با این آزمایشات سلامت اعضای مختلف بدن را ارزیابی کنید

تست های زیر را می توان برای اطمینان از سلامت بدن حتی در خانه انجام داد.

1- انعطاف بدن

برای انجام این آزمایش روی زمین بنشینید. پله های جلوی خود را بکشید و سعی کنید پله ها را با انگشتان پا لمس کنید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، در شرایط فیزیکی طبیعی هستید. اما اگر نمی توانید، برای تقویت انعطاف پذیری بدن و جلوگیری از ضعف مفاصل، باید یوگا، پیلاتس یا شنا انجام دهید.

2- دل

5 دقیقه آرام بنشینید. سپس 2 انگشت خود را در قسمت داخلی مچ قرار دهید. ضربان قلب خود را پیدا کنید و ضربان قلب خود را برای 1 دقیقه بشمارید. 60 تا 100 ضربه در دقیقه طبیعی است. کم و بیش نشان دهنده مشکلات فشار خون شماست. سعی نکنید خودتان مشکل را تشخیص دهید، فقط باید به پزشک مراجعه کنید.

3- انگشتان

یک لیوان پر از آب را خنک کنید و انگشتان خود را به مدت 30 ثانیه در آب نگه دارید. اگر انگشتانتان سفید یا آبی شد، مشکل گردش خون دارید. تغییرات دما یا استرس باعث انقباض عروق خونی در انگشتان دست، پا، بینی و گوش می شود. در نتیجه این نواحی خون کافی دریافت نمی کنند و بی حس می شوند. شما باید از تغییرات شدید دما اجتناب کنید.

4- دستگاه تنفسی

یک کبریت روشن کنید و آن را با دست در مقابل خود نگه دارید. از طریق بینی نفس بکشید و از طریق دهان بازدم کنید. بنابراین مسابقه را خاموش خواهید کرد. چند بار سعی کرده اید مسابقه را خاموش کنید؟ اگر چندین بار تلاش کرده اید، پس سیستم تنفسی ضعیفی دارید. و این مشکل ناشی از استعمال دخانیات، بی تمرینی و بیماری های مزمن تنفسی است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

5- نگهداری مایعات

قسمت بالایی یا پایینی پا را با انگشت پا فشار دهید. اگر بعد از چند ثانیه همچنان گودی داشتید، ممکن است بدن شما با احتباس مایعات مشکل داشته باشد.

بنابراین پیشنهاد می کنم نمک کمتری مصرف کنید و غذاهای فرآوری شده را حذف کنید.

6- غده تیروئید

چشمان خود را ببندید و دستان خود را به سمت صورت خود دراز کنید. انگشتان خود را باز کنید و از کسی بخواهید که یک ورق کاغذ در دست شما بگذارد. اگر کاغذ روی دسته ها تکان می خورد، باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

اگر چنین علائمی را در بدن خود مشاهده کردید، آنها را نادیده نگیرید و حتما به پزشک مراجعه کنید./سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید