بهترین راه برای از بین بردن تلخی لیمو عمانی در غذا

لیمو عمانی یکی از بهترین و پر مصرف ترین ادویه جات است که در تهیه برخی از غذاهای ایرانی استفاده می شود. لیمو عمانی به غذا بویژه قیمه و سبزی مزه ترش می دهد اما گاهی استفاده از لیمو باعث تلخی غذا می شود.

استفاده از سیب زمینی

اگر متوجه شدید که خورش طعم تلخی دارد، یک سیب زمینی بزرگ را پوست بگیرید و داخل خورش بیندازید. پس از پخته شدن خورش، سیب زمینی ها را از خورش خارج کرده و دور بریزید. اگر تلخی خورش شما زیاد نیست می توانید با این روش مشکل را حل کنید.

لیمو عمانی را خیس کنید

برای از بین بردن تلخی لیمو عمانی، لیمو عمانی را بشویید و با چنگال سوراخ کنید و کمی در آب ولرم خیس کنید و سپس داخل خورش بریزید. در این روش باید بیشتر از لیمو عمانی استفاده کنید زیرا می توان با خیساندن لیمو عمانی طعم ترش را کاهش داد.

استفاده از زعفران و شکر

این روش فقط برای خورش قیمه قابل استفاده است. اگر متوجه شدید که خورش قیچی شما خیلی تلخ است، مقداری زعفران آسیاب شده را با کمی آب جوش بجوشانید، سپس به نسبت زعفران مقداری شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکر کمی حل شود، سپس مخلوط زعفران و شکر را اضافه کنید. با این تفاوت که تلخی خورش قیمه را از بین می برد، بوی خورش شما را بیشتر شبیه زعفران می کند.

یک لیمو عمانی را بجوشانید

راه دیگر برای از بین بردن تلخی لیمو عمانی این است که آن را چند دقیقه در آب بجوشانید و آب آن را دور بریزید سپس از لیموی پخته در غذا استفاده کنید. در این روش از لیمو عمانی بیشتر استفاده کنید زیرا با جوشاندن از اسیدیته آن می کاهد.

  جذب منابع با نرخ سود بالا تنها زیان نظام بانکی را به دنبال خواهد داشت

استخراج دانه از لیمو عمانی

از آنجایی که بیشتر تلخی لیمو عمانی مربوط به دانه های آن است، بنابراین برای جلوگیری از تلخ شدن غذا، بهتر است قبل از استفاده از لیمو عمانی، دانه ها را جدا کنید. برای این کار لیمو عمانی را بشکنید و سپس با چاقو دانه های آن را بردارید.

از پودر لیمو عمانی استفاده کنید

راه دیگر برای اینکه خورش شما ترش نشود و لیمو عمانی آن را تلخ نکند از مقداری لیمو عمانی پودر شده استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از پودر لیمو عمانی ممکن است رنگ خورش را تیره کند.

جایگزین لیمو عمانی در قیمه

اگر تلخی آن زیاد است بهترین راه حل این است که زعفران را آسیاب کنید و با آب جوش دم کنید که بعد از مخلوط کردن با شکر می توانید آن را به خورش خود اضافه کنید تا علاوه بر از بین بردن تلخی، زعفران هم به دست بیاید. طعم .

جایگزین لیمو عمانی در قرمه سبزی

از جمله چیزهایی که خورش را لذیذتر می کند لیمو عمانی است که گاهی وجود ندارد و باید در قورمه سبزی جایگزینی برای آن پیدا کنیم. گاهی پودر لیمو، رب انار، آبلیمو یا آبلیمو بهترین جایگزین برای آن هستند.

لیمو عمانی را در آبگوشت جایگزین کنید

درست است که لیمو عمانی موجود در آبگوشت آن را بسیار خوشمزه تر می کند، اما اگر آن را نداریم می توانیم از پودر آن استفاده کنیم یا به سلیقه خود از رب انار، آبلیمو و یا حتی برخی از کاراکورت استفاده کنیم.

نکات مهم

  اینترنت در حال حاضر یک مشکل است!

– برای اینکه تلخی پوست و محتویات لیمو عمانی کمتر وارد غذا شود، قبل از ریختن آن در غذا، بهتر است به جای شکستن، چند سوراخ کوچک روی آنها ایجاد کنید.

– سعی کنید در آخرین لحظات پخت لیمو عمانی را اضافه کنید زیرا با اضافه کردن زودهنگام آنها طعم لیمو عمانی را به غذای شما تبدیل می کند.

– از خوردن لیمو در خورش خودداری کنید زیرا لیمو عمانی بیشترین چربی را در خورش جذب کرده است.

منبع: بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید