با درج قیمت تولید کننده قیمت رب گوجه فرنگی را کاهش دهید

637040901801121344 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سید مظفر عبدالله رئیس کمیته صادرکنندگان اتحادیه کنسرو ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: برای تولید و قیمت تمام شده این محصول.

ادامه مطلب

اجبار درج کنید قیمت تولید کننده و مصرف کننده کالا از اردیبهشت ماه

وی 80 درصد هزینه را خود رب گوجه فرنگی دانست و افزود: گفته می شود هر کیلوگرم گوجه فرنگی کمتر از هزار تن ماکارونی خریداری می شود، مربوط به سال 97 است و اکنون قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی حدود 3250 گوجه است. «برای تولید هر جعبه 800 گرم ماکارونی 5.5 تا 6 کیلوگرم بسته به کیفیت، گوجه فرنگی نیاز است، یعنی قیمت ماده اولیه آن فقط حدود 19500 گوجه است.

رئیس کمیته صادرکنندگان اتحادیه کنسرو ایران ادامه داد: علاوه بر قیمت گوجه فرنگی، هزینه های دیگری مانند حقوق، کنسرو و سربار تولید مستقیم و غیرمستقیم به این نرخ ها اضافه می شود. با هماهنگی سازمان حمایت، هزینه هر جعبه ماکارونی در کارخانه 25 هزار تن است که 20 درصد آن هزینه توزیع و فروش و 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و 35 تا 36 هزار تن برای مصرف است. ارائه دهنده می رسد.

وی تصریح کرد: در حالی که قیمت رب گوجه فرنگی در بازار به 41 هزار تن فروخته می شد که با اقدام وزیر صنعت برای درج تعرفه تولیدکننده همراه با نرخ مصرف کننده برای محصول، این قیمت به 35 تا 36 هزار تن کاهش یافت.

عبداللهی گفت: تولیدکنندگان نیز با حفظ قدرت خرید مردم به دنبال این هستند که محصول با قیمت کمتری به دست مصرف کنندگان برسد اما تولیدکننده می تواند تا حدودی قیمت محصولات خود را کاهش دهد تا هزینه های تولید را پوشش دهد.

  آمریکا به دنبال دانلود من است!

دیدگاهتان را بنویسید