با رژیم مدیترانه ای خطر ابتلا به فشار خون بارداری را کاهش دهید

552443 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، پره اکلامپسی (فشار خون بالا در دوران بارداری) در افرادی که باردار هستند رخ می دهد و می تواند تهدید کننده زندگی باشد. درمان های کمی برای کاهش خطر پره اکلامپسی وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

مطالعه ای در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که خطر ابتلا به پره اکلامپسی در زنان باردار با رژیم غذایی مدیترانه ای حدود 20 درصد کاهش می یابد.

دکتر دانا هونس، متخصص تغذیه و محقق ارشد، می گوید: «چون پیش بینی اینکه چه کسی پس از داشتن رژیم غذایی که می تواند خطر ابتلا به پره اکلامپسی و سایر عوامل خطر برای آن را کاهش دهد، دشوار است. “این چیز خوبی است.”

این مطالعه شامل داده های بهداشتی بیش از 8500 زن است. تیم تحقیقاتی پرسشنامه هایی را بین افراد توزیع کرد که شامل سؤالاتی در مورد رژیم غذایی و عادات غذایی آنها بود.

این گزارش نشان داد که 10 درصد از افراد مبتلا به پره اکلامپسی بودند و کسانی که قبل از بارداری دیابت یا چاقی داشتند، دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به پره اکلامپسی بودند.

مطالعات نشان می دهد افرادی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کنند 20 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به پره اکلامپسی هستند.

پره اکلامپسی یک عارضه جدی بارداری است که می تواند علائم تهدید کننده زندگی مانند فشار خون بالا، دفع پروتئین از طریق ادرار و علائم آسیب اندام ایجاد کند. همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی طولانی مدت، حملات قلبی و نارسایی قلبی را در زنان افزایش می دهد.

  استقلال در خطوط خود متعادل نیست

به گفته نویسندگان، رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند استرس اکسیداتیو یا عملکرد سلول های اندوتلیال را بهبود بخشد. همچنین می تواند عملکرد عروق جفت را تقویت کرده و تغییرات متابولیک سالم را حفظ کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید