجارستان بدون استفاده از منابع روسیه تضمین نمی شود.

افسر یونانی ناتو: نیروهای مسلح اوکراین به دلیل خستگی غرب از حمله جدید روسیه به کیف می ترسند

استاوروس اتلامازوغلو، افسر ارتش یونان و نیروهای نظامی ناتو، در تحلیلی نوشت که مقامات و نیروهای مسلح اوکراین از حمله بعدی ارتش روسیه به کیف می ترسند، زیرا چنین اقدامی می تواند غرب را به مذاکره با مسکو ترغیب کند.

ارتش اذعان کرد که تخریب زیرساخت های حیاتی اوکراین به طور قابل توجهی این کشور را تضعیف کرده است. بنابراین، اگر حمله احتمالی دیگری به پایتخت اوکراین انجام شود، مقامات کیف را مجبور می‌کند تا برای حل مناقشه با روسیه گفت‌وگو کنند.

این افسر یونانی یادآور شد: در صورت حمله جدید روسیه به کیف، متحدان غربی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که به شدت از جنگ خسته شده اند نیز می توانند بر او تأثیر بگذارند و او را برای از سرگیری مذاکرات با مسکو تحت فشار قرار دهند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید