برای اولین بار ظاهر شد؛ کاشت گیاه در خاک قمری

برای اولین بار، دانشمندان دانشگاه فلوریدا با موفقیت گیاهی را در خاک ماه کاشتند. این دستاورد می تواند پیامدهای مهمی برای ماموریت های فضایی بلند مدت آینده داشته باشد. زیرا فضانوردان برای خود به منبع غذایی دسترسی دارند.

به گزارش digitaltrends، دانشمندان راب فرل و آنا لیزا پل صفحات تصویر زیر را با خاک ماه و خاک های کنترل کننده پر کردند تا گیاهان بتوانند در زیر نور LED رشد کنند. در آن زمان دانشمندان نمی دانستند که این دانه ها چگونه در خاک ماه واکنش نشان می دهند و آیا جوانه می زنند یا خیر.

برای انجام این آزمایش، دانشمندان ناسا را ​​متقاعد کردند که نمونه هایی از سنگ ماه جمع آوری شده را به آنها بدهد. این نمونه ها از نقاط مختلف ماه در طی سه ماموریت آپولو جمع آوری شدند. سپس بذرهای گیاه مقاوم آرابیدوپسیس را در نمونه های کوچک قمری بدون مواد مغذی قرار دادند و منتظر ماندند تا این اتفاق بیفتد.

تنها دو روز بعد، شاخه های سبز شروع به ظاهر شدن کردند. با این حال، در حدود روز ششم، مشخص شد که این گیاهان به اندازه گیاهانی که در خاک رشد می کنند یا در یک شبیه ساز رشد می کنند، سالم نیستند. به عنوان مثال، گیاهان سنگی شکل رشد کندتر و ریشه های کوتاه تری دارند و برخی دارای برگ های کوتاهی هستند که رنگدانه های مایل به قرمز را نشان می دهند.

بیست روز قبل از شروع گلدهی، تیم گیاهان را از مزرعه خارج کردند، آنها را آسیاب کردند و برای RNA (ریبونوکلئیک اسید) آزمایش کردند. نتایج تأیید می‌کند که گیاهان تنش را تجربه کرده‌اند و در محیط‌های خشن دیگر، مانند خاک‌هایی با محتوای نمک بالا یا فلزات سنگین، واکنش مشابهی به Arabidopsis نشان دادند. اکنون تیم قصد دارد از همان سنگ برای کاشت بذرهای بیشتری استفاده کند تا ببیند آیا گیاهان اصلی بر مواد ماه تأثیر گذاشته اند یا خیر.

  وزارت بهداشت واکسن آسترازنکا را منتشر نکرده است!

این مطالعه در حالی انجام می شود که ناسا در حال ترویج برنامه آرتمیس است. ناسا قصد دارد برای اولین بار پس از ماموریت آپولو، انسان ها را به سطح ماه بازگرداند. بیل نلسون، رئیس ناسا، می گوید که این تحقیق برای هدف بلندمدت ناسا برای مطالعه انسان بسیار مهم است، زیرا ما باید از منابع موجود در ماه و مریخ برای تولید غذا برای فضانوردان آینده که در اعماق فضا زندگی و کار می کنند، استفاده کنیم.

این مطالعه پیشگامانه در مورد رشد گیاهان یک مثال کلیدی از نحوه کار ناسا برای باز کردن نوآوری های کشاورزی است که می تواند به ما در درک چگونگی غلبه بر موقعیت های استرس زا در مناطق کم غذا روی زمین کمک کند. فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی روش‌هایی را برای رشد گیاهان خوراکی در ماهواره‌های مسکونی با سبزیجات برگ‌دار با موفقیت آزمایش کردند.

دیدگاهتان را بنویسید