با استفاده از چای سبز از پوسیدگی دندان و بیماری لثه جلوگیری کنید

553889 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مدت زیادی است که مردم از چای سبز استفاده می کنند چرا که این چای خواص زیادی برای سلامتی و بهبود شرایط مختلف دارد. در این مقاله در مورد یکی از مهمترین خواص چای سبز صحبت خواهیم کرد. همه ما می دانیم که چای سبز برای سلامتی مفید است، اما آیا می دانستید که نوشیدن آن می تواند دندان ها و لثه ها را نیز تقویت کند و خط لثه بالای دندان ها را تمیز کند.

بیشتر بخوانید:

تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که چای سبز می نوشند نسبت به افرادی که چای سبز نمی نوشند از سلامت دهان و دندان بهتری برخوردارند. اگر نوشیدنی هایی مانند قهوه هرگز این خواص را ندارند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که افراد بین 40 تا 64 سال که چای سبز می نوشند نسبت به افرادی که قهوه می نوشند کمتر در معرض خطر دندان های خود هستند. حتی اگر هیچ شیرین کننده ای در قهوه استفاده نشده باشد. شیرین کننده ها و قندهای موجود در نوشیدنی های مختلف برای سلامت دندان مضر هستند.

چای سبز حاوی ماده ای به نام کاتچین است که برای سلامت حفره دهان بسیار موثر است. کاتچین قادر است باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان و بیماری لثه می شوند را از بین ببرد و در نتیجه از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

اگر مردان حداقل یک فنجان چای سبز در روز بنوشند، 19 درصد دندان های سالم تری نسبت به دیگران دارند. برای زنان این درصد 13 درصد است.

4 خاصیت دندانی مهم چای سبز

1 پیشگیری از پوسیدگی

  غذاهایی که انرژی شما را کاهش می دهند

از آنجایی که چای سبز باکتری ها را کنترل می کند و اسیدیته بزاق را کاهش می دهد، عاملی برای جلوگیری از ایجاد پلاک است. پلاک دندان نیز راهی برای ایجاد پوسیدگی و پوسیدگی است که از آسیب بیشتر جلوگیری می کند. اگر اسید و باکتری کمتری در دهان خود داشته باشید، خونریزی لثه نیز کاهش می یابد.

2. حفظ سلامت لثه

خواص ضد التهابی لثه نیز می تواند عاملی در پیشگیری از بیماری لثه باشد.

چای سبز و پوسیدگی دندان

3. جلوگیری از پوسیدگی دندان

شستشوی دهان با چای سبز می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند.

4. فعالیت مخرب غذاهای نشاسته ای را متوقف کنید

مطالعه دیگری نشان می دهد که چای سبز می تواند فعالیت مخرب غذاهای نشاسته ای (مانند بیسکویت ها و شیرینی ها) را متوقف کند و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

منبع: چاره دان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید