برآورد 182 میلیارد تومان خسارت سیل در مدارس کشور / 569 مدرسه خسارت دیده

567151 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بر اساس این گزارش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یوسف نوری با اشاره به برآورد خسارت 182 میلیارد تومانی برای مدارسی که در مناطق سیل زده قرار دارند، تاکید کرد: هیچ مدرسه ای وجود ندارد. تخریب یا تخریب شدند و 569 مدرسه با آسیب جزئی نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.

وی افزود: تخریب دیوار پردیس، ورود گل و لای به محوطه مدرسه، ریزش الوارهای سقف، آسیب به پوشش سقف و آسیب به برخی تجهیزات از جمله خسارات ناشی از آبگرفتگی اخیر اماکن دانشگاهی بوده است.

نوری با بیان اینکه ارزیابی خسارات ناشی از سیل به مدارس انجام شده است، خاطرنشان کرد: سیل و بارندگی شدید اخیر هیچ مدرسه ای در کشور تخریب یا آوار کامل نکرده و با تامین اعتبارات اعتباری که انجام شده است. توسط دولت تامین می شود و کلیه مدارس مذکور توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تعمیر و آماده حضور دانش آموزان می شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در جریان سیل اخیر مدارس 11 استان از جمله تهران، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کوگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی و یزد آسیب دیدند. سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور که اکثر آنها نیاز به تعمیر و بهسازی دارند.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی و مساعدت مدیریت بحران کشور و خیرین واقعی و قانونی که همواره حامی آموزش و پرورش کشور بوده اند، احیای مدارس آسیب دیده با اولویت آغاز می شود تا انشاالله در مهرماه با چالش ویژه ای مواجه شوند. 1401. نباشد

  دولت صندوق عدلیه، یکشنبه 25 اردیبهشت 1401

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید