برای مبارزه با آلودگی هوا ویتامین C مصرف کنید

573479 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در روزهایی که هوا به شدت آلوده است احساس خستگی و بی حالی بیشتر است. زیرا ذرات معلق در هوا باعث می شود ریه ها بیشتر کار کنند و این مشکل باعث خستگی و بی حالی افراد می شود. بنابراین لازم است در روزهایی که هوا آلوده است به تغذیه خود توجه ویژه ای داشته باشیم.

متخصصان تغذیه توصیه هایی برای روزهای هوای کثیف دارند که اگر موفق شویم تا حدود زیادی ما را از مضرات هوای کثیف مصون می دارد.

بیشتر بخوانید:

بر این اساس توصیه می شود از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان مانند ویتامین C استفاده شود.این ویتامین در مرکباتی مانند پرتقال، نارنگی، لیمو، لیموترش، گریپ فروت و سبزیجات، گواوا و سیب زمینی وجود دارد.

همچنین استفاده از سوپ ها و خورش هایی که پر از سبزیجات هستند بسیار مناسب است.

نتایج تحقیقات روی بیماران ریوی نشان می دهد افرادی که ویتامین C کمتری در روزهای هوای کثیف دریافت می کنند، مشکلات تنفسی بدتری دارند.

مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر اثرات هوای آلوده محافظت می کند. بنابراین ترکیب مواد غذایی با این ویتامین که یک آنتی اکسیدان قوی است، بدن را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند.

مصرف شیر در روزهای کثیف مفید است زیرا شیر حاوی فسفر و منیزیم است و مصرف آن بدن را از مسمومیت های ناشی از قرار گرفتن در معرض آلاینده های هوا محافظت می کند.

ماست و دوغ ترکیبی مشابه دارند. اگر کسی نمی تواند شیر بنوشد باید روزانه حداقل سه لیوان ماست بخورد تا از ترکیب آلاینده های خطرناک در بدن جلوگیری شود.

  کفش های بدون پاشنه راز قتل را فاش کردند

مصرف لبنیات پروبیوتیک تاثیر بسزایی در جلوگیری از ترکیب آلاینده ها در بدن دارد. استفاده از لبنیات و مواد غذایی حاوی ویتامین E و C می تواند تاثیر مثبتی در تقویت سیستم ایمنی افراد داشته باشد و از عوارض آلودگی جلوگیری کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید