برخورد پلیس با جوانان شلوار تنگ!

به گزارش سان و دویچه وله، گروهی به نام اتحادیه جوانان سوسیالیست میهنی که نقش پلیس کره شمالی را ایفا می کند، سپس از زنان 20 تا 30 ساله فیلم گرفتند که جوراب شلواری یا شلوار جین تنگ پوشیده و قانون را زیر پا می گذارند. از مراکز تعیین شده می خواهد که متن انتقادی دست نوشته خود را بنویسند و خود را متعهد به عدم تکرار جرم تقلید از مد غربی کنند.

این افراد سپس آزاد می‌شوند، اگرچه ویدئوهایی که توسط آنها در طول سخنرانی‌ها و جلسات گرفته می‌شود می‌تواند برای منصرف کردن دیگران از پوشیدن لباس‌های غربی استفاده شود. ویدئویی منتشر شده نشان می دهد که چند زن ظاهراً بین 20 تا 30 ساله به دلیل پوشیدن شلوارهای تنگ و رنگ کردن موهای خود دستگیر شده اند.

در یک ویدئو، زنان بازداشت شده به عنوان زنانی توصیف شده اند که “لباس نامناسب” پوشیده و “ایدئولوژی ناپاک” را ترویج می کنند. پیراهن، ژاکت و مدل موی غربی در کره شمالی غیرقانونی است. همچنین انواع پیرسینگ صورت مانند سوراخ کردن لب و بینی در کره شمالی ممنوع است.

به گزارش سان، مقامات حزب در یک سخنرانی در استان هامگیونگ کره شمالی تاکید کردند که پوشیدن لباس و مدل مو به سبک کره شمالی نقش مهمی در ایجاد سبک زندگی سوسیالیستی داشته و کسانی که قانون را زیر پا گذاشته اند “جنایتکاران سرمایه داری” محسوب می شوند. در نظر گرفته شده اند. در آن سخنرانی بیانیه ای قرائت شد که وی معتقد بود پیروی از مد یکپارچه و یکپارچه ارتباط مستقیمی با «آینده میهن» دارد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

یونگی پارک، یک شهروند سابق کره شمالی که از کشور فرار کرده است، به دویچه وله گفت که دولت کره شمالی به دنبال ریشه کن کردن فردگرایی است زیرا امکان انتخاب آزادانه برای مخالفت با دولت را فراهم می کند.

این جوان 31 ساله به دویچه وله گفت: «من 16 ساله بودم که برای اولین بار یک برنامه تلویزیونی خارجی را تماشا کردم، اما بلافاصله دیدم که زندگی این افراد با آنچه در اطرافم در کره شمالی می دیدم بسیار متفاوت است. به ما گفته شد که دیکتاتورهای کره شمالی از اعضای خانواده پدران کیم هستند و باید طبق آنها رفتار کنیم، اما ناگهان دیدم مردم در سایر نقاط جهان از آزادی برخوردارند.

در کره شمالی محدودیت های زیادی برای انتخاب لباس وجود دارد و مردم فقط از دستورات دولت اطاعت می کنند. با این حال، من معتقد بودم که مد بیانی از شخصیت یک فرد است و می‌خواهم همانی باشم که هستم، اما حتی نمی‌توانم بدنم را کنترل کنم.»

او می گوید افرادی که در کره شمالی از لوازم آرایشی و رنگ مو استفاده می کنند “قرمز” و به جامعه بی وفا تلقی می شوند. پارک قانون را زیر پا گذاشت و “خائن” اعلام شد. او به دلیل پوشیدن لباس و گوشواره به مدت سه روز در کلانتری بازداشت شد و چندین بار مجبور به اعتراف شد.

او می گوید پلیس در ملاء عام تهدید به کوتاه کردن موهایش کرده است. او با رشوه آزاد شد. پارک می گوید یکی از دوستانش پس از اینکه به دلیل پوشیدن لباس های غیرقانونی دستگیر شد، خوش شانس بود و نتوانست رشوه بدهد. او به یک ماه کار شاقه محکوم شد و مجبور شد در ساخت جاده کوهستانی کمک کند.

  مدارس، دانشگاه ها و جامعه ما باید به دستورات قرآن کریم عمل کنند

گرگ اسکارلاتیو، مدیر اجرایی کمیته حقوق بشر کره شمالی گفت: «انطباق و ادغام برای حفظ دکترین رژیم کره شمالی ضروری است. مدل مو و لباس هایی که با مشخصات رژیم غذایی مطابقت ندارند، سلیقه و انتخاب شخصی را نشان می دهند. ایدئولوژی رژیم کیم بر سازگاری متمرکز است، نه فردگرایی یا بیان فردی.

پیش از این در اواخر سال 2020، قانونی در پیونگ یانگ با هدف ریشه کنی “فکر و فرهنگ ارتجاعی” تصویب شد و سپس قانونی در مورد آموزش جوانان در جولای گذشته به تصویب رسید تا جوانان را از دسترسی به “فرهنگ سرمایه داری” منصرف کند.

اسکارلازیو افزود: «رژیم کیم جونگ اون در تلاش است تا از قاچاق برنامه های تلویزیونی و فیلم خارجی به کره شمالی جلوگیری کند، زیرا این برنامه ها انحصار دولت کره شمالی بر اطلاعات مورد نیاز برای تلقین به مردم کره شمالی و در نتیجه به دولت را به چالش می کشد.» حفظ شده است.”

وی افزود: «افزایش تعداد زندان‌ها و اردوگاه‌های کار در کره شمالی نشان می‌دهد که افراد بیشتری برای انحراف از هنجارهای سوسیالیستی با قوانین این رژیم مخالفت می‌کنند». تصاویر ماهواره ای و گزارش های کره شمالی نشان می دهد که جمعیت زندانیان در سه ماه آخر سال 2021 و سه ماه اول سال 2022 به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

با این حال، این پارک به چشم انداز کشورش خوش بین است. او گفت: «وضعیت در کره شمالی قطعاً رو به بهبود است. نسل جوان آنجا کاملاً با والدین خود متفاوت است و در بازار سیاه بزرگ شده است که اساساً نوعی سرمایه داری است. وقتی مردم می بینند که کسب و کار کار می کند، تمایل آنها به خیلی چیزها افزایش می یابد. این طبیعی است. سیستم بازار به مردم کمک می کند تا ببینند چه چیزی ممکن است. آنها تلویزیون خارجی را تماشا می کنند و برای خود و دولتشان ارزش قائل هستند. “این زمان می برد، اما من معتقدم آینده روشن است.

  تصویری نامرئی از شهید حاج قاسم سلیمانی!

دیدگاهتان را بنویسید