با خواص گردو آشنا شوید

575324 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بر اساس نتایج مطالعه دانشگاه استرالیای جنوبی، مصرف گردو به مقابله با اثرات استرس تحصیلی بر بدن و ذهن کمک می کند. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که دانش‌آموزان می‌توانند از افزودن گردو به برنامه غذایی روزانه خود به‌ویژه هنگام آمادگی برای امتحانات بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید:

محققان یک کارآزمایی بالینی بر روی دانشجویان در دوران تحصیل در دانشگاه انجام دادند. نتایج نشان می‌دهد که مصرف گردو با بهبود سلامت روان و معیارهای کلی بهزیستی مرتبط است.

این تحقیق به شواهدی اضافه می کند که خوردن گردو سلامت مغز و روده را بهبود می بخشد. مطالعات قبلی نشان داده اند که اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان ها، ملاتونین، پلی فنول ها، فولات و ویتامین E (E) موجود در گردو برای مغز و روده مفید هستند.

محققان در این مطالعه اضافه می کنند که دانش آموزان در طول تحصیل خود استرس تحصیلی را تجربه می کنند که بر سلامت روان آنها تأثیر منفی می گذارد و آنها را به ویژه در طول امتحانات آسیب پذیر می کند.

محققان بیان کردند: ما دریافتیم افرادی که روزانه حدود نیم فنجان گردو مصرف می‌کنند، در اقدامات سلامت روان بهبود یافته‌اند. مصرف کنندگان گردو همچنین بهبودهای طولانی مدت در بیومارکرهای متابولیک و کیفیت کلی خواب داشتند.

در حالی که دانش آموزان قبل از امتحانات افزایش افسردگی و استرس را گزارش کردند، کسانی که گردو مصرف کردند این مشکلات را تجربه نکردند.

سازمان جهانی بهداشت اخیرا اعلام کرده است که حداقل 75 درصد از اختلالات روانی افراد زیر 24 سال را تحت تاثیر قرار می دهد.

  با نظارت بر بانک های مشکل دار تورم کاهش می یابد

محققان می گویند که مصرف گردو در مواقع استرس زا می تواند سلامت روان و رفاه عمومی دانش آموزان را بهبود بخشد. علاوه بر این، گردو یک میان وعده سالم و خوشمزه و یک ماده همه کاره در بسیاری از دستور العمل ها برای مبارزه با برخی از اثرات منفی استرس تحصیلی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید