با شناخت احساسات خود بهترین تصمیم را بگیرید

فرقی نمی کند که احساسات ما آگاهانه باشد یا ناخودآگاه. در هر مورد، در شرایط مختلف تغییر می کند. اگر می خواهید بدانید تحت چه شرایطی مورد آزار و اذیت قرار می گیرید، یا چگونه انگیزه دارید، یا چگونه راه خود را پیدا می کنید، باید احساسات خود را بدانید. مشکل این است که بسیاری از مردم; آنها احساسات خود را نمی دانند. در این بخش نکات مهمی در مورد احساساتی که ممکن است قبلاً نمی دانستید، خواهیم گفت.

احساسات اصلی از درون بدن می آیند و با کلمات شروع می شوند

نکته اصلی این است که چرخه احساسات در مغز انسان شروع می شود و میلیون ها سال است که مورد مطالعه قرار گرفته است. احساسات در ما وجود دارند و در بدن ما هستند. آنها غیر کلامی هستند و ممکن است نتوانیم بسیاری از آنها را با کلمات بیان کنیم. اما به هر حال ما آنها را با کلمات نشان می دهیم و بیان می کنیم. آنها بیشتر شبیه موسیقی هستند، به همین دلیل است که گوش دادن به موسیقی ما را تکان می دهد و احساسات ما را تحریک می کند.

احساس همان چیزی است که شما احساس می کنید

اولین چیزی که باید در مورد احساسات بدانید این است که آنها را احساس می کنید. مثلاً احساس دست زدن به میز یا احساس نفخ در هنگام گرسنگی، همان احساساتی است که در حال حاضر در ما وجود دارد و در لحظه حال و به معنای واقعی آن را تجربه می کنیم. شما هرگز نمی توانید همان احساس دیروز یا حتی 15 دقیقه پیش را داشته باشید. پس نباید خیلی موضوع را برای خود پیچیده کنید.

  تولید محتوا حلقه مفقوده علوم انسانی در ایران / فارغ التحصیلان علوم سیاسی سهم زیادی در اداره کلان و خرد کشور ندارند

احساسات کندتر از افکار هستند

شاید تعجب کنید، اما آیا می دانستید که احساسات کندتر از افکار مردم هستند؟ روند تجربه و شناخت عواطف همیشه کندتر و آرامتر از فرآیند شناخت افکار است.

استفاده از کلمات احساسی آسان نیست

کلمات در مورد احساسات ساده هستند، اما استفاده از آنها آسان نیست. شاید شنیده باشید که شش احساس اساسی وجود دارد. احساس شادی، غم، ترس، خشم، تعجب و انزجار که تحقیقات نشان می دهد. اما تشخیص احساسات و شناسایی آنها در کلمات یا دسته بندی ها برای ما هرگز آسان نیست.

احساسات با احساسات بدن یا تصاویر درک می شوند

همانطور که قبلا ذکر شد، احساسات اساسی شروع نمی شوند و در کلمات بیان می شوند. بلکه از احساسات بدن ما سرچشمه می گیرند. بطور کلی؛ در مرکز بدن احساس می‌کنند که جایی نزدیک وسط قفسه سینه یا شکم است و گاهی اوقات می‌تواند از چشم‌ها و گلو شروع شده و ظاهر شود.

شما باید به دنبال احساسات اولیه در بدن خود باشید

همانطور که در بالا ذکر شد، شما باید احساسات اساسی درون و بیرون بدن و روح خود را بیابید تا تصویر واضح و دقیق تری از احساسات خود داشته باشید. در جایی خارج از بدن خود به دنبال آنها نباشید. پس هر زمان که گیج شدید، روی خود تمرکز کنید تا به احساسات واقعی خود پی ببرید و به آب نپرید.

دیدگاهتان را بنویسید