با هادی مطر، قاتل سلمان رشدی آشنا شوید

568323 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، رسانه های آمریکایی شامگاه جمعه گزارش دادند که «سلمان رشدی» نویسنده مرتد کتاب توهین آمیز و جنجالی «آیات شیطانی» در یک مرکز آموزشی به نام «چوتوکوا» در غرب نیویورک مورد حمله مردی ناشناس قرار گرفت. و کشته شد و از ناحیه گلو و معده مورد اصابت چاقو قرار گرفت و قبلاً عمل شده است.

بیشتر بخوانید:

ساعاتی بعد، پالس نیویورک هویت مهاجم را اعلام کرد. به گفته پلیس، این مرد «هادی مطر» نام دارد.

هادی مطر کیست؟

به گزارش رسانه های آمریکایی به نقل از مقامات پلیس، هادی مطر 24 ساله است و در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمده است، اما اخیرا به ایالت نیوجرسی نقل مکان کرده است. آخرین آدرس خانه شناخته شده او در بخش Frowe در شهرستان برگن، نیوجرسی بود و ماموران اداره تحقیقات فدرال (FBI) پس از این حادثه برای تحقیقات بیشتر به خانه او یورش بردند. به گفته پلیس نیویورک، ماتار دارای گواهینامه رانندگی جعلی نیز بوده است.

«یوجین استانیشفسکی» یکی از افسران پلیس ایالت نیویورک گفت که انگیزه حمله هادی مطر به این نویسنده مرتد هنوز مشخص نیست.

چرا امام خمینی (ره) برای اعدام سلمان رشدی فتوا دادند؟

رمان آیات شیطانی سلمان رشدی کتابی کفرآمیز بود که در آن عقاید مسلمانان را به سخره گرفته و به پروردگار عالم و پیامبران الهی توهین کرد. به همین دلیل در 25 بهمن 1367 فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی صادر شد. امام خمینی (رحمت الله علیه) ضمن خنثی کردن این جریان، حکومت های اسلامی و پیروان سایر ادیان الهی را از نبرد تبلیغاتی و جنگ رسانه ای همه جانبه از نظام سلطه و کانون های شیطانی اندیشه های غربی و صهیونیستی برحذر داشتند. ایده ها .

  برجام به مهم ترین دلیل کاهش قیمت خودرو تبدیل شده است!

آیات شیطانی آشکارا رمانی توهین آمیز به پیامبر اکرم (ص) و قرآن است. انتشار رمان آیت شیطانی در مهر 1367 موجب اعتراض بسیاری از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان شد. مسلمانان کشورهایی از جمله پاکستان، کانادا، مصر و هند تظاهراتی را علیه سلمان رشدی و کتابش برگزار کردند و برخی از کتابفروشی های توزیع کننده کتاب را به آتش کشیدند. امام خمینی (ره) با تبیین تکالیف و ابعاد قانونی این حادثه خطرناک به همگان فهماندند که در دفاع از ارزشهای اسلامی در مقابل هرگونه اهانت به اسلام و ولایت پیامبر اعظم (ص) محکم می ایستند.

با فتوای تاریخی امام خمینی (ره) زندگی جهنمی این نویسنده مرتد آغاز شد و با اینکه از ابتدا تحت حمایت کامل و مستمر نیروهای امنیتی انگلیس بود، چند تن از جوانان مسلمان موفق به نزدیک شدن به مخفیگاه وی شدند. در آخرین لحظه شناسایی شد بر اساس گزارش ها، سلمان رشدی پس از فتوای امام خمینی (ره) طی یک ماه مجبور به تغییر 15 بار مخفیگاه خود شد.

دست کم 45 نفر در تظاهرات خیابانی توسط مسلمانان خشمگین از انتشار آیات شیطانی کشته شدند، از جمله 12 نفر در زادگاه این نویسنده مرتد در بمبئی، هند. در سال 1991 مترجم ژاپنی این کتاب توهین آمیز و شیطانی به قتل رسید، مترجم ایتالیایی مورد حمله با چاقو قرار گرفت و در سال 1993 ناشر نروژی این کتاب سه بار مورد حمله قرار گرفت اما جان سالم به در برد.

حالا پس از 34 سال، «هادی ماتره» جوان دیروز در قلب شهر نیویورک این قصه گوی خبیث را هدف قرار داد. هنوز مشخص نشده است و شاید مهم نباشد که متار با چه انگیزه ای سلمان رشدی را هدف قرار داده است، اما نکته مهم این است که او آگاهانه و به دستور نیروهای امنیتی بریتانیا و تحت لوای «آزادی بیان» راوی آیات شیطانی است. او اعتقادات صدها میلیون نفر را توهین می کند، او نمی تواند و نباید در صلح زندگی کند، حتی با حمایت های امنیتی شدید “قدرت های بزرگ”.

  پیام تبریک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مولوی اسحاق مدنی

سلمان رشدی مدت هاست که زندگی مخفیانه ای را سپری می کند که انگلیس دوباره نام او را روی صحنه برد. دولت بریتانیا در سال 2007 به او جایزه داد. اقدامی که بار دیگر خشم مسلمانان جهان را برانگیخت و تظاهرات زیادی در شهرهای مختلف جهان در محکومیت دولت انگلیس برگزار شد. سلمان رشدی، انگلیسی و هندی تبار نیز در سال 2016 تابعیت آمریکا را دریافت کرد.

سلمان رشدی چگونه هدف قرار گرفت؟

کاتلین چاونز، یکی از حاضران در صحنه تصادف، در گفت‌وگو با NBC گفت: مهاجم لباس مشکی و ماسک به تن داشت و زمانی که بالای صحنه قرار گرفت، فکر کردیم که این بخشی از یک شیرین کاری است. و نمایشی برای نشان دادن اینکه اختلافات ادامه دارد.” اطراف این نویسنده زیاد است، اما پس از چند ثانیه مشخص شد که اینطور نیست.

رابی چارلز سوئنر، مدیر آموزش عمومی در منهتن، که او نیز یکی از 2500 نفری بود که در جلسه چاوتاکوا شرکت کردند، گفت: ضارب به سمت سخنران دوید و شروع به مشت زدن به آقای رشدی کرد. ما مانده بودیم که چه خبر است. سقوط می کند بعد از چند ثانیه مشخص شد که او واقعاً آقای رشدی را می زند. 20 ثانیه ادامه داشت… بعد همه تماشاگران با نفس نفس از سالن بیرون رانده شدند.

خبرنگار آسوشیتدپرس همچنین لحظه حمله هادی مطر به سلمان رشدی را تشریح کرد و گفت: در حالی که مجری برنامه در حال معرفی سلمان رشدی بود و او روی سکوی موسسه چاوتاکوا آماده صحبت بود، مردی به سمت رشدی رفت و به مدت 10 تا 15 ثانیه یا او ضربات یا چاقو زدن.

  کودکی پدر بدسرپرست خود را فاش کرد!

آیا سلمان رشدی زنده می ماند؟

اگرچه پلیس و مقامات آمریکایی به صورت زلالی اطلاعاتی در مورد وضعیت نهایی سلمان رشدی ارائه می‌کنند، اما آخرین اطلاعات درباره این نویسنده یاغی حاکی از آن است که سلمان رشدی 75 ساله از ناحیه گردن و شکم مورد اصابت چاقو قرار گرفته و پس از حمله، به‌سرعت مورد حمله قرار گرفته است. به اورژانس . او به بیمارستان منتقل شد.

اندرو ویلی، مدیر برنامه های کتاب رشدی اعلام کرد: این خبر خوبی نیست. سلمان احتمالا بینایی یک چشم خود را از دست خواهد داد. اعصاب بازوی او آسیب دیده و کبدش از ضربه چاقو آسیب دیده است. با وجود ساعت ها عمل جراحی، او احتمالا توانایی صحبت کردن خود را از دست داده و اکنون با دستگاه تنفس مصنوعی نفس می کشد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید