با یک میلیون تن می توان بیکاری را برطرف کرد!

عبدالملکی: با یک میلیون تومان هنوز می توان اثری خلق کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از سه سال پیش پیشنهاد ایجاد شغل با یک میلیون تن را دادیم و اکنون با وجود گذشت چند سال گذشته و گرانی مواد اولیه، همچنان می توان با یک نفر شغل ایجاد کرد. میلیون تن.”

حجت الله عبدالملکی در بازدید از نمایشگاه مشاغل مبتنی بر مهارت های کم سرمایه که در سازمان فنی حرفه ای استان البرز برگزار شد، گفت: آموزشگاه های مهارتی رایگان از هشت ماه به سه روز کاهش یافته و در صورت عدم حضور همکاران، سامانه به صورت خودکار فعال می شود. صدور مجوز به صورت فصلی

وی با اشاره به اینکه با سرمایه کم می توان شغل ایجاد کرد، گفت: 3 سال پیش پیشنهاد ایجاد شغل با یک میلیون تن را دادیم و اکنون با وجود گذشت چند سال گذشته و گرانی مواد اولیه، این موضوع ادامه دارد. هنوز امکان ایجاد کار با یک میلیون تن وجود دارد.

وی افزود: در این نمایشگاه 120 شغل از 430 شغل ارائه شده است که با سرمایه یک تا 10 میلیون تنی قابل تحقق و سرمایه گذاری های مهارت محور کم است. اگر آموزش های مهارتی را توسعه دهیم و بتوانیم مهارت های اولیه را ارتقا دهیم، بدون نیاز به سرمایه کلان می توانیم مشاغل زیادی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مشاغل جدید نیز در حال رشد و رونق هستند، اضافه کرد: با این حال می توان گفت که می توان آینده خوبی را در زمینه اشتغال مهارت محور و کار در منزل متصور شد. در بخش صنعت، وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت های خوبی برای توسعه سرمایه گذاری در بخش صنعت و ایجاد کارخانه های تعطیل، نیمه تعطیل و نیمه تعطیل انجام می دهد که به معنای توسعه کسب و کار در کشور است. .

  رئیس مجلس درباره طرح دفاعی وعده هایی به رهبر انقلاب داد

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امدادهای اجباری در بودجه 1400 در قالب تبصره های 16 و 18 نظارت بر تسهیل و پرداخت آنها آمده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات از اعتبارات خرد تا وام های چند صد میلیونی است، گفت: در سال 1401 بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال 160 هزار میلیارد تن تسهیلات اشتغال و انواع اشتغال در نظر گرفته شد – قانون بودجه تصویب شد. توسط دولت و اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: در دولت جدید تاکید بر استفاده از ظرفیت مشاغل کم مهارت، مهارت محور و خانگی به جای مشاغل صرفا صنعتی است و امیدواریم این امر بار بزرگی را از دوش اشتغال کشور بردارد. «/ ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید