بانک مرکزی نسبت به کلاهبرداری در حساب های بانکی هشدار داد

531860 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ اخیراً مشاهده شده است که در کانال های ارتباطی مختلف اعم از کانال ها و گروه های موجود در فضای مجازی اقدام به اجاره کارت یا حساب بانکی می کند که طی آن در ازای استفاده از کارت یا حساب بانکی مبلغی ثابت به فرد پرداخت می شود.

بیشتر بخوانید:

از آنجایی که افتتاح حساب و دریافت کارت برای همه هموطنان آسان است، اجاره کارت یا حساب فقط برای پوشش فعالیت های مجرمانه، پولشویی و فرار مالیاتی استفاده می شود و مناقصه گران کسانی هستند که می خواهند از عواقب فعالیت های غیرقانونی در امان بمانند. . پرداخت مبلغ ناچیز به عهده صاحبخانه است.

بر اساس قوانین و مقررات جاری، مسئولیت کلیه تراکنش ها و تراکنش های انجام شده از طریق حساب و کارت بانکی به عهده صاحب حساب می باشد و هیچگونه ادعایی مبنی بر تسلیم حساب به مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی مطرح نمی باشد.

لذا به کلیه هموطنان و اتباع خارجی اکیداً توصیه می شود ضمن اعطای وکالتنامه کامل به اشخاص ثالث جهت اخذ خدمات بانکی، در این نامه ذکر شود و وکالت نامه کلی و کامل به اشخاص ثالث داده نشود.

یادآور می‌شویم دارندگان کارت‌های بانکی برای در امان ماندن از عواقب جدی فعالیت‌های غیرقانونی که از طریق حساب‌ها یا کارت‌های اجاره‌ای بانکی انجام می‌شوند، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را تحت هیچ شرایطی و تحت هیچ شرایطی نمی‌پذیرند. .

انتهای پیام/

  کسانی که FATF را ایجاد کردند، خودشان قاچاقچی هستند

دیدگاهتان را بنویسید