بهترین زمان برای خوردن هندوانه چه زمانی است؟

534236 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، هندوانه یکی از میوه های شیرین و آبدار است که در فصل گرم سال بسیار مطبوع است. این میوه تابستانی سرشار از ویتامین است و از بدن در برابر برخی بیماری ها محافظت می کند. اگر می خواهید در مورد خواص این میوه بیشتر بدانید و بدانید بهترین زمان برای خوردن هندوانه چه زمانی است؟

بیشتر بخوانید:

چه زمانی هندوانه بخوریم؟

کسانی که مصرف هندوانه می تواند برایشان مضر باشد

افراد سرد مزاج و یا کسانی که معده سرد دارند نباید هندوانه بخورند، زیرا مصرف طولانی مدت این میوه باعث سوء هاضمه و هضم، درد مفاصل می شود. افراد سرماخورده عسل و شکر را با هندوانه بخورند.

برخی افراد به هندوانه حساسیت دارند خوردن هندوانه برای افرادی که به این میوه حساسیت دارند ممنوع است.

ممکن است بعد از خوردن هندوانه دچار مشکلاتی در طحال شوید که علائم آن درد یا تورم شکم در سمت چپ شکم، تیره شدن رنگ بدن و سفیدی چشم است.

خواص مصرفی هندوانه

هندوانه خواص زیادی دارد و سدیم و پتاسیم بالایی دارد، بنابراین از برخی سرطان ها مانند سرطان روده بزرگ و پروستات و برخی بیماری ها مانند آسم، سکته قلبی پیشگیری می کند. هندوانه سرد و مرطوب است.

افرادی که معده و کبدشان صفرا تولید می کند، بهتر است برای کاهش خلق و خوی خود هندوانه بیشتری بخورند. اگر می خواهید خرید خوبی داشته باشید، مطمئن شوید که هندوانه ای که می خرید کاملا رسیده و شیرین است و بدانید که رنگ هندوانه روی ویتامین های آن تاثیری ندارد.

  آیا شامپو کراتینه مو را تقویت می کند؟

بهترین و بدترین زمان برای خوردن هندوانه

هندوانه سرشار از ویتامین های C و A است و بتاکاروتن بیشتری نسبت به سایر میوه ها دارد. هندوانه سرشار از آنتی اکسیدان است و دارای آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است که رادیکال های آزاد و مضر را از بین می برد و در نتیجه از حملات قلبی و سرطان پروستات جلوگیری می کند.

نکاتی برای آب و هوا و خوردن هندوانه

افرادی که خون غلیظ دارند باید هندوانه بیشتری مصرف کنند تا خونشان رقیق شود.
افرادی که بدنی لاغر، خشک و گرم دارند، بهتر است هندوانه بخورند، زیرا مصرف این میوه ضعف آنها را برطرف می کند.
هندوانه را بلافاصله بعد از غذا نخورید، زیرا در هضم غذا اختلال ایجاد می کند.
خوردن هندوانه با معده خالی در هنگام تشنگی در هوای گرم برای بدن مضر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید