بازگرداندن 1.36 دانشجوی اخراجی به دانشگاه ها/ مدرکی مبنی بر تقلب این دانشجویان وجود ندارد

636642285288306942 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، در خصوص وضعیت نامشخص برخی از دانشجویان گروه علوم پزشکی که با اجبار سازمان سنجش مجددا در آزمون ورودی شرکت می کنند، گلایه هایی مطرح شده است. به گفته نماینده مردم نیشابور، سازمان سنجش با وجود تصویب شورای نگهبان برای اجرای استفساریه ماده 11 قانون رسیدگی به جرائم و تخلفات در آزمون سراسری و ادامه تحصیل، این امر مانع گفت دانش آموزان. در این خصوص نماینده مردم نیشابور سوالی را از وزیر علوم مطرح کرد و وزیر نیز توضیحاتی ارائه کرد اما نماینده مربوطه قانع نشد. این موضوع در تاریخ 17 آذرماه از سوی محمد رشیدی، یکی از اعضای کمیته رئیس مجلس اعلام شد.

هاجر چنارانی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به ایراد اجرای تحقیق و تفحص در ماده 11 قانون جرایم و تخلفات آزمون های سراسری در خصوص دانشجویان اخراجی، اظهار کرد: پیگیر توزیع اخراجی ها هستیم. دانش آموزان از ابتدای سال تحصیلی 1401-1402.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی با بررسی کمیسیون اصل 90 دانشجویان اخراجی از دانشگاه ها را پیگیری می کند، گفت: بر این اساس تقریبا هزار و 360 نفر از دانشجویان اخراجی به دانشگاه ها بازگشته اند.

نماینده شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 50 دانشجوی اخراجی هنوز نتوانسته اند به کلاس های درس برگردند، گفت: البته مجلس بر آنها نظارت دارد و تلاش می کند این دانشجویان را به دانشگاه ها بازگرداند. به نظر نمی رسد مشکل زیادی برای بازگرداندن آنها وجود داشته باشد.

وی درباره دلایل اخراج این دانشجویان از دانشگاه ها تصریح کرد: البته سندی مبنی بر تقلب این دانشجویان وجود ندارد. علاوه بر این، هیچ یک از این اخراج ها به دلیل فعالیت یا دلایل سیاسی در این زمینه نبوده است.

  تاریخچه کلی مربیان خارجی استقلال در ابتدای راه

چنارانی با بیان اینکه اخراج دانشجویان از دانشگاه ها دلایل زیادی دارد، یادآور شد: تعدادی از این افراد دانشجوی سال ششم و هفتم پزشکی و تعدادی نیز داوطلب کنکور 1400 و 1401 هستند.

نماینده شورای اسلامی در پایان افزود: شورای اسلامی از سازمان سنجش می خواهد با کمک سایر نهادها و نهادهای نظارتی راه های تقلب داوطلبان یا دانش آموزان را شناسایی و از تقلب و در نهایت حذف دانش آموزان یا داوطلبان از کنکور جلوگیری کند. . البته مشکوک شدن به افراد فاقد مدرک و در نهایت اخراج آنها قابل قبول نیست و اصلا درست نیست.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید