بازنشستگان منتظر افزایش حقوق بازنشستگان هستند

538973 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، آخرین وعده مسئولان برای روز شنبه 24 مردادماه است. نظر دولت در خصوص افزایش مستمری بازنشستگان مقرر شد روز شنبه اعلام شود.

بیشتر بخوانید:

بازنشستگان سایر سطوح شغلی از این تاخیر طولانی انتقاد کردند و گفتند که امیدوارند کابینه امروز نظر نهایی خود را اعلام کند.

یدالله فرجی (کارگر بازنشسته و رئیس سابق شورای اسلامی کار جنرال استیل) می گوید: امروز پانزدهم است و اگر امروز مواضع دولت رسما ابلاغ نشود در مرداد ماه مجدداً از حقوق قانونی محروم خواهیم شد. از بیستم هر ماه پرداخت مستمری به ترتیب حروف الفبا شروع می شود. بنابراین مصوبه اجرایی دولت باید قبل از بیستم به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه بارها قول داده اند اما باز هم به تعویق افتاده اند، گفت: طبق آخرین تصمیم این کار را به وزیری که از اعضای هیات امنای تامین اجتماعی است واگذار کرده اند و از همه تریبون های رسمی اعلام شده است که شنبه زمان اطلاع رسانی است. آیا آنها هنوز هم می خواهند فارغ التحصیل شوند و بازنشستگان را معطل نگه دارند؟

این وضعیت تا جایی است که میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آمادگی سازمان متبوعش برای صدور احکام بازنشستگی در اسرع وقت بر اساس اصلاحیه مصوبه افزایش حقوق خبر داد.

در صورت عدم ابلاغ دولت قبل از 30 مرداد ماه، مستمری بگیران سایر ردیف ها باید پنجمین ماه سال جدید را با افزایش ده درصدی آغاز کنند و منتظر تغییر معادله در شهریور ماه باشند.

انتهای پیام/

  معاملات دلاری توافقی از 30 هزار تومان شروع شد

دیدگاهتان را بنویسید