با انتشار اخبار برجام، دلار کاهش یافت

در حالی که قیمت دلار یکشنبه هفته جاری در بازار به 30 هزار و 170 تومان رسید و دیروز با کاهش 270 تومانی در نهایت قیمت 29 هزار و 900 تومان را پیدا کرد، تحقیقات نشان می دهد از چهارشنبه هفته گذشته بازار ارز در با روند نزولی نرخ دلار حدود هزار تومان کاهش یافته است. از ابتدای هفته شاهد افت 970 تومانی قیمت دلار در بازار بودیم.

واکنش بازار به خبرهای خوب

فعالان بازار ارز معتقدند که خبرهای خوش این معامله بر بازار ارز تاثیر گذاشته است. سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته در نشست خبری اعلام کرد: در وین شاهد پیشرفت جدی در مذاکرات بودیم و برخی از انتظارات ما در مذاکرات به حق بود.

در همین حال، حسین امیرعبدلاخیان، وزیر امور خارجه کشورمان نیز گفت: در حال حاضر در ابتدای پایان مذاکرات هستیم و اگر طرف آمریکایی به خطوط قرمز و منافع کامل اقتصادی ما پایبند باشد، احتمال رسیدن به آن وجود دارد. توافق.

در شرایطی است که روزنامه کیهان در تحلیلی از برجام نوشت که زمزمه های این توافق از گوشه و کنار به گوش می رسد.

اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات برجام، اخیراً گفته است که اگر اوضاع مساعد شود، احتمالاً تا هفته آینده توافق نهایی برای احیای برجام حاصل خواهد شد.

کاهش قیمت دلار در بازار ادامه دارد

در همین حال دبیر کل کانون صرافان از افت قیمت ها در بازار ارز و افزایش فروشندگان در این بازار خبر داد و گفت: قیمت دلار در معاملات غیررسمی به کانال 29 هزار تومان بازگشت.

کامران سلطانی زاده درباره وضعیت فعلی بازار ارز گفت: قیمت دلار در معاملات غیررسمی به کانال 29 هزار تومان بازگشته است. همانطور که در روزهای گذشته پیش بینی کرده بودیم، دلار در بازار غیر رسمی وارد کانال 29 شد، با توجه به آرام بودن شرایط سیاسی و جو روانی مثبت حاکم بر بازار ارز، این روند قیمتی در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

  توسعه سرمایه گذاری های جدید در شرکت های نوپا / فعالیت های استارتاپی شبکه سازی در گام دوم

وی با بیان اینکه تعداد فروشندگان در بازار ارز افزایش یافته است، به تسنیم گفت: در این شرایط اکثر مردم اقدام به فروش ارز می کنند و این روند باعث کاهش نرخ شده است.

به گفته سلطانی زاده، با حفظ جو روانی مثبت جامعه و اخبار مثبت بین المللی و سیاسی و همچنین کاهش انتظارات تورمی، انتظار می رود ادامه روند نزولی قیمت ارز را شاهد باشیم. در روزهای پیش رو.

پیش بینی وضعیت بازار ارز

در شرایط فعلی کارشناسان معتقدند در صورت حصول توافق برجام، کاهش قیمت دلار در بازار ادامه خواهد داشت. گروهی از کارشناسان معتقدند قیمت دلار تا حدود 25 هزار تومان کاهش می یابد و از سوی دیگر برخی کارشناسان از 15 تا 20 هزار تومان صحبت می کنند.

با این حال، اجماع کارشناسان بازار مالی در مورد نرخ ارز بیش از کاهش جزئی قیمت در صورت احیای برجام را نشان می دهد. یعنی می توان گفت مدافعان نظر 15 هزار تومانی در اقلیت هستند./خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید