بهتر است در خارج از کشور با کانادا بازی کنیم

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: تیم ملی بهتر است در خارج از کانادا و در کشوری مانند قطر با این تیم بازی کند.

بهتاش فریبا درباره دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و کانادا گفت: تیم ملی برای بازی های زیادی قبل از جام جهانی آماده نیست. البته انتخاب حریفانی که باید با آنها بازی کنیم نیز بسیار مهم است. تیم های گروه ما به جز یک حریف که به پلی آف جام جهانی می آید مشخص است و کانادا به دلیل شباهت نوع فوتبالش با آمریکا حریف خوبی برای تیم ملی کشورمان است. کانادا به دلیل اتحادش با آمریکا تیم خوبی است. همه مسابقات تدارکاتی حتی با تیم های ضعیف به نفع ماست و هر چه بیشتر بازی کنیم بهتر می شویم.

وی در خصوص اینکه به نظر می رسد عده ای قصد دارند بازی ایران و کانادا را سیاسی کنند و اینکه آیا در این شرایط امکان چالش وجود دارد، توضیح داد: امیدوارم اتفاقی نیفتد. من یک سیاستمدار نیستم و نمی توانم زیاد در مورد آن صحبت کنم، اما با توجه به چیزهایی که هفته گذشته شنیدیم، به احتمال زیاد آنها در کانادا تیم ملی را به چالش خواهند کشید. زمان مشخص خواهد کرد، اما امیدوارم اتفاق خاصی برای این مسابقه رخ ندهد.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اظهارات کارکنان فدراسیون فوتبال مبنی بر برنده شدن در دیدار مقابل کانادا و اینکه مشخصاً باید حدود 400 هزار دلار از این مسابقه برنده شوند، گفت: اگر کانادا 400 هزار دلار بپردازد، آرزو دارم دو تا. بازی با این تیم “ما این کار را کردیم. (خنده) البته شنیده ام که بخشی از این مبلغ صرف سفر تیم ملی به کانادا می شود. به هر حال کسب درآمد از این بازی چیز مثبتی است.

  گزارش زنده؛ استقلال 1-0 فجر

فریبا در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به جام جهانی قطر بهتر نیست ایران مقابل کانادا در کشوری هم آب و هوای میزبان بازی کند؟ تیم ملی در کشوری مانند قطر مقابل کانادا بهتر بازی می کرد و اگر کانادا می توانست برای دیدار با تیم ملی ایران این کشور را ترک کند، خیلی خوب بود، اما آنها به فکر هزینه های خود نیز بودند و تصمیم گرفتند که تیم ملی ما را بپذیرند. ونکوور

وی در خصوص وضعیت فعلی تیم ملی پاسخ داد: بسیار امیدوارم که تیم ملی از تجربیات لژیونرها در این دوره از جام جهانی استفاده کند. ما 98 آمریکا را در جام جهانی بردیم. در آن زمان در تیم ملی بازیکنانی مانند علی دایی، کریم بهاگری، مهدیه مهدوی کیا، هداد عزیزی و… حضور داشتند و شاید بازیکنان فعلی به خوبی آنها نباشند، اما تجربه بین المللی نسل فعلی تیم ملی از تیم ملی این مسابقات قهرمانی جهان. خیلی بیشتر.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سامان کودوس و …. سال هاست که در خارج از کشور مقابل بهترین تیم های جهان بازی می کند و تجربه خوبی در این زمینه دارد. مهدی طارمی بهترین بازیکن لیگ پرتغال است و خاطره گل زیبای او به چلسی را فراموش نکرده ایم. سردار آزمون حالا برای تیم بزرگی مثل لورکوزن بازی می کند. ما به این افراد امیدواریم و باید در کنار سایر لژیونرها از تجربیات آنها به خوبی استفاده کنیم. همچنین با توجه به شرایط مدافعان تیم ملی بهتر است از سیستم سه دفاعی برای پوشش عمق دفاع استفاده شود.

  هشدار هواشناسی ایران از کاهش 10 درجه ای دما در نیمه شمالی / افزایش آلودگی هوای تهران و البرز -

فریبا گفت: اسکوچیچ در بسیاری از مسابقات مقدماتی از دو مدافع میانی استفاده کرده و از شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان نیز استفاده می کند. آنها هم در گلزنی خوب هستند و هم می دانند چگونه خوب پوشش دهند، اما ما در بحث سرعت و پاس در عمق حریف مشکل داریم. به همین دلیل باید از سه مدافع برای بستن عمق دفاع استفاده کنیم. ضمن اینکه وقتی سردار آزمون و مهدی طارمی را داریم نمی توانیم از یک مهاجم استفاده کنیم، باید با دو مهاجم بازی کنیم. در این صورت سیستم تیم ملی از خط دفاع تا خط حمله با کمک سه مدافع و دو مهاجم مدیریت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید