بخشی از منابع ارزی ایران آزاد می شود

559564 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، خطیب زاده درباره نامه نمایندگان مجلس به رئیس جمهور در خصوص مفاد توافق هسته ای; او گفت که صدای نمایندگان ملت در جریان مذاکرات 11 ماه گذشته همیشه شنیده شده است. متن نهایی برای صحبت وجود ندارد. البته واضح است که با رهبری شورای عالی امنیت ملی و اجرای وزارت امور خارجه، خطوط قرمز کارکرد نعل اسبی رعایت شده است. اگر برخی از موارد حل نشد دلیل اصلی عدم پاسخگویی طرف مقابل در یک چارچوب مشخص است. اگر قرار بود از خط قرمزها عبور کنیم، چند ماه پیش توافق صورت گرفته بود. انشاالله با اصرار روی خطوط قرمز جلو می رویم.

بیشتر بخوانید: احتمال سپرده گذاری ۷ میلیارد دلاری دارایی های بلوکه شده ایران

منافع اقتصادی و نهایی لغو تحریم ها برای مردم ایران مهم است

سخنران در مورد چشم انداز مذاکرات به دلیل زیاده خواهی های طرف آمریکایی؛ وی ادامه داد: ما هنوز به جایی نرسیده‌ایم که طرف آمریکایی اراده قاطع خود را برای بازگشت به تعهداتش بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت نشان دهد. متأسفانه ایالات متحده سخت کار می کند و تمام انرژی و زمان خود را صرف حفظ و نگهداری قطعات و قطعات با حداکثر فشار می کند. آنچه برای ما مهم است، منافع اقتصادی و روشن مردم ایران از لغو تحریم هاست. آمریکا موانعی را ایجاد کرده که منافع مردم برجام را به حداقل می رساند. ما با آگاهی کامل طرف مقابل را از این موارد مطلع کرده ایم.

ما تحت تأثیر کمپین ها و کمپین های رسانه ای و اظهارات متناقض نیستیم. منافع خاص مردم ایران چراغ راه ماست و نمی دانیم به توافق می رسیم یا نه، زیرا آمریکا هنوز اراده لازم را برای دستیابی به توافق از خود نشان نداده است. ما متعهد به دستیابی به یک توافق خوب هستیم و اگر به توافق برسیم قطعا به وین خواهیم رفت.

  اگر وام می خواهید، با این شرایط آشنا شوید!

واکنش به پایان عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل

در مورد خاتمه عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد؛ وی گفت: حقوق بشر از ارزش بالایی برخوردار است، اما واضح است که حقوق بشر نباید قربانی دلایل سیاسی شود و نباید از سازوکارهای سازمان ملل برای اهداف برخی کشورها سوء استفاده کرد. متأسفانه در دهه های اخیر بارها از سوی کشورهای غربی و آمریکا این سازوکارها مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

شورای حقوق بشر باید وظایف خود را به صورت غیرسیاسی و بدون تقابل انجام دهد. کسانی که می خواهند شورای حقوق بشر را علیه خود برانگیزند، در مسیر اشتباهی حرکت می کنند.

جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه پیشنهادی غرب برای جلوگیری از قربانی شدن حقوق بشر در این اقدامات سیاسی رای منفی داده است. این قطعنامه صرفاً سیاسی و با هدف سوء استفاده از سازوکارهای سازمان ملل برای دستیابی به اهداف سیاسی کشورهای غربی بود. ما قویاً توصیه می کنیم که حقوق بشر در چارچوب خودش پیگیری شود و هیچکس اجازه ندهد که چنین قطعنامه هایی عضویت در شورای حقوق بشر را منوط به ملاحظات سیاسی کند. این با جهانی بودن ارزش بالای حقوق بشر در تضاد است.

دو ملت ایران و افغانستان دو کشور به هم نزدیک هستند

حاتب زاده درباره موج ایران هراسی در افغانستان و موج افغانستان هراسی در ایران; وی گفت: «ایران بیش از چهار دهه است که میزبان سخاوتمندانه همسایگان و خویشاوندان خود در افغانستان بوده است. بهترین گواه بر این مهربانی و مهمان نوازی محترمانه، موج دائمی مهاجرین افغان است. همه ما می بینیم که اتباع افغانستانی با ما زندگی می کنند و از تمام یارانه ها و امکانات مردم ایران یکسان استفاده می کنند. متأسفانه عده ای سعی در نادیده گرفتن این موضوع و ایجاد موج ایران هراسی در افغانستان دارند و از ظرفیت فضای مجازی برای تبدیل واقعیت ها به مشروعیت و انتقال آن به ذهن و روح عزیزان افغانستانی استفاده می کنند و یا برخی در ایران موجی از افغانستان هراسی ایجاد می کنند. دوستت دارم دو ملت ایران و افغانستان دو کشور به هم نزدیک هستند.

  استقلال اختلاف با پرسپولیس را به 5 امتیاز رساند

هیئت حاکمه کنونی افغانستان باید مسئولانه عمل کند. موج پناهجویان به ایران نمی تواند ادامه یابد و مسئولیت بر عهده همسایه است و هر چه ایران تلاش کند، گزینه های ما محدود است.

دیدگاهتان را بنویسید