بهترین راه برای از بین بردن بوی بد کولر آبی یخچال

523519 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بوی آب از یخچال یکی از مشکلاتی است که هنگام نوشیدن آب باعث سوزش می شود. باید بدانید منبع بوی بد آب خنک کننده کجاست و چگونه آن را برطرف کنید؟ زمانی که طعم و بوی آب کولر آبی تغییر کرد، باید به یاد داشته باشید که از آخرین تمیز کردن کولر آبی چقدر گذشته است.

علت گرم شدن بدنه یخچال و راه حل هایی برای رفع این مشکل

همچنین، ممکن است به تازگی یخچال خود را خریده باشید اما ندانید که چگونه از شر بوی بد مایع خنک کننده خلاص شوید. در این قسمت با ما همراه باشید تا راه حل های رفع بوی بد آب از یخچال را بدانید.

دلیل بوی بد کولر آبی یخچال

عوامل مهمی که در بوی کولر آبی یخچال موثر هستند عبارتند از:

یخچال نو است

یخچالی که به تازگی خریده اید به خاطر بدنه جدیدش بو می دهد و تاثیر این بو را در آب خنک کننده نیز می توان مشاهده کرد. این بو شبیه بوی پلاستیک است که پس از چندین بار استفاده و تغییر آب از بین می رود.

عدم استفاده مداوم از آب در کولر آبی

عدم استفاده طولانی مدت از آب مخزن آب خنک کننده باعث ایجاد بوی بد می شود. بنابراین، باید آب داخل مخزن را دور بریزید و دوباره آن را با آب تمیز پر کنید.

استفاده از فیلترهای بی کیفیت

استفاده از فیلترهای بی کیفیت یکی از دلایل بوی بد کولر آبی است. با حذف کلر آب با عبور از فیلتر مرحله 2 در دستگاه های تصفیه آب، آب تصفیه می شود. این فیلتر با جذب کثیفی به تدریج ضعیف می شود و باید تعویض شود.

  پایتخت عربستان بمباران شد -

گاهی اوقات این فیلترها باید قبل از تاریخ انقضا تعویض شوند. در صورت عدم تعویض فیلتر آب، علاوه بر اختلال در فرآیند تهیه آب تصفیه شده، اجزای دستگاه نیز آسیب دیده و هزینه های بیشتری را متحمل خواهید شد، همچنین با کاهش کیفیت آب، این مشکل نیز وجود دارد. احتمال آلودگی

انتقال بوی غذا به آب خنک کننده

آب کولر آبی می تواند بوی مواد غذایی داخل یخچال را به خود جذب کند.بنابراین از قرار دادن مواد غذایی بدون درب مخصوصا سیر، پیاز و غذاهای تند خودداری کنید. این می تواند باعث بوی بد آب در مخزن آب یخچال شود.

تمیز کردن کولر آبی

قبل از هر کاری باید یخچال را از برق بکشید. اگر آب بو و مزه پلاستیک یا کهنه می دهد باید مشکل را در لوله های پلاستیکی جستجو کنید. این لوله های پلاستیکی وظیفه انتقال آب به مخزن آب خنک کننده را بر عهده دارند.

گاهی گیرکردن در محلول های آبی یا ایجاد ترک در این لوله ها باعث کپک زدن آنها می شود. اگر آب داخل کولر بوی تخم مرغ گندیده می دهد، به این معنی است که مخزن آب بسیار کثیف است و نیاز به تمیز کردن کامل دارد.

با سرکه بشویید

سرکه از بین برنده بو قوی است. برای شستشو در یک سطل پر از آب، کمی سرکه به آن اضافه کنید. همچنین می توانید از لیمو یا آب آن برای شستشو استفاده کنید. به ازای هر قاشق غذاخوری سرکه، نیم تا یک لیتر آب اضافه کنید.

سرکه به عنوان یک پاک کننده قوی و قاتل میکروب می تواند محفظه کولر آبی را از آلودگی شستشو دهد.

  پایین ترین نقطه در تاریخ آمریکا خروج از افغانستان بود.

سرکه به طور موثر تمام باکتری های کوچکی را که باعث ایجاد آلودگی و بو در مخزن می شوند، از بین می برد. ممکن است بوی سرکه در مخزن باقی بماند که می توانید با چندین بار شستشو با آب آن را از بین ببرید.

از جوش شیرین استفاده کنید

برای از بین بردن بوی بد کولر آبی می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. ابتدا با استفاده از یک اسفنج و مقداری مواد شوینده، داخل مخزن را به خوبی بشویید تا هرگونه کپک یا قارچ از بین برود. محلول جوش شیرین و آب را داخل مخزن بریزید تا آلودگی ها و میکروب ها از داخل مخزن پاک شود.

پس از 5 دقیقه مخزن را به دقت با آب بشویید تا تمامی مواد ضدعفونی کننده به طور کامل از بدنه مخزن خارج شوند. همچنین قسمت هایی از شیر و کفی که آب آن می چکد را تمیز کنید و سپس با پارچه تمیز خشک کنید.

نکات مهم برای جلوگیری از بوی بد کولرهای آبی و یخچال

برای جلوگیری از تشکیل میکروب یا کپک، هفته ای یکبار یخچال را با روش های ذکر شده تمیز کنید. شستشو و تمیز کردن منظم از بوی نامطبوع جلوگیری می کند و برای سلامتی شما موثر است.

با استفاده از لیمو، قهوه، زغال چوب یا خوشبو کننده های هوای مناسب یخچال را خوشبو نگه دارید.

از آب راکد در مخزن خودداری کنید.

باقیمانده غذا را در ظرف دربسته نگهداری کنید.

اگر از کولر آبی استفاده نمی کنید، مخزن آب را خالی کنید.

فیلتر دستگاه را به موقع عوض کنید.

  موافقت رئیسی با استعفای رستم قاسمی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید