بازیکنان من دشمن ورزش نیستند و می خواهند برای مردم ایران بازی کنند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان دیدار فردا مقابل ولز را به عنوان بازی اصلی تیم ملی ایران در مرحله گروهی جام جهانی قطر نام برد.

کارلوس کی روش قطری در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ولز گفت: حضور شما در اینجا باعث افتخار است مخصوصا برای تیمی که با آن بازی می کنیم و بعد از 64 سال به این رقابت ها آمدند. سال‌ها و از آنها استقبال می‌کند.” ما می‌گوییم. همه می‌دانند که اولین مسابقه ما خوب نبود، اما بازی اصلی ما از فردا شروع می‌شود، همین! تلاش می‌کنیم تا با شایستگی به مرحله بعد برسیم.

تیم ملی انگلیس خیلی خوب بود و ما به خوبی حریفانمان نبودیم
کی روش گفت: امید مردم ایران به پای بازیکنان است و با دو گل مهدی طارمی در بازی مقابل انگلیس خوشحال هستند. به نظر می رسد دل مردم از پیروزی ایران مقابل ولز شاد شود، گفت: همانطور که می دانید اگر به کارنامه تاریخی ما نگاه کنید، می بینید که ابتدا باید درباره ولز صحبت کنیم. به نظر من درست نیست اول درباره ایران صحبت کنیم. همانطور که گفتم، ما می خواهیم از آنچه اتفاق افتاده درس بگیریم. گل هایی که در بازی گذشته خوردیم بیشتر از گل هایی است که در سه سال گذشته دریافت کرده ایم. تیم ملی انگلیس خیلی خوب بود و ما به خوبی حریفانمان نبودیم.

بیرانوند برای دیدار فینال آماده خواهد شد
وی درباره آخرین وضعیت بیرانوند تصریح کرد: خوشبختانه تست های مختلفی انجام دادند. شکی نیست که مشکلات جدی وجود داشت، اما همه چیز به سمت مثبت پیش می رفت، اما به دلیل آسیب مغزی و رعایت پروتکل، بیرانوند فردا به میدان نمی رود و برای دیدار فینال آماده می شود. مطمئنا فردا جانشینی شایسته جایگزین او خواهد شد.

ما آزادیم که سوال بپرسیم و پاسخ بدهیم
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که چرا رسانه ها سوال سیاسی می پرسند و آیا این انصاف است، یادآور شد: حرف درستی نیست، رسانه ها حق دارند سوال کنند، ما هم داریم. حق دادن پاسخ صادقانه ما احترام می گذاریم. آنها می توانند هر چه می خواهند بپرسند، اما باید به پاسخ ما احترام بگذارند. ما نمی خواهیم این مشکلات مانع ما شود. این مسائل مربوط به ما نیست، مربوط به رئیس فدراسیون، رئیس فیفا و… است. ما آزادیم که سوال بپرسیم و پاسخ بدهیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

برای قوی شدن باید از اشتباهاتمان درس بگیریم
این مربی پرتغالی در خصوص دیدار تیم ملی مقابل انگلیس یادآور شد: بازی به پایان رسیده است و باید از اشتباهات خود درس بگیریم تا قوی شویم و انرژی بیشتری برای بازی بعدی بگذاریم. این یک فرصت عالی برای ما است تا فردا مقابل تیمی بازی کنیم که بزرگ است و کاپیتان روحیه بالایی دارد. حال و هوای بهاری نیست جز بازگشت به محیط خود. جو مثبت و هیجان انگیز است و همه آماده بازی فردا هستند.

تیم های بزرگ از شکست و چالش ها باز می گردند
وی همچنین افزود: ما باید چیزهایی یاد بگیریم و فکر می کنم چیزهای خوبی یاد گرفتیم و این بهترین چیز در مورد تمرین و تمرین برای آماده شدن برای بازی ولز است. مهم این است که بازی فردا نشان می دهد ما تیم خوبی هستیم و تیم های خوب بازی را می برند. تیم‌های بزرگ، تیم‌هایی هستند که از شکست و چالش‌ها باز می‌گردند. هیچ تیمی کامل نیست، اما باید از اتفاقاتی که افتاد درس بگیریم. سوال مهم روز بعد از مسابقه است. حالا روز بعد است و ما برای بازی با ولز هیجان زده ایم.

آنچه دیروز اتفاق افتاد فردا را تعیین نمی کند
سرمربی تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: ولزی ها را می شناسیم. ولز تیمی با شخصیت های خوب و هواداران زیادی است که به دیوار قرمز می گویند. ولزی ها فضای خوبی ایجاد می کنند و امیدوارم فردا بتوانیم از پس این نمایش برآییم. مطمئنم بازیکنانم با شخصیت بازی خواهند کرد و همیشه روحیه جنگندگی دارند، امیدوارم شایسته پیروزی در این بازی باشیم. این چیزی است که برای فردا مهم است. اتفاقی که دیروز افتاد تعیین کننده فردا نیست و فقط باید یاد بگیریم.

  آیا فشار خون متفاوت در بازوی چپ و راست خطرناک است؟

امیدوارم یک سورپرایز برای تیم ولز داشته باشیم
کی روش در پاسخ به اینکه با بازیکنان خوبی کار کرده و گرت بیل را چگونه می بیند، گفت: بیل یکی از بهترین هاست. از نظر شخصی او در زمین فوتبال هم رهبر تیمش است و ثبات و مدیریت تیم به او بستگی دارد. او بازیکن بسیار باهوشی بود و من با او کار نکردم. علیرغم این واقعیت که در گذشته می خواستم او را با خودمان بیاورم، دوران حرفه ای او گویای نوع بازیکنی است که او است. بیل چهره تیم ولز است. این عدد نشان می دهد که او چه شخصیت و روحیه ای دارد. ما باید او و بقیه بازیکنان ولز را تماشا کنیم زیرا تداوم و علاقه به کار آنها وجود دارد و برای آنها دقیقه اول یا 90 دقیقه نیست، آنها بازی خود را انجام می دهند. ما هم آماده ایم و امیدوارم فردا بتوانیم فوتبالی را که می توانیم بازی کنیم و تیم ولز را شگفت زده کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که جام جهانی فرصتی برای معرفی فرهنگ و مردم هر کشوری است، اما این فرصت توسط ایران گرفته شد و اگر کسی بخواهد فرهنگ و مردم ایران را به مردم ایران معرفی کند. دنیا چه خواهد گفت؟” : چیزی که می توانم بگویم این است که بعضی ها به تاریخ سه هزار ساله احترام نمی گذارند واقعاً عجیب است که ما فرهنگ تاریخی و تاریخ و علم ایران را یاد نمی گیریم. خیلی خوبه، چیزی که می تونیم یاد بگیریم من کمی به دور دنیا سفر کردم و چیزی که می تونم در مورد ایران بگم اینه که دیدم مردم گریه می کنن، می خندن، عاشق فوتبال و… این چیزیه که می تونم در مورد مردم ایران بگم. ایرانیان کسانی هستند که تحصیل کرده اند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

ایرانی ها عاشق فوتبال هستند و می خواهند فوتبال بازی کنند
وی ادامه داد: این موارد را باید از کشورهای دیگر هم بپرسید. اگر واقعاً می خواهید مردم را ببینید، آنها ساده و باسواد هستند و ما باید این موارد را در نظر بگیریم. ایرانی ها عاشق فوتبال هستند و می خواهند فوتبال بازی کنند و وظیفه من این است که آنها را راضی کنم و خوشحالشان کنم. آنها نباید تنها پاسخگوی مشکلات انسانی باشند که در همه جای دنیا وجود دارد. به نظر من آنها باید به یکدیگر احترام بگذارند.

کی روش در پایان گفت: باید از سایر تیم ها هم نظرشان را درباره این مسائل بپرسید. من بسیار هیجان زده و بسیار علاقه مند هستم که فردا در مسابقه شرکت کنم. چون دوست دارم بازیکنانم به فوتبال برگردند و با همان علاقه بازی کنند. امروز تمرین کردیم و بازیکنان بازی کردند. بگذارید بازی کنند، بازیکنان من می خواهند برای مردم ایران بازی کنند، این یک موضوع ساده است. بازیکنان دشمن ورزش نیستند.

کی روش همچنین به خبرنگار بی بی سی گفت چرا از ساوت گیت سوال سیاسی نمی کنید؟ انگلستان برای مدت طولانی در افغانستان بود. چرا از آمریکایی هایی که 20 سال در عراق بودند نپرسید؟ چرا باید از بازیکنان ایرانی چنین سوالاتی بپرسید؟

دیدگاهتان را بنویسید