باید با اسکوچیچ در جام جهانی کارمان را ادامه دهیم.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: کارلوس کی روش کلمبیا و مصر را از جام جهانی حذف کرد و ایران باید با اسکوچیچ به همکاری خود ادامه دهد.

امید نمازی درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2022 بیان کرد: تیم ملی در جام جهانی صعود قدرتمندی داشت و می تواند در قطر نتایج خوبی کسب کند، امکان صعود از گروه وجود دارد اما به بازی موفقیت در جام جهانی، باید قبل از مسابقه اتفاقاتی رخ دهد. تیم ملی از نظر امکانات و بازی های تدارکاتی باید مقابل تیم های بهتر از خودش محک بزند تا نقاط قوت و ضعف را شناسایی کند و با شرایط بهتر در جام جهانی حاضر شود. این نیز نیازمند همکاری و حمایت خوب فدراسیون فوتبال برای حمایت از تیم است.

وی که سابقه همکاری با کارلوس کی روش در تیم ملی ایران را دارد، درباره عملکرد اسکوچیچ مبنی بر اینکه در روزهای اخیر شایعه بازگشت کیروش به ایران شنیده می شود، گفت: نمی دانم این شایعات درباره چیست و مربی بزرگ چیست. است.!! اسکوچیچ در شرایطی با هدایت ایران موافقت کرد که خیلی ها تمایلی به قبول سرمربیگری این تیم نداشتند و در نهایت سه بازی مانده به پایان مسابقات، ایران را به جام جهانی رساند. خوب بود.

سرمربی اسبق تیم ملی ادامه داد: کیروش مربی بزرگ و معلم من است اما می توان گفت این مربی کلمبیا و مصر را از جام جهانی دور کرد. اسکوچیچ عملکرد خوبی داشت و من معتقدم باید با او پیش برویم، اما او باید تا جام جهانی سخت کار کند. کادر فنی باید تمام گروه های ایران را با دقت آنالیز کند و برای هر مسابقه تاکتیک های مناسب را در نظر بگیرد. انگلیس برای قهرمانی رقابت می کند و ما باید تاکتیک های درستی را برای رویارویی با این تیم اتخاذ کنیم تا نتیجه درستی بگیریم. تساوی مقابل این تیم نتیجه خوبی است. اگر ببازیم با نتیجه ای شایسته بازنده می شویم تا در دو بازی آینده با روحیه وارد زمین شویم و نتیجه بگیریم. باید با اسکوچیچ در جام جهانی کارمان را ادامه دهیم.

  سفر به قطر گام مهمی در جهت فعال سازی دیپلماسی همسایگی است

نمازی یادآور شد: دیدم بعد از قرعه کشی جام جهانی خیلی ها در ایران می گویند ما در یک گروه ساده هستیم، این تفکر اصلا درست نیست، انگلیس مدعی قهرمانی است، من با 90 درصد بازیکنان آمریکایی کار کردم و می دانم. اکنون نسل طلایی این کشور است. آمریکا را اصلا نمی توان دست کم گرفت. حریف سوم ما یک تیم اروپایی از ولز، اوکراین و اسکاتلند خواهد بود و هر چیزی که پیش بیاید قطعا می تواند مشکل ساز باشد، بنابراین دست کم گرفتن حریفان و تصور اینکه یک گروه ساده داریم اشتباه و بسیار خطرناک است، باید مراقب باشیم و برنامه ریزی کنیم. برویم جلو، اما در فوتبال در زمین صحبت می شود و هر راهی ممکن است.

او که سابقه فعالیت در فوتبال آمریکا را دارد، درباره شناختش از این تیم به تسنیم گفت: من هر بازیکن آمریکایی را می شناسم. آنها عموما تیم جوانی هستند و اگر جوان ترین تیم جام جهانی نباشند قطعا یکی از سه تیم جوان جام خواهند بود. میانگین سنی این تیم 23.5 سال است و با قدرت دوندگی بالا و فشار سنگین فضای حریف را اشغال می کنند و اجازه ایجاد موقعیت را نمی دهند. آمریکا حریف ارزش و مشکل خواهد بود و ما نمی توانیم آن را دست کم بگیریم. از 11 بازیکن کلیدی این تیم، 9 نفر در لیگ های بزرگ و تیم های خوب اروپایی به عنوان بازیکنان کلیدی بازی می کنند، همگی بازیکنان بزرگی هستند و من به شخصه انتظار دارم که آمریکا در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشد. هر کشوری که فکر می کند حریف ضعیفی دارد اشتباه می کند. این تفکر چه از ایران باشد چه آمریکا، چون ایران هم بازیکنان و تیم های خوبی دارد و به نظرم یکی از نسل های خوب فوتبال این کشور است.

  احتیاط/ طلای مذاب نخرید

سرمربی سابق تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: متاسفانه توقعات در ایران بالا رفته است، تیم فعلی آمریکا با تیم 98 متفاوت است. آنها امسال فقط یکی دو لژیونر داشتند اما تیم فعلی خیلی متفاوت است و واقعا تیم خوبی دارند. این تیم در رنکینگ فیفا در رده پانزدهم قرار دارد و از هر نظر تیم خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید