بزرگترین مار دنیا و قاتل 257 نفر کشته شد! + عکس

به گزارش مستقل آنلاین؛ بزرگترین مار جهان به نام آناکوندا با 134 فوت طول و 2067 کیلوگرم در جنگل آمازون در آفریقا کشته شد. این مار 257 نفر و 2325 حیوان را خورده است.

به گزارش فرارو، آناکوندای سبز نام سنگین ترین و بزرگ ترین گونه مار و دومین مار طولانی بعد از مار پیتون است که در زیر می توانید عکس هایی از این حیوان عظیم الجثه را مشاهده کنید.

مارهای بزرگ (1)

آناکوندای سبز

آناکوندای سبز آمریکای جنوبی که عضوی از خانواده بوآها است، صدها پوند وزن دارد و به عنوان بزرگترین مار در جهان شناخته می شود.

مار پیتون ممکن است از آناکوندای سبز بلندتر باشد، اما قطر زیاد بدن آناکوندا باعث می شود وزن این مار دو برابر مار پیتون باشد.

به گزارش نشنال جئوگرافیک، آناکوندای سبز رنگ می تواند تا 8.8 متر طول و 227 کیلوگرم وزن داشته باشد و شعاع بدن این موجود گاهی به 30 سانتی متر می رسد.

آناکونداهای ماده معمولاً بزرگتر از نرها هستند و سایر گونه‌های مار معمولاً زرد با لکه‌های تیره هستند.

بزرگترین مار جهان که 257 نفر را کشت، کشته شد.

مارهای بزرگ (3)

به گفته محققان، این مار در جنگل های آمازون و در محیط های مرطوب مانند باتلاق ها زندگی می کند.

جثه عظیم بدن این مارها با تغذیه از خوک، آهو، پرندگان، لاک پشت ها، جوندگان، مارمولک ها و حتی پلنگ رشد می کند و رشد می کند.

این مار سمی نیست اما با کمک ماهیچه های قدرتمند بدن خود طعمه را خفه می کند و تمام بدن طعمه را به یکباره می بلعد و پس از آن هفته ها و گاهی ماه ها بدون غذا به زندگی خود ادامه می دهند.

  چگونه بفهمیم بدنمان کمبود ویتامین D دارد؟

مارهای بزرگ (4)

بزرگترین مار جهان که 257 نفر را کشت، کشته شد.

آناکونداهای ماده هر بار که تخم می گذارند ده ها آناکوندای دیگر به دنیا می آورند و طول هر یک از این مارهای کوچک 60 سانتی متر است.

آناکوندا از بدو تولد توانایی شنا و شکار را دارد و امید به زندگی این حیوان حدود 10 سال تخمین زده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید