برای اتحاد

570892 خبر ناگهانی

گروه فرهنگی ایسکانیوز – نقاشی دیواری میدان ولیعصر (عج) تهران، بزرگترین دیوارنگاره ایران و به عبارتی بزرگ ترین دیوارنگاره منطقه که در ضلع شمال غربی میدان قرار دارد، رهگذران را هر بار در مناسبت های مختلف شگفت زده می کند. ، یک سورپرایز با طراحی جدید و جذاب ارائه می دهند

اما نقاشی دیواری اخیر میدان ولیعصر که روز پنجشنبه با شعار «زنان سرزمین من ایران» و با تصاویر منتخب زنان و دختران کشورمان در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی رونمایی شد، با واکنش های بسیاری روبرو شد. از چند روز قبل..

درج تصاویر مشکوک در این دیوارنگاره و عدم وجود برخی تصاویر دیگر حواشی ایجاد کرد که مورد اعتراض مردم و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

منتقدان معتقدند درج عکس برخی افراد بی حجاب اشتباه بوده است. برخی از کاربران نیز عنوان کردند که بحث حجاب با توجه به سن برخی از این افراد، تکلیف و حرمت شرعی ندارد و قابل چشم پوشی است. از سوی دیگر برخی از این افراد نیز نسبت به درج تصاویر خود در این دیوارنگاره اعتراض کردند و گفتند که هیچ هماهنگی با آنها صورت نگرفته است.

در راستای این بحث ها، خانه طراحان انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه ای از اصلاح طرح فعلی خبر داد و به این موضوع واکنش نشان داد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

یکی از مهم‌ترین اهداف ما در خانه طراحان انقلاب اسلامی حفظ کیان ایران عزیز فارغ از رنگ، سلیقه و فرهنگ بود. تصویر دیواری کنونی میدان ولی عصر(عج) نیز با هدف ارائه تعدادی از زنان موفق کشورمان ایران برای پاسداشت جایگاه زنان است. این روزها که همه از زنان صحبت می کنند، همه ما باید استانداردهای خود را برای ایران بالا ببریم. ما چه بخواهیم چه نخواهیم در یک کشتی هستیم.

  راه های عملی برای جلوگیری از پرخوری

نقاشی دیواری جدید میدان ولی عصر (عج) به منظور تجلیل از همه مادران و زنان ایرانی که در راه وطن جان باختند تا حیات جاودان را برای ایران زمین به ارمغان بیاورند تغییر یافت. ایران، این سرزمین کهن، با همه باورها، رنگ ها و فرهنگ های متفاوت فرزندانش، به لطف همه شما زنان ایرانی جاودانه خواهد ماند.

نقاشی دیواری اخیر میدان ولیعصر اگرچه با نیت خیر و دعوت به صلح و دوستی بدون توجه به مسائل سیاسی طراحی شده و با قرار دادن تصاویر افرادی که ممکن است با نظام رابطه خوبی نداشته باشند، نشان می دهد که او به دنبال همدلی است. همه اعضای جامعه، اما شاید یک نگاه عمیق تر به آنچه اتفاق افتاده است تصویر بهتری ارائه می دهد و باعث تشدید شکاف ایجاد شده بین مردم نمی شود.

نکته مهم در اینجا این است که شکاف موجود هم گسترده و هم عمیق است و چنین اقداماتی کمکی به ترمیم آن نمی کند، بلکه ممکن است بر شدت آن بیفزاید.

بهتر است قبل از انجام چنین کاری و پیش از مواجهه با این حجم از واکنش های منفی، نظر چند تن از متخصصان این حوزه را جویا شوید تا منجر به چنین واکنش هایی نشود.

* دبیر فرهنگی ایسکانیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید