به 100 هزار پرستار دیگر در کشور نیازمندیم

558887 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، عباس عابدی در سفر به کرمانشاه با اشاره به کمبود پرستار در کشور گفت: در حال حاضر کشور با کمبود جدی پرستار مواجه است و خود وزارت بهداشت نیز به دنبال آن است. برای جذب پرستار از هر نظر.»

بیشتر بخوانید:

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: شاخص استاندارد پرستاری برای هر تخت بیمارستانی 1.8 پرستار است که میانگین کشوری در این حوزه زیر یک است و این نشان دهنده کمبود شدید پرستار در کشور است. .

عابدی گفت: اگر فقط حوزه بیمارستانی و تعداد تخت ها را در نظر بگیریم در حال حاضر حدود 70 تا 80 هزار پرستار کمبود داریم و اگر حوزه جامعه و سلامت را در نظر بگیریم به حدود 100 هزار پرستار نیاز داریم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به تلاش برای استخدام بیشتر پرستاران گفت: اخیراً با قانون تبدیل وضعیت ایثارگران توانستیم 12 هزار پرستار را تبدیل کنیم و امنیت شغلی آنها را افزایش دهیم.

عابدی تصریح کرد: همچنین پروانه کاری که در سال 1398 صادر شد، سال گذشته منصوب شد و از 55 هزار پرسنل شاغل در وزارت بهداشت، حدود 19 هزار نفر آنها پرستار بودند، بنابراین جذب و تغییر وضعیت طی دو سال گذشته انجام شد. 31 هزار پرستار در کشور وجود دارد.

عابدی با اشاره به جذب سالانه 9 هزار نفر در رشته پرستاری، گفت: در صورت فراهم شدن شرایط برای جذب این افراد طی 10 سال می توانیم کمبود پرستار در کشور را جبران کنیم.

وی خاطرنشان کرد: البته این کمبود با شرایطی که افزایش تخت های بیمارستانی نداشته باشیم و خروج و بازنشستگی پرستاران و سایر مشکلات جبران می شود، امید است بتوانیم کمبود پرستار را جبران کنیم. کشور.

  رسانه های حوزه فناوری و نوآوری مطالبه گر هستند / به دنبال جذب استارت آپ های جدید هستیم -

عابدی ابراز امیدواری کرد: امسال با رایزنی های انجام شده در زمینه اشتغال، مجوزهای استخدامی خوبی در وزارت بهداشت صادر شود تا پرستاران بیشتری از این طریق جذب شوند.

وی همچنین در خصوص برخی شایعات مبنی بر اخراج تعدادی از پرستاران پس از فروکش ویروس کرونا، برخی از رشته های علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری را وظیفه خدمت رسانی عنوان کرد و گفت: بر این اساس فارغ التحصیل شدند. دانشجویان حرفه پرستاری متعهد به ارائه خدمات به افراد به مدت 24 ماه در محل تعیین شده توسط وزارت بهداشت می باشد و این به منزله استخدام نمی باشد.

وی افزود: در شرایط کرونا بنا به نیاز و ضرورت می توان مدت «خدمت» را تا ۴۸ ماه تمدید کرد و این تمدید طرح به معنای اشتغال نیست.

عابدی گفت: در حال حاضر دوره اجرای طرح برخی پرستاران به پایان رسیده است و اینطور نیست که این افراد شاغل بوده باشند و بخواهیم بعد از پایان کرونا آنها را اخراج کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید