با مصرف یک نوشیدنی معجزه آسا از بیماری پارکینسون پیشگیری کنید

534840 خبر ناگهانی

مهری سالاری متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص اختلالات حرکتی با اشاره به اینکه بیماری پارکینسون یک بیماری مزمن است، گفت: بیماری پارکینسون دومین بیماری شایع سیستم عصبی مرکزی در بین بیماری های عصبی است. این بیماری معمولا در افراد بالای 60 سال رخ می دهد. سن و شیوع آن در مردان بیشتر از زنان است و علائم اصلی آن در فرد مبتلا کندی حرکت، سفتی و وجود لرزش است.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: خوشبختانه بیماری پارکینسون در بین بیماری های عصبی به درمان پزشکی پاسخ خوبی می دهد و می تواند کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد. با بهبود عملکرد بیمار، داروهای مصرفی هیچ گونه عارضه ای ندارند و فقط در برخی از بیماران باعث افزایش حرکت می شود که نشان دهنده اثر خوب و عملکرد صحیح دارو است.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: پارکینسون یک بیماری پیشرونده است و تنها راه ثابت شده برای کاهش سرعت پیشرفت این بیماری، ورزش و فعالیت بدنی منظم است که از نظر علمی سه ساعت در هفته کمک کننده است. مفید خواهد بود. و تغییر سبک زندگی تاثیر زیادی در پیشگیری از بیماری پارکینسون خواهد داشت.
سالاری با تاکید بر سبک زندگی سالم و مصرف سبزیجات و میوه های تازه و مصرف بیشتر گوشت سفید گفت: از نظر علمی ثابت شده است که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز می تواند از ابتلا به پارکینسون پیشگیری کرده و نقش موثری در محافظت از اعصاب داشته باشد. سلول ها.

برخلاف تصور رایج که لرزش عامل بیماری پارکینسون است، انجمن اختلالات حرکتی خاطرنشان می کند: «هر لرزشی بیماری پارکینسون نیست. به عنوان مثال بیماری پارکینسون شایع تری به نام ترمور خوش خیم یا لرزش خانوادگی وجود دارد که شیوع این بیماری نیز با افزایش سن افزایش می یابد.در برخی از بیمارانی که لرزش دست و سر دارند، احتمال ابتلا به این بیماری دور از دسترس نیست. عدم کندی و سفتی در حرکت، تشخیص نوع بیماری را تسهیل می کند.

  طب عامیانه/ با خواص شگفت انگیز یونجه آشنا شوید

وی گفت: در حال حاضر هیچ روش غربالگری برای تشخیص پارکینسون در آینده وجود ندارد و استفاده از MRI ​​تنها برای تشخیص پارکینسون از سایر بیماری ها است.

عضو انجمن پارکینسون با اعلام برنامه ریزی حمایتی و ایجاد امکانات بسیار کم هزینه برای کاردرمانی و ورزش توسط انجمن پارکینسون در آینده نزدیک گفت: از بیماران دعوت می شود اطلاعات خود را در سایت انجمن ثبت کنند. سایت Pdiran.ir از این برنامه های حمایتی که در دستور کار این انجمن قرار دارد مطلع شده و بهره مند شود و ما را در کنترل این بیماری در سراسر کشور یاری کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید