بهترین بطری ذخیره آب

562040 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بطری یکی از ظروفی است که برای نگهداری مایعات استفاده می شود. بیشتر بطری های ذخیره آب پلاستیکی و یکبار مصرف هستند و اگر یک بار استفاده شوند بی ضرر هستند اما متاسفانه بسیاری از ما چندین بار از بطری های آب معدنی استفاده می کنیم و مواد مختلفی را داخل آن می ریزیم، این نه تنها برای سلامتی مضر است، مواد غیر قابل تجزیه برای ساخت این بطری ها باعث می شود آلودگی محیطی. به جای استفاده از بطری های پلاستیکی نگهدارنده آب، بهتر است از انواع دیگر آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین بطری ذخیره آب

در این بخش در مورد مزایای بطری های اسپری فولادی ضد زنگ صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چرا این بطری بهترین گزینه برای حفظ آب است. طبق تحقیقات، تقریباً همه افراد روزانه هزاران بار با تصمیمات متفاوتی روبرو می شوند.

این تصمیمات درست زمانی اتفاق می افتد که چشمان خود را باز می کنید، مثلاً تصمیم می گیرید ابتدا تخت خود را مرتب کنید یا دوش بگیرید. امروز شلوار جین یا شلوار نخی بپوشید. چای یا قهوه بنوشید.

همه اینها بخشی از تصمیماتی است که در طول روز می گیرید. بهتر است یکی از بطری های ذخیره آب استیل خود را انتخاب کنید که در این قسمت به توضیح آن می پردازیم.

مزایای بطری آب استیل ضد زنگ

از ورود بیسفنول A یا BPA جلوگیری کنید

در بسیاری از کشورها مانند ژاپن یا کانادا ممنوع است. سازمان جهانی غذا و دارو نیز استفاده از آن را در کودکان ممنوع کرده است، اما این مواد همچنان در بطری های پلاستیکی موجود است.

  چشماتو جدی بگیر

مطالعات نشان می دهد که بیسفنول A برای سلامت انسان بسیار مضر است. بنابراین بهتر است از بطری های استیل ضد زنگ که هیچ گونه پلاستیکی در آنها وجود ندارد استفاده کنید تا مطمئن شوید که 100% فاقد BPA است.

جعبه های فلزی حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند

برخلاف تصور رایج، بطری های فلزی هرگز حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند، اما حتی اگر محصولات پلاستیکی حاوی بیسفنول A نباشند، باز هم حاوی برخی از مواد سمی هستند. به خصوص زمانی که این بطری های پلاستیکی را در معرض حرارت قرار دهید. سپس کم کم مواد شیمیایی از آنها نشت می کند.

در سال 2011 تحقیقاتی روی 450 ظرف و بطری پلاستیکی انجام شد. به این ترتیب غذا و آب را در 450 جسم پلاستیکی قرار دادند. آنها سپس دریافتند که همه آنها فاقد بیسفنول A هستند، اما 70٪ از آنها مواد شیمیایی آزاد کردند که مانند استروژن عمل می کند.

از آنجایی که پلاستیک متخلخل است، با هر جرعه نوشیدن آب از این بطری ها و مصرف مواد غذایی، مقادیر زیادی از این باکتری های مضر وارد بدن انسان می شود.

از قارچ ها دوری کنید

بطری های فلزی جدا از اینکه مواد شیمیایی مضر ندارند، در برابر زنگ زدگی نیز مقاوم هستند، زیرا طراحی آن ها عالی است و قارچ ها و باکتری ها هرگز در آن جا نمی گیرند.

به محیط زیست کمک کنید

در کشورهای بزرگ، سالانه حدود 29 میلیون بطری پلاستیکی جمع آوری می شود. از هر شش بطری پلاستیکی خریداری شده، تنها یک بطری بازیافت می شود. در واقع، بازیافت هر یک از این بطری های پلاستیکی 1000 سال طول می کشد. بنابراین با استفاده از بطری های فلزی به محیط زیست کمک می کنید.

  رسوایی زن در میاندوآبی در 66 سالگی / بیش از 50 نام دارد!

آیا می دانستید که تنها 12 درصد از بطری های پلاستیکی خریداری شده بازیافت می شوند؟ از این 12 درصد، تنها 50 درصد پس از بازیافت به چرخه باز می گردند. این بدان معناست که بیشتر بطری های پلاستیکی کاملاً با زباله های دیگر مخلوط می شوند.

طعم را حفظ کنید

آیا تا به حال از یک بطری پلاستیکی استفاده کرده اید، آن را با آب پر کرده اید، سپس آن را روی سینک قرار داده اید و می خواهید روز بعد از آن استفاده کنید؟ صبح روز بعد متوجه می شوید که طعم آب کمی تغییر کرده است، اما بطری استیل کیفیت بسیار بالایی دارد و هرگز طعم آب را تغییر نمی دهد.

خنک و گرم نگه دارید

بطری های استیل، بر خلاف شیشه یا پلاستیک، یکی از بهترین ها برای سرد و گرم نگه داشتن انواع نوشیدنی ها هستند. به عنوان مثال، می توانید نوشیدنی های گرم را حدود 12 ساعت گرم نگه دارید یا آب را بیش از 24 ساعت خنک نگه دارید. سپس با قهوه های داغ و نوشیدنی های گرم خداحافظی کنید.

قیمت ارزان تر

بطری های پلاستیکی گران تر از بطری های فولادی هستند. در نتیجه بهتر است با قیمت کمتری خرید کنید و فواید زیادی برای بدن به همراه داشته باشید.

آب لوله کشی بهتر است یا بطری؟

طعم آب لوله کشی قطعا از هر نظر بهتر از آب بطری است، به خصوص در بطری های پلاستیکی، زیرا:

بهترین بطری آب بطری است که دارای مواد معدنی در آن باشد. در واقع آب لوله کشی بهترین محتوای آبی است که سطح معینی از مواد معدنی در آن وجود دارد. آب مقطر از جوشاندن بخار آب بدست می آید. این فرآیند بخشی از تمیز کردن یا حذف سطوح مضر از میکروب ها و به حداقل رساندن مواد مضر است.
آب بطری بهتر از آب لوله کشی نیست. طبق مطالعات، 25 درصد آب بطری شده را شیر تشکیل می دهد که ممکن است تصفیه شود یا نباشد. گروه های تحقیقاتی معمولاً استفاده از آب لوله کشی تصفیه شده را به جای آب آماده پیشنهاد می کنند که مطمئن ترین گزینه ممکن است. فیلتر آب شما باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. شما همچنین باید دستورالعمل ها را دنبال کنید.
به لطف دریچه های فولادی، طعم آب لوله کشی از هر نظر بهتر از آب بطری به خصوص در بطری های پلاستیکی است.
آب بطری یا آب معدنی از منابع مختلفی به دست می آید که با روش هایی که بر طعم آن تأثیر می گذارد، تصفیه و تصفیه می شود. برخی از این آب ها در فرآیندهایی مانند افزودن مواد معدنی و حذف همه آلاینده ها دخالت دارند. این بطری های آب باید مورد تایید وزارت بهداشت باشد. در نتیجه باید قابل شرب باشد. اگر برچسب بطری آب آسیب دیده است، احتمالاً نباید آن را بخرید.
مصرف آب بطری شده 150 برابر بیشتر از آب لوله کشی گازهای گلخانه ای تولید می کند.

  یامگا و زستد برای استقلال بازی می کنند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید