بعد از کوتاه کردن موی سفید چه اتفاقی می افتد

552322 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اینکه برای اولین بار متوجه تعدادی موهای سفید روی موهایتان می شوید احتمالا شما را ناراحت می کند و دوست دارید این سفیدی مو را برای رفع موقت مشکل انجام دهید؛ اما متوجه خواهید شد که این مو دوباره رشد کرده است. زمانی که فولیکول های مو در سلول های تولید کننده ملانین کمبود داشته باشند، تولید رنگدانه در آنها متوقف می شود و مو سفید می شود که این کاملا طبیعی است و برای همه اتفاق می افتد. اما از آنجایی که شما از این کار راضی نیستید و دوست دارید از شر این مو خلاص شوید، در این قسمت به شما خواهیم گفت که اگر موهایتان را سفید کنید چه اتفاقی می افتد.

بیشتر بخوانید:

همان موها دوباره رشد می کنند

کوتاه کردن موهای سفید به شما کمک می کند تا به طور موقت از شر آن خلاص شوید. اما این مو دوباره رشد می کند و در نهایت به حالت طبیعی قبل برمی گردد و همان رنگ سفید روی موهای شما ظاهر می شود. زیرا فولیکول او دیگر رنگدانه تولید نمی کند.

خطر ابتلا به زخم یا عفونت را افزایش می دهید

کندن موهای سفید یا موهای دیگر از ریشه؛ خطر عفونت یا زخم را افزایش می دهد، زیرا فولیکول های مو آسیب دیده و حتی می تواند رشد مو را در این ناحیه متوقف کند.

آیا راه مطمئن تری برای کوتاه کردن موهای سفید وجود دارد؟

خیر هیچ راهی برای جلوگیری از خطر عفونت یا زخم وجود ندارد. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، باید بسیار مراقب باشید و قبل از اینکه رشد کند، آن را با قیچی ببرید و دوباره با قیچی ببرید، بدون اینکه سعی کنید آن را از بین ببرید.

  مهاجم ایرانی کاندیدای بهترین بازیکن باشگاه بلژیکی شد

اگر یک بار این کار را انجام دهید، ممکن است مشکلی نداشته باشید، اما اگر آن را به طور مرتب تکرار کنید، ممکن است در همان ناحیه دچار طاسی شوید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید