بهترین ماسک های خانگی و گیاهی برای روشن کردن پوست

556005 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، رفع تیرگی پوست و پوست روشن یکی از مواردی است که زیبایی بزرگترین عضو بدن را تقویت می کند.

بیشتر بخوانید:

15 روشن کننده و سفید کننده خانگی پوست

1- ماسک پاپایا و عسل:

به نصف فنجان پاپایای تازه و یک قاشق چایخوری عسل نیاز دارید.

ابتدا تکه های پاپایا را برش دهید و سپس آن ها را به خمیر غلیظ و یکدستی تبدیل کنید. سپس عسل را به این مخلوط اضافه کنید تا کاملا خورده شود. سپس خمیر یا ماسک به دست آمده را روی صورت بمالید. بمالید و 20 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید و دوباره با آب سرد بشویید و با حوله خشک کنید. از این ماسک هر شب قبل از خواب استفاده کنید.

این ماسک برای پوست های چرب و معمولی بسیار مناسب است.

2- ماسک پرتغالی خشک شده برای پوست و ماست:

به مقداری پوست پرتقال و یک قاشق غذاخوری ماست نیاز دارید. ابتدا پوست های پرتغالی را به مدت دو تا سه روز در معرض نور خورشید قرار دهید تا خشک شوند سپس آنها را عوض کرده و پودر کنید و یک قاشق غذاخوری از پودر حاصل را با ماست مخلوط کنید تا خمیری یکدست و نسبتاً یکدست به دست بیاید.غلیظ می شود. ماسک حاصل را بمالید و روی پوست خود بمالید و بعد از حدود 15 تا 20 دقیقه با آب گرم بشویید. می توانید این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

3- ماسک گوجه فرنگی، ماست و جو پرک:

شما به یک گوجه فرنگی، یک قاشق چایخوری ماست تازه و یک قاشق چایخوری پرک جو نیاز دارید. ابتدا باید گوجه فرنگی را از وسط نصف کنید و آب آن را بگیرید. سپس تکه های جو را در ظرفی بریزید و آب گوجه فرنگی و ماست را به خوبی با آن مخلوط کنید، سپس پوست را تمیز کنید و این مخلوط را روی پوست خود بمالید. بعد از 20 دقیقه آن را با آب گرم بشویید و ترجیحاً دو تا سه بار در هفته می توانید از این ماسک استفاده کنید. این ماسک برای پوست های چرب، معمولی و مختلط بسیار مناسب است.

4- ماسک شیر، آبلیمو و عسل:

تمام مواد را در یک کاسه مخلوط کنید پس از تمیز کردن صورت، این مخلوط را روی پوست خود بمالید و پس از حدود 20 دقیقه آن را با آب گرم بشویید.

ترجیحا از این ماسک قبل از خواب استفاده کنید و در نهایت به خاطر داشته باشید که برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط: در صورت احساس سوزش (به دلیل اسیدی بودن لیمو)، بلافاصله ماسک را بشویید و یک تکه یخ را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

5- ماسک آرد یا ماست نخود و گلاب:

شما به دو قاشق غذاخوری آرد نخودچی، دو یا سه قاشق چایخوری گلاب یا ماست نیاز دارید. همه مواد را با هم مخلوط کنید تا مخلوطی همگن و همگن به دست آید. به خاطر داشته باشید که برای پوست های چرب و معمولی از گلاب و برای پوست های خشک از ماست استفاده کنید سپس ماسک را روی پوست خود بمالید. بعد از 20 تا 30 دقیقه با آب گرم بشویید، بهتر است قبل از خروج این کار را انجام دهید. .

احتیاط: برای پوست های خشک حتما به جای گلاب از ماست استفاده کنید، در غیر این صورت مایک رز پوست شما را خشک می کند.

  گلشیفته فراهانی زیباترین زن شد

6- ماسک پودر چوب صندل:

به یک قاشق غذاخوری از این پودر و یک قاشق غذاخوری پودر بادام و شیر نیاز دارید، سپس این سه عنصر را با هم مخلوط کرده و ورز دهید تا خمیر یکدست و یکدستی به دست آید.

احتیاط: اگر به لبنیات حساسیت دارید، به جای شیر از گلاب یا آب آلوئه ورا استفاده کنید.

8- ماسک مرکبات:

آیا به سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری آب گریپ فروت، یک قاشق چایخوری آبلیمو و یک قاشق چایخوری خامه ترش (نباید چرب باشد) نیاز دارید.

ابتدا سفیده ها را با همزن بزنید و در ظرفی بریزید و هم بزنید تا پف کند و در ظرفی دیگر خامه ترش و آب گریپ فروت و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و در نهایت این دو را با هم مخلوط کنید. ماسک را روی صورت خود بمالید و بعد از حدود 15 دقیقه با آب گرم بشویید. ترجیحا از این ماسک قبل از خواب استفاده کنید. این ماسک برای پوست های چرب، معمولی و مختلط مناسب است.

احتیاط: افرادی که پوست خشکی دارند نیز می توانند از این ماسک استفاده کنند، اما حتما پوست خود را بلافاصله بعد از آن مرطوب کنید.

9- آب سیب زمینی:

شما فقط به یک سیب زمینی نیاز دارید. سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش دهید. و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب بشویید. همچنین می توانید آب سیب زمینی را بگیرید و با تامپون روی صورت خود بمالید. بهتر است این کار را سه بار در هفته تکرار کنید، این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط: توجه داشته باشید که این ماسک باعث خشکی پوست می شود، پس حتماً بلافاصله پس از آن از مرطوب کننده مناسب برای انواع پوست استفاده کنید.

10- ماسک آرد برنج و شیر:

شما به نصف فنجان برنج خام، 3 یا 4 قاشق چایخوری شیر نیاز دارید. برنج خام را خوب پودر کنید سپس آن را با شیر و آرد برنج مخلوط کرده و روی پوست خود بمالید و بعد از 20 تا 30 دقیقه با آب گرم بشویید این کار را هفته ای دو یا سه بار تکرار کنید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط: اگر به لبنیات حساسیت دارید، می توانید گلاب یا آب معمولی را جایگزین کنید.

11- ماسک با زغال اخته:

به مقداری بلوبری و نصف فنجان ماست نیاز دارید. زغال اخته را له کنید و با ماست مخلوط کنید سپس مخلوط را روی صورت خود بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید این کار را هفته ای دو بار قبل از خواب انجام دهید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

هشدار: اگر به زغال اخته حساسیت دارید، مطمئن نیستید. قبل از استفاده حتما آن را روی قسمت دیگری از بدن خود تست کنید.

12- اسکراب آلوئه ورا و آرد برنج:

به یک برگ آلوئه ورا و دو قاشق غذاخوری آرد برنج نیاز دارید.

ابتدا برگ های آلوئه ورا را باز کرده و ژل داخل آن را فشار دهید سپس آرد برنج را در ژل خیس کنید و به آرامی پوست خود را به صورت دایره ای ماساژ دهید. چند دقیقه صبر کنید و سپس ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید. صورت خود را با سواب خشک کنید و از مرطوب کننده استفاده کنید، بهتر است بعد از ظهر از این اسکراب استفاده کنید، تا چند روز دیگر تاثیر فوق العاده این اسکراب را خواهید دید. این اسکراب برای انواع پوست مناسب است.

  روز قدس نوید آزادی فلسطین را می دهد

احتیاط: هنگام استفاده از اسکراب، آن را با دقت انجام دهید. اعمال فشار زیاد می تواند به پوست شما آسیب برساند.

13- اسکراب جوش شیرین:

شما به یک یا دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب نیاز دارید.

این دو عنصر را با هم ترکیب کنید تا به شکل خمیر در بیاید، سپس آن را به مدت 5 دقیقه روی مناطقی که می خواهید روشن شوند، بمالید، سپس آن را با آب بشویید و مرطوب کننده بزنید. این کار را یک بار در هفته تکرار کنید تا تفاوت را در پوست خود احساس کنید و ببینید. این اسکراب برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط: اگر پوست حساسی دارید از این اسکراب استفاده نکنید.

14. ماسک سفید کننده شیر:

شیر یک سفید کننده طبیعی پوست است و می توانید از شیر به تنهایی استفاده کنید یا چند قاشق غذاخوری لیمو یا عسل به آن اضافه کنید، بنابراین فقط به ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری شیر خام نیاز دارید.

شیر را برای چند دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید. به آرامی از بالا به پایین و از پایین به بالا ماساژ دهید و بعد از ماساژ صورت خود را فقط با آب بشویید.این ماسک برای انواع پوست مناسب است.

احتیاط: اگر پوست شما در معرض آکنه است مراقب باشید از این ماسک استفاده نکنید زیرا باعث بدتر شدن وضعیت می شود.

15. روغن های گیاهی و طبیعی برای روشن شدن پوست:

این روغن ها بسیار حساس به آلرژی هستند، بنابراین قبل از استفاده حتما تست کنید.

1- اسانس گل رز:

این اسانس عطر مطبوعی دارد و پوست شما را روشن می کند و آکنه، جای زخم و چین و چروک را کاهش می دهد. شما به یک لیوان شیر سرد و ده قطره اسانس گل رز نیاز دارید.

روغن و شیر را خوب با هم مخلوط کنید سپس برای مدتی تمام بدن خود را بمالید و سپس با آب بشویید، می توانید این کار را هر روز یا یک روز در میان انجام دهید، این روغن برای انواع پوست مناسب است. .

2 – اسانس پرتقال

این روغن برای تقویت کلاژن سازی مناسب است، بنابراین با علائم پیری مانند چین و چروک و لکه های تیره مبارزه می کند و همچنین از پوست در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند و در نتیجه پوست را روشن تر و سالم تر می کند. شما به 3 تا 4 قطره اسانس پرتقال، 3 تا 4 قطره روغن نارگیل و روغن جوجوبا نیاز دارید. ابتدا این دو روغن را با هم ترکیب کنید و بدن خود را به مدت 4 تا 5 دقیقه ماساژ دهید و پس از چند دقیقه با آب گرم بشویید. این کار را هر روز به مدت یک یا دو هفته انجام دهید. این روغن برای انواع پوست مناسب است.

3- اسانس لیمو:

این روغن دارای خواص چند منظوره، ضدعفونی کننده، آنتی باکتریال، آنتی اکسیدانی و مرطوب کننده است و همچنین پوست شما را جوان کرده و آن را روشن تر می کند. شما به 3 یا 4 قطره اسانس لیمو، یک قاشق غذاخوری روغن جوجوبا یا آب نیاز دارید. این روغن را با جوجوبا یا آب مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید. این کار را چند دقیقه ادامه دهید و سپس با آب بشویید یا می توانید از یک تکه پنبه برای تمیز کردن آن استفاده کنید. این کار را هر روز به مدت یک هفته تکرار کنید این روغن برای انواع پوست مناسب است.

  گوگل قدرت شگفت انگیزی در سانسور نتایج جستجو دارد

احتیاط: پس از استفاده از این روغن در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید زیرا ممکن است باعث آفتاب سوختگی شود.

4- اسانس (Nervili در صنعت عطرسازی کاربرد دارد).

این روغن به خوبی برای روشن کردن پوست استفاده می شود و برای پوست های چرب بسیار مناسب است. و این روغن خاصیت ضد پیری نیز دارد. شما به چند قطره روغن Nervili، یک قاشق غذاخوری و یک قاشق غذاخوری از روغن حاصل نیاز دارید. ابتدا دو روغن را با هم مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید و چند دقیقه ماساژ دهید و بعد از 15 تا 20 دقیقه بشویید یا با پارچه یا پنبه مرطوب پاک کنید این کار را چند روز تکرار کنید. این روغن برای انواع پوست مناسب است.

نکات مراقبت روزانه از پوست:

علاوه بر درمان‌های خانگی ذکر شده در بالا، این نکات را دنبال کنید تا سریع‌تر به نتیجه برسید:
هر روز یک بار صبح و یک بار عصر با یک شوینده ملایم و مناسب پوست صورت خود را تمیز کنید.
می توانید دو یا سه بار در هفته از اسکراب های ساده مانند موارد ذکر شده در این مقاله استفاده کنید.
بیش از دو بار در هفته از ماسک استفاده نکنید.
برای خشک کردن پوست صورت و گردن از حوله های نرم استفاده کنید.
استفاده از تونیک هنگام مراقبت از پوست ضروری است که PH پوست را متعادل می کند و همچنین به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند.

نکات عالی مراقبت از پوست

همیشه از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که برای پوست شما مفید هستند، به عنوان مثال:

اگر پوست چرب دارید از مرطوب کننده های بدون چربی استفاده کنید.

اگر پوست خشکی دارید، از مرطوب کننده های چرب قوی تری استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب هرگز نباید تمام شود و باید مدام تجدید شود، چه هوا آفتابی باشد و چه ابری.

متخصصان پوست استفاده از کرم هایی با حداقل spf20 را توصیه می کنند.

همیشه قبل از خواب آرایش خود را تمیز کنید.

اگر این کار را روزانه انجام دهید، تضمین می کنیم که در چند روز پوست شما سالم تر می شود.

تغذیه برای روشن کردن پوست صورت و بدن

رژیم های غذایی همچنین می توانند به روشن شدن پوست شما کمک کنند. پوست شما انعکاسی مستقیم از نحوه عملکرد رژیم غذایی شماست.علاوه بر پرهیز از غذاهای ناسالم مانند غذاهای چرب، تند و شیرین، می توانید غذاهای خاصی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید که به بهبود پوست شما کمک می کند.

غذاهای غنی از ویتامین C مانند: پرتقال و گریپ فروت، انبه، زغال اخته، کلم بروکلی و توت فرنگی.

ویتامین E یک ویتامین عالی برای محافظت از پوست شما است.

هدیه، روغن زیتون، بادام سرشار از ویتامین E هستند.

اسیدهای چرب امگا موجود در ماهی و دانه های چیا پوست شما را جوان می کند.

خوردن اسفناج (چه پخته و چه خام) بدن را سم زدایی می کند و چین و چروک را از بین می برد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید