برای کار در کارخانه ها و مرغداری ها آموزش دیده اند

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های سیاسی نماز جمعه این هفته اصفهان با بیان اینکه روزه توفیقی است که به دست می آوریم، گفت: هر که روزه نگیرد نعمت خدا را ندارد مگر کسانی که نمی توانند روزه بگیرند.

وی با بیان اینکه مسلمانان باید سختی ها را تحمل کنند تا خوب و بد را تشخیص دهند تا در الک خدا قرار بگیرند، افزود: پستی را شاهد هستیم که مناسب نیست و باید در این زمینه کار فرهنگی بیشتری انجام شود.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه انفاق نباید بهانه و گناه باشد، افزود: کمک به دیگران کار پسندیده ای است که فقط برای رضای خدا باید انجام شود.

وی با اشاره به ضرب و شتم روحانیون در حرم رضوی گفت: برای سلامتی این روحانی که همچنان بیمار است دعا می کنیم و از روحانیون فوت شده تجلیل می کنیم اما باید توجه داشت که این فرد مهاجم افغان بوده است. ، اما ما نمی توانیم. این رفتار به همه افغان ها نسبت داده می شود، منافقین زیادی در ایران مردم را کشته اند، پس این جنایات را نمی توان به همه نسبت داد.

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: ما به فاطمیون افغانستان افتخار می کنیم و واقعا بچه های خوبی هستند. بعضی ها می گویند بیشتر مشکلات ما افغان هاست، اما این را نباید گفت.

نمی شود همه پشت میز بنشینند

وی با بیان اینکه در برخی شهرها اعلام می شد با کمبود کارگر مواجه هستند، افزود: باید توجه داشت که نمی شود همه پشت میز بنشینند، جوانان تحصیلکرده بیکار زیادی در اصفهان داریم که حضور ندارند. در کارخانه ها، مرغداری ها و … کار می کنند.

  با این گیاهان لاغر شوید

امام جمعه اصفهان نیز با اشاره به پنجمین روز از ماه مبارک رمضان 57 گفت: در این روز گروهی در اصفهان بیرون آمدند و علیه شاه که بعد از خیلی ها شهید شد و حکومت نظامی شعار دادند.

وی همچنین به شهادت سعید محمد باکر صدر و خواهرش بنت الهدی صدر اشاره کرد و گفت: این برادر و خواهر در زندان بعثه به شهادت رسیدند و این فاجعه بزرگی برای جهان اسلام بود زیرا شهید محمدبکر صدر در 25 سالگی به درجه اجتهاد رسید، «دو کتاب هم نوشت که شهرت جهانی داشت.

برای روزه داران خوب عمل کن

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه برخی گزارش هایی از گرسنگی منتشر می کنند، افزود: مردم خودشان باید امر به معروف و نهی از منکر کنند. اگر به تنهایی نمی توانی چند نفر باید بروند روزه بگیرند، نگو دعوا، بلکه به معروف بگو بفهمند در شهر زنده ها زندگی می کنند نه در شهر مردگان که ارزش هاست. فراموش شده اند.

فرمود: بی تفاوت نباشیم، امر به معروف و نهی از منکر متعلق به زندگان است و اگر مانند عصا از گناهان بگذریم خود را مرده می دانیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به آغاز قرن جدید افزود: چرخ تحول سریع به سرعت در حال چرخش است، سرعت تحولات افزایش یافته و باید در این زمینه نیز در راستای تحقق اهداف خود پیشرفت کنیم. تکنولوژی و تغییر.”

دیدگاهتان را بنویسید