بن بست مدیریتی در تهران نداریم/ مسکن رویا شده است

562512 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز در نشست خبری گفت: امروز به الگویی منطبق با شعارهای انقلاب اسلامی نیاز داریم. دشمنان تلاش کردند انقلاب را خلاصه کنند. امروز وضعیت انقلاب بهتر از همیشه است و دشمنان در حال سقوط هستند.

وی افزود: دشمن می خواهد با کارآمدی و ناکارآمدی جنگ روانی به راه بیندازد و امید به مقابله با انقلاب را در دل مردم خشک کند. توجه به امید آفرینی وظیفه همه ماست. امید در جامعه باید احیا شود. کسانی که به دنبال قانون گذاری در جامعه هستند به دشمنان ما کمک کرده اند.

زاکانی گفت: امروز کشور در آستانه یک جراحی بزرگ اقتصادی است و قطعا حمایت از دولت انقلابی چیزی است. مسئولان باید از انتقاد استقبال کنند. ایران بر دوش همه ساخته خواهد شد و همه باید روی صحنه باشند. رقابت بین جریان ها نباید مانع از بروز مشکلات شود.

وی ادامه داد: تهران 9 میلیون نفر جمعیت ثابت و روزانه سه میلیون نفر جمعیت دارد. مدیریت شهری و شهروندان در کنار هم معنا پیدا می کنند و تمام تلاش ما خدمت به مردم و توسعه شهر خواهد بود. شش ماه اول مدیریت ما دوره تثبیت و تحول مدیریت و تشکیلات اولیه بود و امسال روی کارهای کوتاه مدت و سال آینده روی کارهای بلندمدت تمرکز خواهیم کرد.

زاکانی تصریح کرد: 485 پروژه در دست اجرا داریم. خدمت به مردم وظیفه ماست. چشم انداز ما این است که تهران را به یک کلان شهر نمونه برای جهان اسلام تبدیل کنیم. گفتمان خدمت و پیشرفت و شعار ما تهران شهر نشاط است. مدیریت ما هم دخیل است. ما در تهران بن بست نداریم، راه ما را نبسته، اما تلاش ما را بیشتر کرده است.

  آیا دستگاه های هوشمند از ما جاسوسی می کنند؟

تراکم فروش ما روی خط قرمز است

زاکانی در خصوص پروانه های ساختمانی نیز گفت: ما راه بندان نمی فروشیم و این خط قرمز ماست اما به فکر رونق ساخت و ساز هستیم. تهران بافتی ناپایدار و فرسوده دارد و شهر با رونق ساخت و ساز مواجه است. ما متعهد هستیم که در ساخت 180 هزار واحد مسکونی ایفای نقش کنیم. اگر شهرداری های قبلی به این موضوع رسیدگی نمی کردند، کار خود را انجام نمی دادند. ساخت و ساز بالا در شهر مجاز است. ما به دنبال نوسازی شهری هستیم. امروز مسکن به بلای جان مردم تبدیل شده است. سکونت مطلوب است.

شهردار تهران در خصوص ازدحام و ترافیک تهران گفت: بحث تقویت خدمات تاکسی، اتوبوس و مترو را در دستور کار داریم. دو سوم واگن های مترو نیاز به بازسازی دارند و ما چند هزار کمتر داریم.

دیدگاهتان را بنویسید