با قطع برق چه کار نکنیم؟

خاموش کردن منبع تغذیه می تواند تجربه وحشتناکی باشد، زیرا در چند ثانیه ای که تلویزیون تماشا می کنید یا شام می خورید، ناگهان کل خانه تاریک می شود و همه چیز در سکوت کامل فرو می رود. اگرچه قبل از قطع برق می توانید کارهای مختلفی انجام دهید، اما قطعا در وهله اول کمی شوکه خواهید شد. متاسفانه هنوز یاد نگرفته ایم که قطع برق در چنین مواقعی می تواند خطرناک باشد.

هنگامی که برق خانه یا محل کار شما قطع می شود، معمولاً یک سری اقدامات انجام می دهید، در حالی که بسیاری از کارشناسان آن را رد می کنند زیرا معتقدند اقدام نادرست زندگی شما را تهدید می کند.

شمع را روشن کن

خوشبختانه ما به سبک زندگی قرن نوزدهم برنمی گردیم، وقتی برق قطع شود، می توانید یک شمع روشن کنید. «شمع ها عالی هستند، اما خیلی سریع تمام می شوند و گاهی باعث آتش سوزی می شوند. از روشن کردن شمع خودداری کنید، نیازی به ایجاد نور زیاد ندارید، وقتی برق قطع شد می توانید از فانوس روشن استفاده کنید.

شارژ تلفن همراه خود را تمام کنید

وقتی نمی توانید تلویزیون تماشا کنید یا نور کافی برای خواندن ندارید، تنها فکری که به ذهنتان می رسد این است که با گوشی و آی پد خود بازی کنید، اما بهتر است برای صرفه جویی در مصرف باتری آن را کنار بگذارید و فقط برای کارهای مهم از آن استفاده کنید. زیرا اگر باتری موبایل شما تمام شود دیگر به جایی دسترسی نخواهد داشت. زمانی که قطعی برق چند روز طول بکشد، در مواقع ضروری به گوشی خود نیاز خواهید داشت.

کابل ها و شارژرها را از پریز برق جدا نکنید

قبل از هر اتفاقی باید این سیم ها را جدا کنید، زیرا با روشن شدن برق، جرقه ای ایجاد می شود که می تواند مشکل بزرگی ایجاد کند و به دستگاه شما آسیب برساند. پس سعی کنید آنها را خاموش کنید و به خوبی از آنها مراقبت کنید. اگر قطعی برق ادامه داشت، حتماً تجهیزات را خاموش کنید تا هنگام روشن شدن برق، به تجهیزات آسیب نرسد. به گفته این کارشناس برق، «می توانید وسایل برقی را از برق بکشید یا از اقدامات پیشگیرانه استفاده کنید. از یک محافظ روی تابلو برق خود استفاده کنید یا تجهیزات الکتریکی حساس را به کابل محافظ متصل کنید.

  فرانسه شانس قهرمانی در جام جهانی را دارد

همه لامپ ها را خاموش کنید

به یاد داشته باشید که همه چراغ ها را خاموش نکنید. یک لامپ در قسمتی از خانه باید روشن باشد تا هر زمان که برق است بتوانید ببینید.

باز شدن بی دلیل در یخچال

وقتی درب یخچال یا فریزر را باز می کنید هوای خنک از آن خارج می شود و تا زمانی که برق روشن نشود هوای داخل یخچال خنک نمی شود در واقع شما در حالی که برق روشن است هوای سرد داخل یخچال را هدر می دهید. و مدت زیادی دوام نمی آورد. ، یخچال ها نمی توانند خنکی خود را تامین کنند. بهتر است تا حد امکان جز در مواقع اضطراری در یخچال را باز نکنید تا غذا حداقل 4 ساعت در یخچال بماند پس مگر در موارد ضروری در یخچال را باز نکنید.

درب فریزر را باز بگذارید

تمام غذاهای منجمد حدود 48 ساعت در فریزر باقی می مانند. اگر کاملا منجمد نشود، این زمان به 24 ساعت کاهش می یابد. غذای خود را مانند کیسه یخ در نظر بگیرید. کل فریزر را عایق بندی کنید تا فضای خالی در یخچال وجود نداشته باشد برای طوفان آماده باشید اگر فریزر شما خالی است، از بطری های آب برای پر کردن آن استفاده کنید. می توانید از کیسه های فریزر گالن استفاده کنید، آنها را با آب پر کنید و در فریزر قرار دهید تا کل فضای فریزر پر شود.

قوانین راهنمایی و رانندگی را نادیده بگیرید

رانندگان در چنین مواقعی به دلیل روشن نبودن چراغ راهنمایی دچار سردرگمی می شوند، بنابراین باید مراقب باشید و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید تا خاطره ای به یاد نیاورید. معمولاً در هنگام قطع برق، افراد از چهارراه ها عبور می کنند، از روش توقف چهار طرفه استفاده می کنند و به افراد اجازه می دهند به روش خود حرکت کنند.

  جهش 3 برابری در تولید گندم

ژنراتور را در گاراژ قرار دهید

خوشبختانه، می دانید که ژنراتور می تواند مونوکسید کربن سمی ساطع کند، بنابراین باید یک جاده باز در خانه وجود داشته باشد، اما حتی اگر درب گاراژ را باز بگذارید، هوای کافی وارد نمی شود. به همین دلیل بهتر است این قاتل خاموش را از گاراژ دور نگه دارید، زیرا مونوکسید کربن سمی گازی بی رنگ و بی بو است و کم کم شما را مسموم می کند. بدون اینکه متوجه بشه

فضای بسیار کمی برای ژنراتور بسازید

خوشبختانه، همه می دانند که ژنراتور مونوکسید کربن سمی تولید می کند، بنابراین بهتر است آن را در فضای باز نگهداری کنید، زیرا یک قاتل خاموش است و گاز بی رنگ و بی بو تولید می کند. از آنجایی که نمی توانید ژنراتور را در گاراژ قرار دهید، باید از قطعه ای برای ایمن و خشک نگه داشتن محیط استفاده کنید. به خصوص زمانی که باد شدید و برف در جاده می آید. بهتر است یک سایبان از سقف چوبی بسازید تا تماس مستقیمی با آن نداشته باشد، اما مراقب باشید که سرپناه خیلی کوچک نباشد، زیرا ژنراتور پلاستیکی می تواند کناره ها را ذوب کند.

از چراغ قوه ای استفاده کنید که سال هاست آن را لمس نکرده اید

وقتی چراغ قوه و باتری رادیویی شما کار نمی کند، زمانی که به آنها نیاز دارید، ممکن است فکر کنید که باتری تمام شده است، اما مشکل عمیق تر است. با گذشت زمان باتری اسید تولید می کند و وارد دستگاه می شود و باعث اختلال در عملکرد دستگاه می شود. بهتر است از لوازم جانبی قابل شارژ مانند چراغ قوه LED استفاده کنید. باتری دستگاه را زمانی که به آن نیاز ندارید خارج کنید.

  آن دو نگهبان از کجا می دانستند که قرار است یک دختر در آن بیمارستان بمیرد و به خانه بیاید؟

از طرفی تعجب آور نیست که بعد از مدت ها مشاهده کنید که چراغ قوه روشن نمی شود زیرا باتری آن تمام شده و ممکن است مشکلی عمیق تر از این وجود داشته باشد، پس حتماً هر از چند گاهی چراغ قوه خود را چک کنید. و به چراغ قوه‌ای که سال‌ها در زمان قطع برق از آن استفاده نکرده‌اید، اعتماد نکنید.

آب را ذخیره نکنید

از آنجایی که قطعی برق و آب را می توان وصل کرد، نباید ذخیره آب را فراموش کنید زیرا نمی دانید تا چه زمانی برق نخواهید داشت. به همین دلیل، بهتر است برای هر نفر حداقل یک گالن آب کنار بگذارید.

نزدیک شدن به پمپ بنزین و پمپ بنزین

در صورت قطعی برق، رفتن به نزدیکترین پمپ بنزین به شما سوخت نمی دهد، زیرا سایر افراد نزدیک منطقه شما با کمبود بنزین مواجه خواهند شد. بهتر است یک مایل تا بزرگراه فرعی رانندگی کنید تا سوخت مورد نظر خود را به دست آورید. تا جایی که ممکن است به پمپ بنزین ها نزدیک شوید، زیرا آنها بسیار خطرناک هستند، بنابراین بهتر است قبل از قطع برق آماده باشید.

در مورد قطع برق نظر قطعی بدهید

قبل از هر گونه فرضی، ابتدا باید فیوز خانه را بررسی کنید تا ببینید آیا فقط برق شما قطع شده است یا این موضوع برای اطرافیان شما صادق است. پس فراموش نکنید که از دوستان و همسایگان بخواهید تا مشکل را درک کنند.

قطع برق

پختن غذا روی کباب در داخل خانه

ممکن است وسوسه شوید از زمانی که در اختیار دارید استفاده کنید و در خانه کباب تهیه کنید، اما این واقعا خطرناک است زیرا دود زغال سنگ و گاز به خوبی تهویه نمی شود و می تواند باعث مسمومیت با مونوکسید کربن و حتی مرگ افراد شود.

دیدگاهتان را بنویسید