بانک جهانی افزایش قیمت نفت در سال 2022 را پیش بینی کرده است

636824951562319131 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، بانک جهانی می گوید جنگ در اوکراین قیمت نفت و سایر انرژی ها را برای سال ها بالا نگه داشته و جریان تجارت و مصرف و تولید انرژی را تغییر داده است.

بانک جهانی در آخرین پیش‌بینی کالاهای خود در روز سه‌شنبه اعلام کرد که بزرگترین شوک انرژی از دهه 1970 احتمالاً قیمت نفت و سایر انرژی‌ها را برای سال‌ها بالا نگه می‌دارد زیرا حمله روسیه به اوکراین تجارت انرژی، مصرف و تولید را مختل می‌کند.

بیشتر بخوانید: قیمت نفت افزایش یافته است

بانک جهانی اعلام کرد که قیمت مواد غذایی نیز افزایش یافته است که با افزایش قیمت انرژی و افزایش سهم در تجارت بین‌المللی، تورم جهانی را بدتر خواهد کرد.

پیش بینی می شود متوسط ​​قیمت نفت خام برنت در سال جاری 100 دلار در هر بشکه باشد که نسبت به سال گذشته 42 درصد افزایش یافته و بالاترین رقم از سال 2013 است. پیش بینی می شود قیمت کالاهای غیر انرژی نیز در سال جاری 20 درصد افزایش یابد. بانک در بیانیه ای اعلام کرد. اما بیشترین افزایش در کالاها است که روسیه و اوکراین بزرگترین صادرکنندگان آن هستند.

بر اساس گزارش بانک جهانی، قیمت نفت خام برنت در سال آینده به طور متوسط ​​92 دلار در هر بشکه خواهد بود که کمتر از حد انتظار در سال جاری است، اما همچنان بالاتر از میانگین پنج ساله 60 دلار در هر بشکه است. پیش بینی می شود قیمت گاز طبیعی در اروپا در سال جاری دو برابر بیشتر از سال گذشته باشد. افزایش 80 درصدی قیمت زغال سنگ نیز پیش بینی می شود.

  ترامپ به سیاست های بایدن حمله می کند

بانک جهانی می‌گوید جنگ در اوکراین الگوهای تجاری گران‌تری ایجاد می‌کند که تورم را طولانی‌تر کرده و تجارت انرژی را تغییر می‌دهد.

چندین کشور برنامه هایی را برای افزایش تولید سوخت فسیلی اعلام کرده اند. قیمت بالای فلزات باعث افزایش قیمت انرژی های تجدیدپذیر نیز شده است که به فلزاتی مانند آلومینیوم و نیکل بستگی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید