به سازمان ملل که بدهکار نیستیم!

«نگذارید بدانند چگونه تحریم ها را دور بزنند!» نوشته حسین شریعتمداری به شرح زیر است

بر اساس این خبر، خانم آلنا دوهان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم های اجباری و یکجانبه، از 17 تا 28 اردیبهشت ماه برای بررسی تاثیر تحریم های یکجانبه بر حقوق بشر شهروندان به ایران سفر می کند! برنامه سفر خانم دوهان شامل جلساتی با سازمان‌های غیر دولتی، جامعه تجاری و جامعه مدنی، دانشمندان و سازمان‌هایی است که فعالیت‌هایشان ممکن است تحت تأثیر اجبار یک‌جانبه قرار گرفته باشد و همچنین جلسات خصوصی با آژانس‌های سازمان ملل در ایران و سازمان‌های بین‌المللی. ، سازمان های منطقه ای، موسسات مالی بین المللی، موسسه ملی حقوق بشر و نمایندگان جامعه دیپلماسی در تهران نیز بخشی از سفر 11 روزه وی به ایران و چند شهر دیگر کشورمان خواهند بود! هدف از این سفر چیست و ظاهر و چهره پنهان او چیست؟! خواندن!
پیدایش قضیه همانطور که اعلام شد این است که گزارشگر ویژه قصد دارد تاثیر تحریم های آمریکا و اروپا بر مردم ایران را بررسی کند و گزارش خود را در سپتامبر 2022 (شهریور و مهر سال جاری) در پنجاه و یکمین اجلاس سازمان ملل متحد ارائه کند. شورای حقوق! این همان پیدایش مشکل است که برای آن ذکر چند نکته ضروری است:
الف- گزارش خانم آلنا دوهان حتی اگر بدون هدف تهیه و ارائه شود (که بعید است) هیچ تاثیری در روند تحریم ها نخواهد داشت و سازمان ملل متحد خود را موظف به پیگیری آن نمی داند و در نهایت آن را می خواند.گزارش به سازمان بشردوستانه سازمان ملل شورای حقوق. مانند ده ها گزارش مشابه دیگر در مورد تأثیر تحریم ها بر افراد کشورهای دیگر مرتبط با آمریکا و اروپا، هیچ کدام – تاکید می شود که هیچ کدام – تأثیری نداشت!
خانم آلنا دوهان قبلا گزارش های مفصلی در مورد تاثیر تحریم های آمریکا و اروپا بر مردم سوریه، ونزوئلا و سایرین به سازمان ملل ارسال کرده بود، اما بی نتیجه بود. خانم دوهان در گزارش خود در مورد ونزوئلا به صراحت گفته است; چند ماه پس از گزارش من، اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدتری را علیه ونزوئلا تصویب و اجرا کرده است!» یا در دسامبر 2020 گزارشی درباره تأثیرات تحریم‌های آمریکا بر مردم سوریه ارائه کرد. «این تحریم ها ناقض حقوق بشر مردم سوریه است» اما نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گزارش خانم دوهان را غیرواقعی خواند و آن را تکذیب کرد!

  وزیر ورزش خواستار لغو استرداد مالکیت مجموعه‌های ورزشی استقلال و پرسپولیس شد.

با توجه به نکات فوق، سوال جدی این است که هدف و هدف گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد کشور ما چیست؟!

گفته می شود سازمان ملل بر اعزام جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر به کشورمان تاکید کرده است. !! مخالفت با سفر جاوید رحمان دیدار گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم های قهری و یکجانبه ترتیب داده شد! انگار ما مدیون سازمان ملل هستیم (با این عمل زشت) و حالا که با سفر جاوید رحمان مامور موساد مخالفت کردیم باید با سفر آلنا دوهان موافقت کنیم! … خدای من!!
8. آقای قریب‌آبادی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در وین، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سفارت ایران در هلند بود. و آنها به خوبی می دانند که سازمان ملل بر خلاف ادعای اشتها آورش مستقل نیست و هویتی فراتر از آنچه آمریکا دیکته می کند ندارد. بنابراین و با توجه به اتفاقات رخ داده، انتظار می رفت که سفر نماینده ویژه لغو شود تا به گفته شهید سلیمانی، کوچه به روی دشمن باز نشود و آمریکا و اروپا از سازوکار آن مطلع نشوند. و چگونگی دور زدن تحریم ها انسداد … راه حل برای
لغو این سفر بسیار آسان، منطقی و قانونی است. خواندن!
آقای غریب آبادی می تواند و باید چند موضوع از جمله موارد زیر را با دبیرکل سازمان ملل مطرح کند و به دنبال پاسخ منطقی و قانونی باشد.
در درجه اول؛ چرا سازمان ملل در سال‌های پس از تحریم‌های وحشیانه و غیرقانونی آمریکا و اروپا، اعزام گزارشگر ویژه را در نظر نگرفته است و اکنون که مقامات آمریکایی و اروپایی اذعان کرده‌اند که فشار حداکثری به طرز فجیعی شکست خورده است؟ خبرنگار خاصی داره؟!
دومین؛ چرا طبق اعتراف همین خانم آلنا دوهان هیچ یک از گزارش هایی مانند گزارش ونزوئلا و سوریه تحت تاثیر قرار نگرفت؟!
سوم،؛ چرا بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، ابتدا عربستان سعودی را به دلیل نقض حقوق بشر و جنایات علیه مردم یمن محکوم کرد و سپس به دستور آمریکا و پس از تهدید آل سعود به قطع کمک های مالی به سازمان ملل متحد؟ نه تنها عربستان سعودی فرزند خود را در لیست ناقضان حقوق بشر کشت؟او اخراج شد، بلکه این کشور را به عنوان دبیر کمیته حقوق بشر سازمان ملل منصوب کرد؟!
چهارم، چرا سازمان ملل گزارشگر ویژه ای را برای ارائه گزارشی در مورد آثار تحریم ها بر مردم مظلوم یمن و جنایات هولناک و شرم آور تحمیل شده بر مردم مظلوم یمن توسط ائتلاف سعودی و اماراتی به رهبری ایالات متحده و آمریکا اعزام نکرد. اروپا؟! و…
آقای قریب آبادی! ابتدا پاسخ این سوالات و ده ها سوال مشابه دیگر را از دبیرکل بخواهید و اگر پاسخ قانع کننده ای برای این سوالات منطقی و قانونی دارند (و هرگز نداشته اند) اجازه حضور گزارشگر ویژه را بدهید، در غیر این صورت از تاخیر دریافت عذرخواهی کنید. رسما به این سوالات پاسخ داد. ضمناً از برادر عزیز و بزرگوارمان جناب آقای محسنی اجایی که در تعهد و منش انقلابی بی نظیر هستند نیز انتظار می رود در این زمینه با قاطعیت همیشه عمل کنند.

  آیا اینترنت جهانی در جاده ها قطع شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید