بازی را خراب نکنید زاهدی فرد داور دربی است!

در حالی که کمتر از 48 ساعت به آغاز دیدار استقلال و پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر باقی مانده است، داور این دیدار هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما با این شرایط اخبار غیررسمی حاکی از آن است که محمدحسین زاهدی فرد به عنوان داور شهرورد در پایتخت انتخاب شد.

در همین راستا با علی خسروی یکی از اعضای کمیته داوران فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم و از او در این خصوص پرسیدیم که می دانیم مارسینیاک داور فینال جام جهانی است. دیدار پرسپولیس و استقلال مهمتر از فینال جام جهانی نیست. اگر مهمتر است به ما می گویند فینال جام جهانی را نبینید و سالی دو بار بازی پرسپولیس و استقلال را ببینید. از قدیم الایام گفته اند که شتر سواری آسان نیست. چه اشکالی دارد که داور دربی یک هفته قبل اعلام شود؟

وی در خصوص خبر انتخاب محمدحسین زاهدی فرد به عنوان داور دربی گفت: در دو روز گذشته خبرنگاران زیادی با من تماس گرفتند و گفتند به عنوان یکی از اعضای کمیته داوران درباره داوری این مسابقه اطلاعی دارید. شهرآورد؟ گفتم نه. اما الان می گویم حرفم را قبول کن زاهدی فرد قاضی است. با توجه به اینکه اکثر رسانه ها این خبر را منتشر کردند، احساس من این است که او داور مسابقه است.

خسروی در ادامه توضیح داد: این بازی چه تفاوتی با سایر مسابقات دارد؟ ما خودمان و کمیته داوران این مسابقه را حساس می کنیم. الان هفته دوازدهم است و به همه داوران اعلام شده که از پنجشنبه شب بلیت دریافت کنند و به آقای زاهدی فرد هم اطلاع داده شده است. ممکنه هنوز به داور دربی گزارش نشده باشه؟ وقتی داور هفت مسابقه گزارش می شود، داور دربی گزارش نمی شود؟ این رفتارها عادات اشتباهی است که ما داریم. باید دست از این تنبل بازی ها برداریم و واقع بین باشیم و وقتی اتفاقی می افتد حقیقت را بگوییم.

  حذف هلند از لیست منچسترسیتی

و افزود: بزرگترین اشتباه ما در ورزش این است که همه چیز را سرپوش می گذاریم اما در دنیا اینطور نیست. در ایران هیچ چیز معلوم نیست و نتیجه این رفتارها هم معلوم است. چرا داوران هفته دوازدهم هنوز اعلام نشده اند؟ سایت فدراسیون امشب داوران را اعلام کند. به نظر من این رفتارها بازی ناپسند است. قضاوت دربی چه فرقی می کند زاهدی فرد یا عرب برگی یا علی صفایی یا حسن اکرمی؟ به هر حال یک نفر از ایران بازی را هو می کند. مارسینیاک پس فردا ما را سوت نخواهد زد.

عضو کمیته داوران در پایان پاسخ داد که آیا برای انتخاب داور دربی از وی مشورت شده است یا خیر. به هر حال هیچ اختلافی وجود ندارد و نظر نهایی آقای افشاریان است و هر چه ایشان می گوید ما تایید می کنیم. اگر با اعضای هیئت داوران مشورت می شد، عالی بود، اما من اینطور نبودم.

دیدگاهتان را بنویسید