برای ایجاد تحول در دانشگاه باید به نقش خانواده توجه شود

560253 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، نشست مشترک کمیته روابط اسلامی دانشگاه های آزاد در استان های ایلام، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، قزوین و واحد قزوین امروز با حضور فرزاد جهان بین معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد. سوالات دانشگاه آزاد اسلامی

جهانبین در این نشست با بیان اینکه «خانواده» یکی از قطب های موثر است، گفت: بدون خانواده هیچ فعالیت تحول آفرینی امکان پذیر نیست، زیرا خانواده مهم ترین سلول اجتماعی است. اگر خانواده به وظایف خود عمل نکند، قطعاً جامعه دچار مشکل می شود.

وی گفت: در اصل کمیته تعامل دانشگاه و خانواده در دانشگاه آزاد اسلامی به منظور رسیدگی به معضل خانواده تشکیل شد. خانواده جایگاه بسیار مهم و حساسی نسبت به دین مبین اسلام دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه زنان در خانواده نقش اساسی دارند، افزود: مسئولیت اصلی خانواده مرد و مسئولیت در خانه بر عهده زن است. رشد و توسعه جامعه در گرو رشد و انسجام خانواده هاست. اگر به دنبال تحول و تعالی در دانشگاه هستیم باید به نقش خانواده توجه کنیم.

دکتر جهانبین در ادامه به وظایف کمیته های تعامل دانشگاه و خانواده در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و تصریح کرد: حل مسئله، حل مسئله و تصمیم گیری، تدوین و اجرای برنامه از جمله وظایف این کمیته ها است. اعضای کمیسیون ها باید به طور منظم جلساتی را تشکیل دهند و مشکلات استان ها را رصد کنند و سپس با اولویت بندی و شناسایی علل مشکلات، راهکارها را استخراج و اجرا کنند.

دکتر اسماء قاسمی، مشاور رئیس دانشگاه اسلامی آزاد در امور زنان و خانواده نیز در این نشست گفت: خانواده محوری ترین و اساسی ترین نهاد در یک نظام اجتماعی است. خانواده پایدار جامعه ای پایدار ایجاد می کند.

  آتش نشانان به بیمارستان رسول اکرم(ص) اعزام شدند/ آتش مهار شد

وی با بیان اینکه این دانشگاه در واقع دومین خانواده دانشجویی است که ادامه داد، افزود: کمیته های تعاملی دانشگاه و دانشگاه اسلامی آزاد باید پیوند عمیقی بین خانواده و دانشگاه برقرار کند.

لازم به ذکر است در این نشست اعضای «کمیته های تعامل دانشگاه ها و خانواده» دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، قزوین و قزوین به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید