بنزین برای همه در کیش

کیش به‌عنوان پایلوت، با آماده‌سازی و زیرساخت‌های آماده‌سازی آن تا 10 روز آینده شاهد اجرای طرح بنزین‌سازی برای برداشتن اولین گام در اجرای سهمیه سوخت خودروهای بنزینی بر اساس نقشه ملی خواهد بود. جزیره

به گزارش ایرنا، این طرح ویژه خودروهای بنزینی است که جزء اصلی یارانه سوخت هستند و باید سهمیه سوخت در دو بخش خودروهای سواری و وسایل نقلیه عمومی (تاکسی و مینی بوس) به این خودروها اختصاص یابد.

اعطای یارانه سوخت موتور از سال 81 روی میز دولت قرار گرفت و در این مدت نوع پرداخت دستخوش تغییرات مختلفی شد که در جزیره کیش این موضوع دوباره مورد توجه قرار گرفت.

آنچه تاکنون از آنچه گفته شد به دست می‌آید این است که هدف دولت از اجرای طرح بنزین برای همه حذف یارانه سوخت یا افزایش قیمت سوخت نیست، بلکه ارائه راهکاری مناسب به نفع همه افراد جامعه است. به خصوص دهک ها، نکته اصلی یارانه است.

کیش محل اجرای طرح آزمایشی برای رفع نواقص احتمالی آن است و مسئولان و دست اندرکاران این جزیره با همکاری وزارتخانه های مختلف تاکنون برنامه های اجرایی این پروژه را نهایی کرده اند و قرار است به زودی آغاز شود.

آیا قبلاً همه سود نبرده اند؟

شاید سوالی که از این طرح به ذهن خطور می کند این باشد که قبلا همه از یارانه سوخت استفاده نکرده اند؟

و در پاسخ باید گفت: بر اساس سهمیه سوخت با کارت سوخت، این یارانه با خودرو به ایرانیان تعلق می گیرد اما در طرح بنزین برای هر ایرانی زنده می تواند بر اساس کد ملی خود از این فرصت استفاده کند.

  بلیت فروش های قلابی عامل اتفاق در ورزشگاه امام رضا (ع) هستند.

یعنی در طرح قبلی استفاده از یارانه سوخت (بنزین) نیازمند خودرو بود که طبق آمار تنها 52 درصد ایرانیان خودرو دارند و 48 درصد مابقی که اکثراً افراد کم درآمد کشور هستند. ، از یارانه سوخت استفاده نکنند و سهم آنها 52 درصد کارت سوخت خودرو تعلق می گیرد.

اما به گفته مسئولان (وزرای اقتصاد و نفت) این طرح نیازی به داشتن خودرو ندارد و همه مردم ایران می توانند از آن استفاده کنند و در صورت نداشتن خودرو، سرپرست خانواده می تواند یارانه بنزین توزیع شده را بفروشد. به اعضای خانواده یا انتقال چهره.

نهایی شدن سهمیه 20 لیتری در طرح آزمایشی

در 2 ماه گذشته دو آمار متفاوت از میزان سهمیه هر نفر ارائه شد که به گفته وزیر اقتصاد و دارایی هر نفر 20 لیتر در ماه و به گفته وزیر نفت برای هر نفر 15 لیتر است، اما چه تاكنون تصميم گرفته شده است كه طرح پايلوت اين جزيره به ازاي هر كيوند 20 ليتر در ماه مي باشد.

رئیس سازمان منطقه آزاد کیش در جزئیات قانونی این طرح گفت: از این پس سهمیه بنزین به دارندگان هر کد ملی با خودرو یا بدون خودرو تعلق می گیرد و میزان یارانه به ازای هر نفر است. معادل 20 لیتر بنزین در 1500 تن.

استفاده کنید یا بفروشید

محمدرضا نوایی لواسانی افزود: یارانه سهمیه بنزین از هر کارت بانکی قابل برداشت است و در صورت نداشتن خودرو می توانند با نرم افزاری که برای این منظور ایجاد و اعلام شده و افرادی که به هر دلیلی می توانند بفروشند، این یارانه را بفروشند. ” در صورتی که سهمیه خود را نداشته باشند یا به دیگری واریز کنند، پس از مدتی به صورت خودکار مبلغ را در حساب خود دریافت خواهند کرد.

  سخنرانان نشست دانشجویی امسال با رهبر معظم انقلاب چه کسانی هستند؟

خودروهای عمومی بدون تغییر

دولت برای جلوگیری از بار تورم دو اصل را تعیین کرده است که شامل عدم افزایش قیمت بنزین یارانه ای و رایگان و اختصاص سهمیه بنزین به خودروهای عمومی طبق روال گذشته است.

رئیس نماینده فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت: با اجرای طرح سهمیه بندی جدید بنزین، رانندگان وسایل نقلیه عمومی همچنان سهمیه خود را دارند و تغییری در سهمیه تاکسی ها ایجاد نمی شود. خودروهای عمومی و گازوئیل، علاوه بر اعضای خانواده، «به آنها یارانه 20 لیتری بنزین نیز تعلق می گیرد.

3 هزار تن به قیمت بنزین

ثابت نگه داشتن قیمت بنزین مهمترین راه برای جلوگیری از بار تورمی بر دوش این طرح است. ملک الشریعه نیاسر، عضو کمیسیون انرژی مجلس به خبرنگار ایرنا گفت: آینده با قیمت امسال عرضه می شود، بنابراین سهمیه بنزین 1500 تن و بنزین آزاد 3000 تن خواهد بود.

شریعتی تاکید کرد: نه دولت و نه مجلس قصد افزایش قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین را ندارند و حتی این مجوز در لایحه بودجه 1401 به دولت داده نشده است. بنابراین هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

عدم قطعیت دلیل اصلی تاخیر در اجرای آزمایشی است

این پروژه قرار بود از 15 دی ماه به صورت آزمایشی در جزیره کیش اجرا شود که اجرای آن تا کنون به تعویق افتاده است.

104 کیوند در اجرای طرح پیشگام است

مقدمات اجرای این طرح در جزیره کیش مدتی است که ادامه دارد و به گفته سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، زیرساخت های اجرای این طرح در جزیره فراهم شده است. بارها بررسی شد در حال آزمایش است.

  راه حل هایی برای درمان آفتاب سوختگی

شمسیان راد با بیان اینکه 104 کیواندا در اجرای مقدماتی این طرح شرکت کرده و در حال اجرای طرح رفع نواقص مختلف هستند، افزود: برای دریافت سوخت پس از کشیدن کارت بانکی در محل، وارد کردن چهار رقم دارنده کارت و مبلغ آن. یارانه و سهمیه آزاد.

وی گفت: فرد پس از تعیین میزان سهمیه، کارت بانکی را شارژ و برداشت می کند و پس از درج رمز روی کارت، مبلغ از محل یارانه پرداخت می شود.

شمسیان راد گفت: سوخت گیری از ابتدای برداشت کارت تا ورودی چند ثانیه طول می کشد و برای کاهش و به صفر رساندن این فاصله چند ثانیه ای، پمپ بنزین ها به فیبر نوری متصل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید