برنامه آمریکا برای تقویت مخالفان سوریه چیست؟

576853 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، «بشار الجعفری» سفیر سوریه در روسیه با هیئت روسی راه های توسعه همکاری های دوجانبه میان دو کشور دوست در حوزه انرژی و نیرو به ویژه در شرایط سخت و دشوار کنونی را مورد بررسی قرار داد. که در آن سوریه و این وضعیت ناشی از سیاست اشغالگران آمریکایی و ترک در غارت منابع ملت سوریه و پیامدهای اقدامات قهری و یکجانبه اقتصادی آمریکاست.

ترکیه مشتری جت های جنگنده F16 آمریکایی است

الجعفری بر اهمیت حمایت روسیه از ثبات سوریه تاکید کرد.

وی افزود: روابط دو کشور مبتنی بر مشارکت ژئوپلیتیکی است و تقویت آن یک گزینه راهبردی برای رهبران دو کشور و دولت و مردم سوریه و روسیه است.

حمایت کامل نماینده پارلمان مصر از سوریه

محمود باکری، نماینده مجلس سنای مصر بر حمایت سوریه از تحریم ها و اقدامات اقتصادی سرکوبگرانه علیه این کشور تاکید کرد.

سوریه،

وی افزود: بیش از 12 سال می گذرد و مردم برادر سوریه در برابر جنگ جهانی و توطئه های بین المللی مقاومت کرده اند. اقدامات نظامی، اقتصادی و سیاسی برای غارت ثروت نفت و تخریب زیرساخت ها و تخریب مدارس و دانشگاه ها انجام می شود.

«محمود باکری» تاکید کرد که با همه توجیهات برای ادامه این تحریم مخالف است.

وی هشدار داد: عواقب این توطئه های خطرناک در مرزهای سوریه متوقف نخواهد شد و کل جهان عرب را درگیر خواهد کرد.

نماینده مجلس سنای مصر تاکید کرد: کسانی که در برابر اقدامات علیه مردم سوریه سکوت می کنند، در جنایتی که متوجه سوریه و جهان عرب است، شریک هستند.

  حمایت از فعالیت های فناورانه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وی خواستار اتخاذ موضع واحد عربی برای بازگرداندن منابع غارت شده سوریه توسط اشغالگران و عوامل آنها در منطقه شد.

شبه نظامیان وابسته به آمریکا چند مرد جوان را در حومه دیرالزور ربودند

منابع محلی به سانا گفتند که جنگنده‌های نیروهای دموکراتیک سوریه همسو با آمریکا با حمله به شهرک البصیره و شهرک الشحیل در حومه شرقی دیرالزور و ایجاد پست‌های بازرسی در اطراف آنها، چند جوان را ربودند و به مراکز نظامی خود بردند.

ایالات متحده در حال انجام اقداماتی برای تقویت وابستگان واشنگتن است

در همین راستا، سایت کردی «باس نیوز» به نقل از یک منبع نزدیک به «کی‌اس‌دی» اعلام کرد که آمریکا طرح جدیدی با هدف حمایت از گروه‌های مخالف در مناطق شمال شرق سوریه در دست دارد و آمریکا می‌خواهد اعراب را به طور گسترده وارد این منطقه کند. نهادها دولت خودمختار باید مشارکت داشته باشد.

این منبع گفت: واشنگتن در تلاش است تا ائتلاف جدیدی بین شورای دموکراتیک سوریه (SDC) و احزاب مخالف سوری ایجاد کند تا اعراب را در نهادها در زمینه‌های اداری، سیاسی و نظامی بگنجاند تا ائتلاف گسترده همزمان با عادی‌سازی روابط بین این دو کشور باشد. ترکیه و رژیم سوریه تشکیل خواهد شد.

این منبع گفت: گروه موسوم به «ارتش انقلاب رقه» به رهبری «احمد علوش» ملقب به «ابوعیسی» با حمایت آمریکا به صحنه بازخواهد گشت.

پیش از این شبکه های خبری داخلی از ارسال تجهیزات نظامی ائتلاف بین المللی به فرماندهی آمریکا به مقر «تیپ هفدهم» و تحویل آن به «ارتش انقلابی رقه» خبر داده بودند.

این منبع گفت: آمریکا با طرح جدید خود در صدد رفع نگرانی ترکیه از تسلط “QSD” بر مناطق شرقی سوریه است و همچنین می خواهد نگرانی های اعراب شمال شرق سوریه را از طریق مشارکت گسترده آنها در سوریه برطرف کند. نهادهای دولت خودمختار فعلی اما منابع محلی در شرق فرات چنین اخبار فاش شده را نادیده گرفتند.

  حمله به مجتمع های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان ناکام ماند

حرکات قبلی تمام نشد

«محمد الفرتی»، یک فعال سوری، گفت که چنین تلاش‌های آمریکایی جدید نیست، همه تلاش‌های قبلی موفقیت‌آمیز نبوده است، زیرا عناصر غیر سوری بر بخش‌های مهم رهبری در «SDF» و دولت خودمختار تسلط دارند.

الفراتی گفت که واشنگتن از مشاوره دادن به رهبران SDF راضی است، اما فشار جدی بر آنها وارد نکرده است و افراد کلیدی در SDF در کوه های قندیل هستند، نه در داخل خاک سوریه.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید