بسیج دانشجویی در اغتشاشات اخیر قدرت نرم خود را نشان داده است

544097 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران همزمان با هفته بسیج و سالروز تشکیل بسیج دانشجویی بیانیه ای صادر کرد. متن پیام رئیس دانشگاه تهران به شرح زیر است:

فرا رسیدن سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی و همزمان با روزهایی که این نهاد انقلابی بیش از پیش در دفاع از آرمان های امام و انقلاب می درخشد. رهبری بار دیگر بصیرت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را در پیش بینی بلایا یادآوری می کند و اینها عرصه هایی است که انقلاب اسلامی در زمان حیات ایشان با آن مواجه بوده است. از جمله قرار گرفتن در میدان نبرد فرهنگی که در جریان رویدادهای اخیر با آن مواجه هستیم، نمونه ای چندوجهی است.

سازمان بسیج دانش آموزی که همواره در عرصه فعالیت های جهادی و فرهنگی پیشرو بوده است، در جریان اغتشاشات اخیر که مدعیان «آزادی» بر خلاف شعار خود عمل کردند، جنبه دیگری از رویکرد جهادی خود را در مقابله با این مدعیان و با پیروی از سیره و رهبری سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی، «عقلانیت» را که یکی از مولفه های اصلی فعالیت جهادی است سرمشق خود قرار داد و بارها دانشجویانی را که لباس اعتراض به تن داشتند به «گفتگو» دعوت کرد.

برافراشتن بنر گفتگو توسط دانش آموزان بسیجی تصویری از قدرت نرم این تشکل دانش آموزی و تعبیر انقلابی گری در سطح فرزندان حضرت روح الله را به نمایش گذاشت. تصویری که عاشقان رهبر دلسوز انقلاب اسلامی و پایبندان به آرمان های شهدا را بیش از پیش به ظرفیت بی بدیل خط بسیج امیدوار کرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

آن صحنه ای که گلوی دانشگاهیان بسیجی پس از شعارهای ساختارشکنانه عده کمی فریب خورده تنگ شد. دانشجویان بسیجی در دانشگاه های سراسر کشور به ویژه در نماد آموزش عالی چنان هوشمندانه و با بصیرت در میدان ایستادند و از حریم ولایت دفاع کردند که زبان مخالفان نمی توانست بی ادبی در فضای دانشگاه را به آنها نسبت دهد.

امروز یک دانشجوی انقلابی با هر گرایش سیاسی در برهه‌ای از تاریخ جنبش دانشجویی ایستاده است که تنها با تلاش برای جلب اراده و اتحاد میان سلیقه‌ها می‌تواند دوباره تاریخ ساز شود و پرواز بال‌های دانشگاه اسلامی را ادامه دهد. آرمان های انقلاب بی شک روحیه بسیجی که نه تنها در دانش آموزان عضو این تشکل دانشجویی، بلکه در هر دانش آموز انقلابی متبلور شده است، از ضروریات این تاریخ سازی است.

بار دیگر با طنین انداز شدن نوای دلنشین تفکر بسیجی شاهد شکست بدخواهان و دشمنانی بودیم که همواره با چشمان طمع به دانشگاه تهران می نگرند تا نقش تمدنی آن را به چالش بکشند.

شما برادران و خواهران بسیجی من هوشیاری مختلط با احساس مسئولیت و اشتیاق دارید و علیرغم بی احترامی و ترور شخصیت شما جوانان مؤمن و انقلابی توسط چند تن از افراد برجسته محیط دانشگاه که با درایت یا درایت انجام شد. خیانت صحنه محاکمه الهی. نمایشی به نمایش گذاشتی و با ایمان عاشقانه سربلند بیرون آمدی.

در همین راستا ضمن تبریک هفته بسیج دانشگاهیان و سالروز تشکیل بسیج دانشجویی، برای فرزندان راستین ائمه انقلاب آرزوی موفقیت و عاقبت بخیری دارم. آنها مانند برادران و خواهران بسیجی من در دانشگاه تهران بر اساس عقلانیت، معنویت و عمل گرایی زندگی فداکارانه و غیرتمندانه دارند و خواهند داشت. فرصت را مغتنم شمرده و با امام و شهدا برای پاسداری از عزت و آرمان های مقدس انقلاب اسلامی و پاسداری از دانشگاه اسلامی تا پایان عمر تحت لوای ولایت و با رهبری حکیمانه حضرت آیت الله العظمی(ره) قرارداد می بندیم. حضرت آیت الله خامنه ای برای تقویت و کارآمدی نظام اسلامی و زمینه سازی برای ظهور منجی عالم بشریت، حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دست بردار نیست.

  آیا دولت مجبور شده خودروسازان به دنبال رقابت نباشند؟ آیا خودکفایی در صنعت خودرو واقعی است؟ -

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید