بر اساس این تفاهم نامه، همکاری های مشترک ایران و چین در حوزه ورزش آغاز خواهد شد

539388 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در سفر به چین با وزیر ورزش چین دیدار کرد.

سجادی در خصوص این دیدار گفت: دیدار بسیار ارزشمندی با وزیر ورزش چین که ریاست کمیته المپیک این کشور را نیز بر عهده دارد داشتیم و درباره همکاری های دوجانبه ایران و چین صحبت کردیم.

وی گفت: در این جلسه رسما از وی دعوت کردیم تا به همراه همکارانش به ایران سفر کنند تا همکاری 25 ساله را آغاز کنند. هدف ما این است که علاوه بر سایر زمینه های یادداشت تفاهم، ورزش نیز بتواند با چین همکاری کند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: در این جلسه که صالحیه امیری نیز حضور داشت، مقرر شد در زمینه هایی که ایران توانمند است به چین کمک شود و در این زمینه ها به توسعه ایران کمک شود. قادر به. بر.”

سجادی با اشاره به سخنان وزیر ورزش چین در این دیدار گفت: وی قول داد صنعتگران و تولیدکنندگان ورزشی چینی به کشورمان سفر کنند و ایران را در تولید صنایع و تجهیزات ورزشی و همچنین مشارکت در ساخت و ساز کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از رشته های سنتی دو کشور مورد بحث قرار گرفت و تعاملات خوبی برقرار شد. اعلام کردیم که می توانیم در توسعه ورزش زورخانه ای با چین همکاری کنیم و ایران ظرفیت های خوبی در زمینه ووشو و زیرشاخه های آن دارد. در این دیدار آداب و سنن دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر همکاری دو کشور در این زمینه تاکید شد.

  حافظ/ فال می خواست خوش شانس باشد و قوی نبود

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید