با افزایش حقوق بازنشستگان موافقت شد؟

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گزارش ایلنا، قرار بود امروز موضع نهایی دولت از سوی سرپرست وزارت کار اعلام شود.

روز چهارشنبه ۲۸ مرداد زاهدی وفا (سرپرست وزارت کار) در حاشیه هیئت دولت در گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد که هفته آینده در نشست با خبرنگاران تغییرات مصوبه افزایش مستمری بازنشستگان کارگری انجام می شود. اعلام کرد.

آن جلسه امروز (25 اوت) برگزار شد، اما موضع نهایی دولت هنوز علنی نشده است. علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان استان تهران) که در جلساتی با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و سرپرست وزارت کار شرکت کرد. وی در این رابطه می‌گوید: ما قاطعانه اعلام کرده‌ایم که خواست ما اجرای مصوبه شورای عالی کار است. سخنان پایانی و موافقت برای اجرای مصوبه شورای عالی کار. اعلام کرده ایم به یک ریال کمتر از مصوبه شورا بسنده نمی کنیم.

و ادامه می دهد: این هفته قرار بود سرپرست وزارت کار به طور رسمی موضع دولت را اعلام کند و اصلاحات را بپذیرد. ما انتظار داریم این اتفاق بیفتد. در عین حال تاکید می کنم در مورد چیزی کمتر از مصوبه شورا توافقی صورت نگرفته و نخواهد شد. نظر کانون ها بارها در جلسات رسمی اعلام شده است، فقط اجرای مصوبه شورای عالی کار است و لاغیر.

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) نیز در این باره می گوید: روز چهارشنبه سرپرست وزارت کار اعلام کرد که در این هفته در نشستی با خبرنگاران، موضع نهایی دولت اعلام می شود. منتظر خبر رسانه ای دولت هستیم و باید بگوییم حتی یک ریال کمتر از مصوبه شورای عالی کار برای افزایش سایر سطوح بازنشستگی قابل قبول نیست.

  چه چیزی می تواند باعث زرد شدن دندان ها شود؟

وی تاکید می کند: انتظار داریم امروز و فردا دولت اصلاحات را اعلام کند و مستمری بگیران از بلاتکلیفی نجات پیدا کنند. درخواست بازنشستگان روشن است و ما حرفی در این مورد نداریم. مصوبه شورای عالی کار باید اجرا شود.

نحوه پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان به توافق رسید

زاهدی وفا سرپرست وزیر کار گفت: در این مدت جلساتی با فعالان بازنشستگی داشتیم و مقرر شد مصوبه شورای عالی کار اجرایی شود. نحوه پرداخت نیز مورد توافق قرار گرفت که در جلسه فردای نمایندگان بازنشستگان اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید