بازیکنان سپاهان اعتقادی به صعود نداشتند

حسین چهارهبی در خصوص شکست 5 بر 2 سپاهان مقابل الدحیل و حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا گفت: قبل از بازی سپاهان مقابل الدحیل خیلی ها می دانستند که این تیم حذف شده است اما من معتقد بودم که سپاهان حذف شده است. فرصتی برای حضور در صحنه تا پایان سوت: «او ابعاد دارد و اگر با روحیه و انگیزه خاصی بازی می کرد، می توانست نتیجه بهتری بگیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه این تیم شکست خورد زیرا بازیکنان این تیم اعتقادی به صعود نداشتند. شکست سپاهان مقابل الدحیل دلایل زیادی داشت. فاصله خطوط این تیم زیاد بود، همچنین ساختار دفاعی سپاهان معیوب بود و بازیکنان این تیم در دیدارهای تک به تک با مشکل مواجه شدند. در صحنه گل پنجم الدحیل، ادمیلسون به راحتی از نژاد مهدی عبور کرد و مدافع سپاهان این بازیکن را رها کرد و مهاجم برزیلی الدحیل از زاویه بسته گلزنی کرد که شب گذشته بارها تکرار شد و مشکلاتی را برای این تیم ایجاد کرد. .

چهارابی گفت: الدحیل در شرایطی مقابل سپاهان با آرامش بازی کرد که تصمیم به صعود 12 امتیازی از مسابقات قبلی گرفته بود و می دانست حریف او را تعقیب می کند و با اطلاع از شرایط سپاهان پا به زمین گذاشت. سپاهان از ابتدای بازی بی امان حمله کرد و دیدیم که در همان ابتدای بازی در یک ضدحمله باز شد. وقتی تیمی به دنبال پیروزی است علاوه بر ایجاد موقعیت، باید توپ را از دروازه حریف عبور دهد، تیمی که فقط موقعیت گل می آفریند پیروز نمی شود و باید از قابلیت های خود به بهترین نحو استفاده کند.

  توافق بابایی و استقلال

کارشناس فوتبال ما گفت: اگر سپاهان ادمیسلون و اولانگا را داشت با 6 گل الدحیل را شکست می داد. آنها یکی یکی مقابل دروازه بانان حریف قرار گرفتند اما این موقعیت ها تبدیل به گل نشد. از سوی دیگر بازیکنان الدحیل به ویژه دو بازیکن خارجی این تیم یعنی ادمیلسون و اولانگا از کوچکترین موقعیت ها یک گل به ثمر رساندند.

وی در پایان گفت: محرم نویدکی و همه بازیکنان سپاهان باید بازی با الدحیل را فراموش کنند و از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند و برای آینده از این مسابقات درس بگیرند. شکست و حذف سپاهان اولین بار نیست که یک تیم در دنیای فوتبال اتفاق می افتد، مهم این است که بتوان این تیم را پیدا کرد و کادر فنی روی مسائل روحی و روانی با بازیکنان کار کند تا برای مسابقات لیگ برتر آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید