با ویژگی جدید اندروید، فضای گوشی خود را آزاد کنید

636939662169520510 خبر ناگهانی

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، قابلیت بایگانی اپلیکیشن اندروید به شما این امکان را می دهد که به جای حذف کامل یک اپلیکیشن، آن را فشرده کنید و در فضای گوشی خود صرفه جویی کنید.

به گزارش وب سایت androidauthority؛ گوگل در حال کار بر روی قابلیتی است که به کاربران و گیمرها اجازه می دهد بدون حذف برنامه ها یا بازی ها، فضای گوشی خود را آزاد کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، ویژگی جدید اپلیکیشن های اندروید را فشرده کرده و اطلاعات آن ها را در دستگاه ذخیره می کند. آرشیو برنامه اندروید همچنین به کاربران اجازه می دهد تا فضای ذخیره سازی را بازیابی کرده و برنامه را نصب کنند.

بیشتر بخوانید:

بازیابی پیام های پاک شده واتس اپ با دو ترفند

گوگل این قابلیت را در وبلاگ توسعه دهندگان اندروید اعلام کرده است. این ویژگی نام بازاری ندارد، اما به نظر می رسد گوگل سرمایه گذاری زیادی روی آن کرده است. انتظار می رود این ویژگی در اواخر سال جاری همراه با اندروید 13 در اختیار کاربران قرار گیرد.

همانطور که گفته شد، این ویژگی هنوز ایجاد نشده است. بنابراین، هر چیزی که اکنون می گوییم ممکن است تا زمان انتشار رسمی تغییر کند. ابتدا، توسعه دهندگان باید از این ویژگی پشتیبانی کنند، زیرا احتمال حذف نصب برنامه های کاربردی با این ویژگی توسط کاربران را کاهش می دهد. علاوه بر این، گوگل برنامه‌ها را مجبور به پشتیبانی از این ویژگی نمی‌کند، بنابراین توسعه‌دهندگان می‌توانند در صورت تمایل از این ویژگی انصراف دهند.

  مصرف قهوه باعث شده 5000 گونه در معرض خطر انقراض قرار گیرند

اگر کاربر بخواهد از برنامه نسخه پشتیبان تهیه کند، اندروید داده ها را حذف و فشرده می کند. داده های حذف شده مختص کاربر نخواهد بود. به عبارت دیگر، اندروید اطلاعات کاربری شما را در اپلیکیشن حذف نمی‌کند، اما می‌تواند فایل‌های دیگری را که مخاطب به آن‌ها نیازی ندارد، حذف کند. گوگل می گوید این می تواند تا 60 درصد از داده های برنامه را پاک کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید