برندهای چینی صاحب یک سوم بازار خودرو روسیه هستند

635882007302730171 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز از رویترز، برندهای چینی حدود یک سوم بازار خودرو روسیه را به خود اختصاص داده اند. بخش خودرو، بیش از هر بخش صنعتی دیگری، نشان دهنده اهمیت روزافزون چین در اقتصاد روسیه با خروج شرکت های غربی است.

فروش خودروهای سواری و کامیون های سبک در روسیه نسبت به سال گذشته حدود 61 درصد کاهش یافت زیرا تحریم های غرب دسترسی این کشور به برخی مواد را قطع کرد و تقاضا را کاهش داد. افزایش قیمت ها نیز به این صنعت آسیب زده است.

اما فروش خودروهای سواری از برندهای چینی از جمله هاوال، چری و جیلی در ماه نوامبر به 16138 دستگاه رسید که تقریباً دو برابر 8235 دستگاه در ژانویه است. سهم خودروهای چینی در بازار روسیه از 9.6 درصد به 31.3 درصد افزایش یافت.

طبق گزارش انجمن تجارت اروپا، فروش خودروهای سواری جدید و کامیون های سبک در روسیه در ماه نوامبر 46403 دستگاه بوده است و باید به حدود 600000 دستگاه برای کل سال برسد.

تعداد خودروهای غربی تولید شده در روسیه بسیار کم است و واردات آن کم است، بنابراین بازار بین خودروسازی روسیه و چین تقسیم شده است.

اکثر خودروسازان غربی که از زمان ساخت کارخانه‌های خود در روسیه در اوایل دهه 2000 با خودروسازان محلی برای کسب سهم بازار رقابت می‌کنند، پس از حمله این کشور به اوکراین در فوریه، فعالیت خود را متوقف کردند.

اگر شرایط اقتصادی تغییر نکند، تولیدکنندگان چینی در سال آینده حدود 35 درصد از فروش خودرو در روسیه را به خود اختصاص خواهند داد.

  تامیروف به پرسپولیس پیوست

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید