بررسی 60 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد/ حقوق از حضور دانشجویان غیرایرانی در کشور حمایت نمی کند.

558192 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست تخصصی دیپلماسی علمی و فناوری; فرصت ها، چالش ها و راهکارها که در 19 اردیبهشت 1401 برگزار شد، بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری علم و سیاست درگیر است. به عنوان مثال، علم هسته ای تأثیر قابل توجهی بر دیپلماسی سیاسی داشته است.

وی با بیان اینکه حفظ رتبه اول پژوهش هدف همه کشورهای پیشرفته دنیاست، افزود: نشست های دانشمندان و دیپلمات ها از نیازهای جامعه امروزی است.

طهرانچی گفت: من در دانشگاه های دولتی و خصوصی کار کرده ام، می دانم که دانشگاه های ما پتانسیل بالایی دارند. اما نمی توانند از این قدرت بهره ببرند، نظام علمی ما در دنیا به رتبه شانزدهم رسیده است، اما این جایگاه قدردانی نشده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در این پژوهش آمده است حضور خارجی ها در کشور باید تسهیل شود، تاکید کرد: ایران پس از انقلاب پیشرفت چشمگیری داشته است و یکی از پارادایم های حاکم است که معتقد بود کودکان باید برای بورسیه به خارج از کشور فرستاده شوند. برای حضور در سطح بین المللی به اینجا آمدند.

وی با بیان اینکه قوانین ایران از حضور دانشجویان خارجی در ایران و حضور دانشگاه های ایرانی در خارج از کشور حمایت نمی کند، افزود: تعداد دانشجویان خارجی در ایران کم است زیرا با موانع زیادی مواجه هستیم.

طهرانچی با اشاره به اینکه تعداد 38 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه دولتی و 60 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد بسیار اندک است، گفت: بین المللی شدن در دانشگاه آزاد اسلامی با هدف تمدن سازی و تلاش برای دستیابی به اعتبار علمی است.

  خاطرات عاشقانه سحر قریشی امیر تتلو!

رئیس دانشگاه آزاد در پایان خاطرنشان کرد: برای حضور در منطقه نیازمند حمایت جدی هستیم. دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا تلاش می کند. اما نیاز به حمایت وزارت امور خارجه دارد. زیرا ابزار دیپلماسی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید